Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Генплан Луганська направили до суду


-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

20 липня до Ленінського районного суду було направлено позовну заяву щодо неправомірності дій Луганського міського голови Сергія Кравченка та головного архітектора міста В'ячеслава Женеску при ухваленні Генерального плану Луганська.

Генплан Луганська направили до суду
20 липня до Ленінського районного суду було направлено позовну заяву щодо неправомірності дій Луганського міського голови Сергія Кравченка та головного архітектора міста В'ячеслава Женеску при ухваленні Генерального плану Луганська. Позивачами виступили члени погоджувальної комісії з урегулювання спірних питань у Генеральному плані Луганська. Під судовим позовом підписалися 17 членів комісії.

Позивачі наголошують на тому, що при ухваленні генплану були допущені численні порушення.

Зокрема, міська рада взяла до розгляду ряд питань, які погоджувальна комісія вже розглянула й ухвалила щодо тих законні рішення. При розгляді питань члени погоджувальної комісії спиралися на думку громадськості. Депутати ж ухвалили ряд власних рішень в інтересах бізнес-кіл. Ігнорування рішень погоджувальної комісії суперечать ст. 30-5 Закону України "Про планування та забудову територій".

Також новий Генплан передбачає розширення меж міста за рахунок земель суміжних адміністративно-територіальних одиниць. Проте таке розширення не було погоджено з відповідними органами місцевого самоврядування. Громадські обговорення зміни меж у населених пунктах, чиї землі були включені до складу Луганська, також не проводилися.

Важливо й те, що після роботи погоджувальної комісії до Генерального плану мали бути внесені зміни, а сам документ мав пройти повторну державну експертизу. Проте цього не відбулося. Тому громадські активісти наполягають на її проведенні вже в судовому порядку.

Позивачі вимагають від суду

• визнати незаконними дії Луганського міського голови та начальника Управління архітектури та містобудування Луганської міської ради,

• зобов'язати міську раду внести зміни до Генплану міста у відповідності до рішень ухвалених погоджувальною комісією,

• зобов'язати міську раду провести додаткові громадські обговорення в територіальних громадах, приєднання яких передбачено Генпланом (селище Ювілейне, місто Олександрівськ, місто Щастя, Краснодонський район, Слов'яносербський район, Лутугинський район, Станично-Луганський район),

• зобов'язати міську раду провести повторну державну експертизу містобудівного документу.

"Ми розуміємо важливість Генерального плану для розвитку міста. Саме тому ми оскаржуємо не документ вцілому, а лише ті його частини, які були прийняті із порушення процедурних норм. Закон – один для всіх. І його мають дотримуватися в тому числі депутати і міський голова", – коментує подію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

* * *

Генеральний план Луганська був затверджений Луганською міською радою 25-го січня 2011 року. З основними його положеннями можна ознайомитися на офіційному сайті Луганської міської ради gorod.lugansk.ua

Контакти:

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив

Тел. 067 640 94 40; zahyst@gmail.com; www.totalaction.org.ua


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua