Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
генплан   стаханов

Мер Стаханова засекретив генплан міста


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

30-го липня виконавчий комітет Стаханівської міської ради (Луганщина) затвердив перелік відомостей, що становлять службову інформацію.

30-го липня виконавчий комітет Стаханівської міської ради (Луганщина) затвердив перелік відомостей, що становлять службову інформацію. Серед решти даних чиновники вирішили засекретити й відомості з генерального плану міста (графічна частина та пояснювальна записка).

Фактично це означає повну втаємниченість основної містобудівної документації й неможливість доступу до неї громадян. Адже графічна частина й пояснювальна записка – це все, що містить у собі генплан. Часом до нього може виготовлятися ще брошура з поясненням основних позицій документу, однак повного уявлення про зміст документу вона не дає.

Таке засекречення експерти називають як мінімум неконституційним, адже в графічній частині генплану та пояснювальній записці до нього має міститися інформація про стан довкілля. Її засекречення прямо заборонене в ст. 50 Конституції України.

Особливо дивним це рішення виконкому видається на тлі актуалізації по всій Україні теми відкритості генеральних планів для їхніх безпосередніх власників, мешканців міст.

Нагадаємо, в 2009-2011 роках Східноукраїнський центр громадських ініціатив проводив моніторингове дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України. Тоді Стаханівська міська рада на прохання центру надати графічну й текстову складові цього документу посилалася не нестачу технічних можливостей для копіювання. Проте також у листі-відповіді було зазначено: "Громадяни мають можливість вільно отримувати текстову та графічну складову Генерального плану в межах демонстраційного матеріалу..."

Генеральний план Стаханова було затверджено в 1999 році.

Перелік відомостей, що становлять службову таємницю, Стаханівський міськвиконком створив з метою виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації". З повним переліком з 85 пунктів можна ознайомитися на офіційному сайті Стаханівської міської ради.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua