
Замість каштанів, які було посаджено 30-40 років тому, місцева влада планує посадити голубі ялини і таким чином "відми..." або витратити серйозну суму бюджетних коштів причому два рази, – спочатку на зрізці дерев, а потім на купівлі та посадці голубих ялин. Саме цікаве, що за підрахунками громадськості в місті всього налічується максимум 700 каштанів на всій території міста. Де взялась цифра в 2017 каштанів невідомо, але саме на таку кількість каштанів планувалось списати бюджетних коштів на їх зрізку.
Так виглядають каштани в місті Ладижин в травні:

А так в серпні-вересні:

Невже у когось підніметься рука, щоб зрізати це багатство місцевого значення? І піднялась би, якщо б про цю аферу не стало відомо громадській організації "Народний центр екологічного контролю", яка підняла це питання на належний рівень і під тиском громадськості обласне управління екології відмовило Ладижинській міській раді у погодженні акту на зрізку дерев та запропонувало спочатку узгодити це питання з громадськістю міста та фахівцями у цій галузі. Пропонується до уваги відповідний лист:

Підставою для відмови стала Оргуська конвенція, ратифікована Верховною Радою України 06.07.1999 року "Про доступ до інформації, участі громадськості у прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища". Ви ще не знаєте про таку конвенцію? Тоді читайте, вивчайте та використовуйте, бо таки існує реальний механізм захисту від незаконної вирубки на території України. Якщо у вас планують зрізати парк чи сквер в місті, то вимагайте проведення громадських слухань і тисніть на екологів. Якщо екологи погодили зрізку дерев, то оскаржуйте рішення виконкому та дії посадовців до суду. Поховайте в суді такі ініціативи, загалом використайте всі можливі бюрократичні механізми, аніж лягати під пилу в ситуації, коли у варварів-бізнесменів всі документи на руках.
Ми не думаємо, що у міського голови Валерія Коломєйцева, який очолює місцевий осередок партії регіонів, стане аргументів, щоб вмовити місто відмовитись від живих легенів міста та отримати дозвіл від міста вирізати всі каштани по надуманим підставам, адже існує достатньо методів лікування каштанів від каштанової молі, зокрема метод Трихограми, екологічно безпечний та високоефективний метод боротьби з каштановою міллю.
Для прикладу, ось хворе дерево:

А ось дерево після застосування методу трихограмми:

Маємо бажання провести в Ладижині всеукраїнський екологічний форум з проблем міських зелених насаджень. Цікаво, чи підтримає місцева влада?...