Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Екологічна карта України.


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Проект громадської ініціативи

Екологічна карта України.
В місті, де я живу, а це місто Ладижин Вінницької області, яке є промисловим центром Вінниччини, громадські організації Народний центр екологічного контролю та громадська організація "Ладижинська громадська рада" вирішили започаткувати проект "Екологічна карта Ладижина".

Суть проекту і проста і складна одночасно. Враховуючи межі адміністративно-територіальної одиниці Ладижинської міської ради, на карту з відповідними межами наноситься інформація про стихійні та узаконені звалища, місця засмічення, стан питної води та повітря, скиду стічних вод, каналізаційні та промислові стоки, плями радіаційного, промислового та іншого санітарного забруднення, інші природні пливи на навколишнє природне середовище.

З цією метою планується постійний збір інформації, моніторинг екологічної ситуації в місті та постійне нанесення відповідної інформації на карту. Збір інформації буде здійснюватись як активістами вказаних організацій, так і громадськістю міста. Наприклад, звалище сміття було ліквідоване, відповідний "флажок" знімається з карти. Таким чином, кінцева мета проекту, ліквідувати всі негативні впливи на навколишнє природне середовище.

Алгоритм даного проекту такий: збір інформації – постановка проблеми (фіксація на карті) – доведення до громадськості – вироблення можливих варіантів ліквідації проблеми та їх реалізація (розроблення екологічних програм, внесення змін до них через залучення природоохоронних коштів, рейди, звернення до органів влади і т.д.) – зняття проблеми – здійснення моніторингу проблеми (чи не виникла вона знову).

Даний проект дасть можливість, в першу чергу, дати жителям міста інформацію про екологію та стан навколишнього природного середовища, поставити перед владою дійсні проблемні питання та вирішити питання про ефективність використання природоохоронних коштів, які на 90% відмиваються, взяти під громадський контроль їх використання, залучити населення міста до боротьби за екологію середовища, де воно живе і т.д.

Карта великоформатного розміру приблизно 1, 5 метра на 1, 5 метра буде розміщена в центрі міста, карти меншого розміру в інших місцях масового скупчення людей. Також планується виготовлення буклетів з екологічною картою міста невеликого розміру.

Даний проект може бути реалізований в масштабах всієї країни в т.ч. і в електронному вигляді на зразок Гугл Планета Земля, тільки в цьому випадку кожний громадянин зможе дізнатись про звалища та інші об'єкти, що мають негативний вплив на навколишнє середовище всієї України. Наприклад, їдучи на море в місто Саки людина вже буде знати, куди не слід їхати, чого остерігатись, а куди навпаки слід їхати. Для створення електронної версії Екологічної карти України та організаційних заходів по реалізації проекту потрібна підтримка третього сектору та відповідне фінансування. Головна умова за якої цей проект може бути реалізований – повна незалежність від влади.

В місті, де я живу, нашим громадським організаціям до снаги впоратись з Екологічною картою міста, але для реалізації всеукраїнського проекту потрібно набагато більше. Якщо ініціативи кількох провінційних організацій вам цікаві, ми розглянемо всі пропозиції та звернення зацікавлених осіб. Разом з тим, ми не претендуємо на новаторство та якесь право на дану ініціативу, а тому пропонуємо всім розпочати реалізацію регіональних проектів та скоординувати свої зусилля.

Голова ради управління громадської організації

"Ладижинська громадська рада"

Андрій Скакодуб


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua