Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
меморіали   довгобуд   кошти   громадськість   звернення

Будівництво меморіалів національних героїв на Личакові треба завершити

jurko | 1.04.2011 09:25

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Громадські діячі Львівщини просять винести на розгляд сесій Львівських міської та обласної рад питання щодо виділення коштів на всі українські меморіали у Львові, які через байдужість львівської громади перетворено на багаторічні довгобуди

Будівництво меморіалів національних героїв на Личакові треба завершити
Громадські діячі Львівщини просять винести на розгляд сесій Львівських міської та обласної рад питання щодо виділення коштів на всі українські меморіали у Львові, які через байдужість львівської громади перетворено на багаторічні довгобуди, – про це йдеться у зверненнях до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка, голови Львівської обласної ради Олега Панькевича, міського голови Львова Андрія Садового, голів депутатських комісій.

Під зверненням підписалися понад 30 осіб. Серед яких Борис Возницький, Юрій Шухевич, Степан Хмара, Роман Іваничук, Ірина Калинець, Олег Микита, Роман Горак та інші.

Текст звернення:

"Громадськість Львівщини стурбована байдужістю львівської міської та обласної влади щодо будівництва українських меморіалів у м. Львові.

Останнім часом їх перетворено на багаторічні довгобуди. Стало відомо, що наслідком цієї байдужості є припинення будівництва меморіалів Української Повстанської армії ("Стіна Пам"яті") на т.з. "Марсовому Полі" по вул. Мечнікова, а також Української Галицької армії, поля почесних поховань політв'язнів, репресованих, борців за волю України на полі N76, поля почесних поховань N67 (справа при вході) та поля почесних поховань N42 в центральній частині Личаківського цвинтаря.

Обласна та міська влади не виділяють цільових коштів для підготовки нових ділянок для поховань діячів науки, культури та мистецтва. Натомість ведеться боротьба, яка немає нічого спільного з діяльністю музею. На жаль, складається враження, що влада в останній час намагається прирівняти роботу цього музею до звичайного ЖЕКу, і, тому, самоусунулася від його справжніх проблем.

Стало відомо, що на меморіалах УПА і УГА, полях почесних поховань N76, 67 та 86а виконано багато робіт, але будівельні і проектні роботи на 100 % ще не завершені...

Знаємо, що у попередні роки, кошти на ці роботи були отримані як з місцевого бюджету; так і, в основному, завдяки зусиллям директора Личаківського цвинтаря, від Кабінету Міністрів України. Сьогодні склад КМУ є таким, що не можна надіятися на подальше фінансування робіт, як на меморіали УПА і УГА, так і на почесні поля поховань N76, 67, 42, 86а. Тому просимо Вас вирішити питання з врахуванням думки громадськості, і включити в план фінансування виконання названих робіт з міського та обласного бюджетів.

При цьому, при завершенні робіт на меморіалах УПА і УГА, на полях почесних поховань N76, 67, 42, 86а, забезпечити їх належне скульптурне оздоблення згідно з проектами та передбачити додатково окремі дільниці і крипти, місця в "Аркаді" меморіалу для поховань політв'язнів, борців за волю України. Нам відомо, що сьогодні панує криза економічна, але не можемо допустити кризи наших душ. Незрозуміло чому, у 201О р. майже зовсім не виділялися кошти на будівництво цих меморіалів. А також, чому у цьому році музей "Личаківський цвинтар" практично позбавлено дотацій з міського бюджету, які зберігалися завжди впродовж 20 років за будь-яких криз.

На почесному полі поховань N42, де знайшли свій вічний спочинок борці за волю України, видатні діячі збройних сил незалежної України та жертви комуністичних репресій роботи ще фактично не починалися. А там обов'язково необхідно спочатку збудувати за проектом хоча б підпірні стінки, парапети, вхідні сходи, алею з бруківки, доріжки з бруківки між могилами, виготовити і встановити надмогильні пам'ятники аналогічно, як це є на полях N67, 76. Якщо наша львівська влада є найбільш патріотичною – то на ці меморіали будуть окремо виділені кошти ще в цьому році.

Ми переконані, що кожен патріот України усвідомлює, що всі меморіали дуже важливо завершити ще до "Євро 2012". І на все це не потрібно шкодувати коштів.

Просимо винести на розгляд сесій львівських міської та обласної рад питання щодо виділення необхідних коштів на всі меморіали та докласти належних зусиль для централізованого збору пожертв відповідних коштів на спеціальний рахунок".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua