Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Корупційний лікнеп для посадовців Донецької області


-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

Громадськість запропонувала голові й чиновникам Донецької облдержадміністрації Анатолію Близнюку пройти навчальний курс, присвячений мінімізації корупційних ризиків, зумовлених втаємниченням генпланів міст.

Громадськість запропонувала голові й чиновникам Донецької облдержадміністрації Анатолію Близнюку пройти навчальний курс, присвячений мінімізації корупційних ризиків, зумовлених втаємниченням генпланів міст.

Таку пропозицію надав у своєму листі до голови Донецької ОДА Анатолія Близнюка Східноукраїнський центр громадських ініціатив. Надісланий сьогодні лист є відповіддю на виступ пана Анатолія на тему засекреченості генеральних планів міст Донеччини на прес-конференції в понеділок, 23-го травня.

Крім того, в листі представники громадської організації позитивно оцінюють те, що пан Анатолій погоджується з необхідністю мати генеральні плани міст у відкритому доступі для всіх громадян. Однак, на думку громадських активістів, упевненість посадовця в тому, що засекреченість генеральних планів у жодному випадку не спричиняє корупцію, розходиться з реальністю.

Також представники громадськості закликали голову Донецької ОДА сприяти в розробці й оновленні генеральних планів і поставити під контроль виконання міськими радами Донецької області закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо оприлюднення генеральних планів міст на веб-сайтах міських рад.

* * *

25 травня 2011 року

Голові Донецької державної адміністрації

Анатолію Михайловичу Близнюку

від Східноукраїнського центру громадських ініціатив

Шановний Анатолію Михайловичу,

цим засвідчуємо свою повагу та з приємністю відзначаємо, що тема засекреченості генеральних планів міст України викликала жвавий інтерес не лише в колах громадськості, але й у керівництва Донецької області. Ваше твердження про те, що генеральні плани українських міст не мають бути засекречені, висловлена на прес-конференції в понеділок, 23-го травня, дозволяє сподіватися на Ваше особисте сприяння пришвидшенню процесу зняття грифів "Для службового користування " й "Таємно" з генеральних планів міст Донецької області.

Нашу увагу привернула висловлена Вами ідею про необхідність обмеження доступу громадян до інформації про розташування потенційно шкідливих для здоров'я громадян об'єктів. Маємо наголосити, що, згідно зі статтею 50 Конституції України, кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля і він ніким не може бути обмежений. Саме така інформація становить суттєву частину генеральних планів. Згідно зі статтею 13 Закону України "Про інформацію", до екологічної інформації належать дані про фактори, що впливають або можуть впливати на складові довкілля, на стан здоров'я та безпеки людей, на умови їхнього життя. Такою інформацією розміщеною у генпланах є, зокрема, відомості про місця розташування об'єктів небезпечних для громадян, зони загазованостi, запиленостi, понаднормативного шуму, електромагнiтних випромiнювань, радiацiйного забруднення; зони радiацiйного забруднення; захиснi зони кар'єрiв, вiдвалiв, трубопроводiв та інших об'єктiв. Отже, інформація про межі сховищ небезпечних хімічних речовин і зони потенційних техногенних катастроф має бути доступна для громадськості, щоби громадяни могли робити свідомий вибір про відстань від потенційно небезпечних об'єктів, на якій вони бажають жити й працювати.

Також підкреслюємо, що втаємничення генпланів зменшує інвестиційну привабливість населених пунктів Донецької області, створює перешкоди для доступу представників бізнесу до публічної інформації, важливої для комерційних починань. Обмеження доступу громадян до генпланів сприяє появі корупційних ризиків, пов'язаних із торгівлею інформацією, доступ до якої має обмежена кількість осіб, і позбавляє громадян можливості контролювати роботу місцевого самоврядування щодо реалізації положень генеральних планів. Відсутність у громадян доступу до містобудівної документації не дає їм можливості результативно протидіяти незаконним забудовам, посилює рівень недовіри громадян до органів влади.

19 травня 2011 року в Донецьку відбулося громадське обговорення проблеми втаємничення генеральних планів, у якому взяли участь у тому числі головні архітектори міст Донецької області й представники профільних управлінь обласної державної адміністрації. Ця зустріч засвідчила, що міські ради Донецької області в більшості випадків не готові до виконання норм закону "Про регулювання містобудівної діяльності", зокрема тих, що зобов'язують забезпечити публічність генеральних планів населених пунктів.

З огляду на викладене вище закликаємо Вас

1. У межах, визначених українським законодавством, надати органам місцевого самоврядування Донецької області всебічне сприяння в розробці й оновленні генеральних планів;

2. Поставити під контроль виконання міськими радами Донецької області закону "Про регулювання містобудівної діяльності", зокрема положення п.11 ст. 17 Закону щодо розміщення генеральних планів міст на веб-сайтах міських рад.

У свою чергу, Східноукраїнський центр громадських ініціатив висловлює готовність провести для представників органів державної влади та місцевого самоврядування Донеччини серію навчально-інформативних заходів, присвячених проблемі втаємничення генеральних планів, корупційним ризикам, які несе обмеження доступу громадськості до містобудівної документації та можливостей їх уникнення.

З повагою,

Голова Східноукраїнського центру

громадських ініціатив Володимир Щербаченко


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua