Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ЛУГАНСЬК: НЕЗАКОНН ЗАБУДОВИ БУДУТЬ ЛІКВІДОВАНІ


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Після трьох років судової тяганини Луганська міська рада готова розглянути на сесії місцеву ініціативу громадських активістів, яка передбачає проведення інвентаризації земельних рішень міської ради за останні роки.

ЛУГАНСЬК: НЕЗАКОНН ЗАБУДОВИ БУДУТЬ ЛІКВІДОВАНІ
Після трьох років судової тяганини Луганська міська рада готова розглянути на сесії місцеву ініціативу громадських активістів, яка передбачає проведення інвентаризації земельних рішень міської ради за останні роки.

Про це стало відомо сьогодні, 21-го червня, на прес-конференції в Луганську, яку провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ).

Інвентаризація й перегляд рішень міської ради за останні роки з ініціативи та за участі членів територіальної громади дає можливість виявити порушення у виділенні земельних ділянок, зокрема у зміні їх цільового призначення. Віднайдені таким чином незаконні рішення, що призвели до незаконного володіння землею та до незаконних будівництв, будуть вирішені або шляхом переговорів, або оскаржені в суді. Як результат, Луганську громаду чекає повернення незаконно виділених земель і знесення незаконно зведених об'єктів.

Присутній на заході автор поданої ініціативи, член Ради СЦГІ Віктор ФІЛІППОВСЬКИЙ розповів присутнім про досвід трирічного відстоювання права місцевої громади на участь у прийнятті рішень.

У 2008 році він спільно з більш ніж двадцятьма активістами боротьби з незаконними забудовами подав на розгляд Луганської міської ради міську ініціативу "Про заходи із забезпечення народовладдя, законності, гласності, підзвітності та відповідальності органів і посадових осіб місцевого самоврядування при розпорядженні землями громади, відчуженні (викупі) та наданні земельних ділянок під забудову". Головною пропозицією, висловленою в цьому документі, була інвентаризація земельних рішень міської ради за участі громадськості.

Міська рада всупереч Закону України "Про місцеве самоврядування" відмовила в розгляді ініціативи. Активісти подали позов до Ленінського районного суду міста Луганськ й отримали незадовільне рішення. Натомість Донецький апеляційний суд, а за ним і Вищий Адміністративний Суд України (ВАСУ) визнали бездіяльність міського голови та секретаря міської ради незаконною й зобов'язали розглянути подану ініціативу.

 Луганського міського голову я вважаю кримінальним злочинцем, – каже Віктор ФІЛІППОВСЬКИЙ. – Адже згадане рішення ВАСУ було прийняв 18-го січня 2011 року, а виконувати його міська рада зібралася тільки зараз, наприкінці червня. Такі дії підпадають під 382 статтю Кримінального Кодексу України, а також порушують 32 статтю Конституції України, де йдеться про обов'язок виконувати рішення суду.

Крім того, що активісти доклали багато зусиль, аби змусити органи місцевої влади взятися за розгляд ініціативи, вони мусять також контролювати й сам перебіг розгляду. За словами автора ініціативи, проект рішення міської ради, підготований до вчорашнього засідання міськвиконкому, враховував подані пропозиції лише формально. На головну ж ідею – участь громадськості в проведенні інвентаризації – чиновники начебто не звернули уваги.

У своєму небажанні допускати жителів Луганська до аналізу рішень міськради чиновники спираються на відсутність механізму проведення такої інвентаризації саме за участі громадськості. В ході подальших перемовин активістів із представниками міськради було вирішено покласти розробку згаданого механізму на експертів Східноукраїнського центр громадських ініціатив.

Не складно передбачити, що без участі громадськості інвентаризація міською радою власних рішень ніяких порушень не виявить. Хоча вони однозначно є, і пересвідчитися в цьому ще раз мали нагоду всі учасники прес-конференції: власним досвідом відстоювання громадських інтересів поділилися представники різних ініціативних груп Луганська.

Зокрема, про шлях до Європейського Суду з прав людини розповіла Людмила КЛІМАШ, представниця ініціативної групи 25-го Кварталу, яка бореться з незаконною побудовою АЗС під вікнами в будинків. Про поневіряння луганчан у протидії незаконній діяльності заводу "Спецавтоматика" розказала Ірина ВОСКОБОЙНИК, а Людмила ВАСІЛЬЄВА представила результати протесту мешканців вул.А.Ліньова проти зведення в дворі будинків парковки.

Детальний опис усіх історій знаходиться в додатках у кінці цього тексту.

Наступна сесія міської ради відбудеться 30-го червня 2011 року.

* * *

Місцева ініціатива – це офіційна письмова пропозиція з питань, які мають важливе значення для громадян, внесена ними міській раді для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Детально про суть місцевих ініціатив ідеться в ст.9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

0642 49 13 74

30-й квартал, буд. 2, кв. 14, м. Луганськ, 91005

e-mail: zahyst@gmail.com


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua