Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
місцева   ініціатива   луганськ

Луганськ: міська рада погодилася на перегляд власних земельних рішень


-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

Вчора, 30-го червня., на черговій десятій сесії Луганської міської ради було прийнято рішення про підтримку муніципалітетом міської ініціативи

Вчора, 30-го червня., на черговій десятій сесії Луганської міської ради було прийнято рішення про підтримку муніципалітетом міської ініціативи "Про заходи із забезпечення народовладдя, законності, гласності, підзвітності та відповідальності органів і посадових осіб місцевого самоврядування при розпорядженні землями громади, відчуженні (викупі) та наданні земельних ділянок під забудову".

Основною пропозицією цього документу є проведення інвентаризації земельних рішень міської ради за участі громадськості. Це означає, що міська рада перегляне свої рішення щодо земельних питань, ухвалені в попередні роки. Ті з них, що були ухвалені всупереч закону, будуть скасовані в судовому порядку.

Розробку механізму участі громадськості покладено на Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ)

Також місцева ініціатива передбачає ряд інших пропозицій щодо ефективного землекористування в інтересах громадськості.

 Результати голосування в міській раді вже зараз є перемогою громадськості, а також чудовою моделлю для застосування в інших містах, – каже Володимир ЩЕРБАЧЕНКО, голова СЦГІ. – Проте радіти рано, оскільки подальші кроки з імплементації ухваленого рішення будуть складними й вимагатимуть постійного контролю з боку громадськості.

Громадські активісти вважають це рішення важливим не лише для міст України, але й для самих себе. Адже воно є свідченням того, що успіх можливий, навіть у випадках, коли ціль здається недосяжною.

 Позитивні плоди в боротьбі за громадські інтереси грають юридична грамотність і наполегливість, – підсумовує пан Володимир.

Нагадаємо, розгляд цієї ініціативи став можливим після трьох років судових позовів її авторів проти міськради та в результаті відповідного рішення Верховного Адміністративного Суду України

* * *

Місцева ініціатива – це офіційна письмова пропозиція з питань, які мають важливе значення для громадян, внесена ними міській раді для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Детально про суть місцевих ініціатив ідеться в ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

0642 49 13 74

30-й квартал, буд. 2, кв. 14, м. Луганськ, 91005

e-mail: zahyst@gmail.com


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua