Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/4e09d1a523da5/

О коррупции и бездеятельности в Управлении капитального строительства г. Одессы

| 28.06.2011 16:05

Свідчить про системну бездіяльність начальника УКБ Ковальова Л.В. та його особисту зацікавленість в тому щоб ТОВ "Альянс-Жилстрой" якомога довше розпоряджалося коштами територіальної громади м. Одеси

О коррупции и бездеятельности в Управлении капитального строительства г. Одессы
"НАРОДНИЙ КОМІТЕТ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ"Президенту України

Януковичу В.Ф.


01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

08.06.2011 р. N24

Шановний Вікторе Федоровичу!Раніше ми Вас інформували про корупційну схему між посадовими особами Управління капітального будівництва Одеської міської ради (далі – УКБ) та ТОВ "Альянс-Жилстрой" на суму більше ніж 2 000 000,0 грн., заручниками якої стали інвестори житлового будинку за адресою м. Одеса, вул. Академіка Вільямса, 37 (друга черга мікрорайону "Південний" під літ. "Д").

Нагадаємо зміст корупційної схеми:

Будинок N37 будується БМУ "Висотбуд" на замовлення УКБ та повинен був бути ведений в експлуатацію IV кварталі 2008 року, але на даний час будинок не здано при практичній його готовності. УКБ за власні кошти повинно побудувати каналізаційні стояки та зробити благоустрій території, але на завершення робіт немає грошей. Загальна вартість робіт складає два мільйони гривень.

Причиною відсутності грошей є корупційна схема УКБ та ТОВ "Альянс-Жилстрой", між якими укладено договір про будівництво житла N37-Ю-2/3 від 20.12.2005 р. Договором передбачено, що УКБ зобов'язується організувати спорудження житлового будинку, а ТОВ зобов'язується забезпечити відповідне фінансування.

Пунктом 1.4. Договору встановлено, що ТОВ "Альянс-Жилстрой" закріплює за собою право на квартири за умови перерахування не менше 30 відсотків вартості загальної площі квартир. Ще у 2008 році ТОВ "Альянс-Жилстрой" продало громадянам права на квартири та отримало за це кошти.

Залишок вартості квартир ТОВ зобов'язане проінвестувати до кінця будівництва. На сьогодні борг складає більше двох мільйонів гривень.

Зазначена схема надала ТОВ "Альянс-Жилстрой" право користуватися коштами УКБ необмежений час, так як кінцевий розрахунок повинен відбутися у разі закінчення будівництва. Але будівництво не завершується, оскільки у УКБ відсутні необхідні два мільйони грн., які повинен сплатити ТОВ "Альянс-Жилстрой". Важливо відзначити, що УКБ нічого не робить для стягнення зазначених коштів, окрім направлення безглуздих листів.

На підставі Вашого доручення прокуратура м. Одеси звернулася до господарського суду Одеської області з позовом в інтересах УКБ до ТОВ "Альянс-Жилстрой" про стягнення заборгованості. Інвестори будинку зраділи можливому закінченню будівництва.

Але новий керівник УКБ Ковальов Л.В. продовжує відстоювати корупційну схему, створену попередньою владою.

З вини УКБ 16.05.2011 р. господарський суд Одеської області у справі N13/17-970-2011 виніс ухвалу про залишення позову прокуратури м. Одеси в інтересах УКБ – без розгляду.

В ухвалі зазначено наступне: "...Згідно з ухвалами від 17.03.2011р., 11.04.2011р., 04.05.2011р. прокуратура м. Одеси та позивач Управління капітального будівництва Одеської міської ради повинні були надати до суду оригінали та належним чином засвідчені копії документів, наданих до позовної заяви, обґрунтований розрахунок суми позову, платіжні доручення, зазначені в позовній заяві, що підтверджують часткове перерахування коштів відповідачем, документи, які підтверджують завершення усіх будівельно-монтажних робіт на об'єкті, а саме: проектну документацію, форми КБ-2, КБ-3, акт готовності об'єкту до експлуатації, який підтверджує відсутність претензій до якості виконаних робіт будівельниками. Однак, прокуратура м. Одеси та позивач Управління капітального будівництва Одеської міської ради не виконали ухвали суду, без поважних причин не подали витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору по суті...".

В той же час, УКБ направило листа від 12.05.2011 р. N397/юр до ТОВ "Альянс-Жилстрой" про повернення коштів, та зазначило, що у разі не погашення заборгованості до 22.05.2011 р. УКБ вважає договір неукладеним. Подальша легалізація цієї схеми через суди або за згодою сторін приведе до припинення прав громадян на придбані у ТОВ "Альянс-Жилстрой" квартири та дасть право УКБ повторно їх продати.

Постає одне питання. Для чого Ковальов Л.В. зробив все для залишення позову про стягнення боргу – без розгляду, та ініціював нову схему?

Вищевикладене свідчить про системну бездіяльність начальника УКБ Ковальова Л.В. та його особисту зацікавленість в тому щоб ТОВ "Альянс-Жилстрой" якомога довше розпоряджалося коштами територіальної громади м. Одеси.

В результаті цього ситуація дійшла вже до критичної крапки. Люди (інвестори) доведені до відчаю і вже не знають до кого звертатися по допомогу і кому можна довіряти тому, що при попередній владі бачили цинічні корупційні схеми та отримували тільки відписки та обіцянки, а при новій владі (мер м. Одеси Костусев О.О. представник Партії регіонів) ще й злочинну бездіяльність.

На підставі вищевикладеного, просимо Вас, Шановний Вікторе Федоровичу, звернутися до Генеральної прокуратури України з вигою:

1. Вдруге звернутися до суду в інтересах Управління капітального будівництва Одеської міської ради з позовною заявою до ТОВ "Альянс-Жилстрой" про стягнення заборгованості за договором N37-Ю-2/3, укладеним 20.12.2005 р. між Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради та ТОВ "Альянс-Жилстрой".

2. Провести перевірку діяльності начальника Управління капітального будівництва Одеської міської ради Ковальова Л.В. та посадових осіб юридичного відділу УКБ у зв'язку з системним невиконаннях ухвал господарського суду Одеської області від 17.03.2011р., 11.04.2011р. та 04.05.2011р. про надання документів у справі N13/17-970-2011, а також можливою особистою зацікавленістю зазначених осіб в тому щоб ТОВ "Альянс-Жилстрой" якомога довше розпоряджалося коштами територіальної громади м. Одеси.

Додаток в копіях на 17 арк.

З повагою,

Голова правління

ГО "Народний комітет по

боротьбі з корупцією" Ю.І. Кравець

Голова ГО "Антикорупційний рух

Півдня" В.М. Букач


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua