Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи законно засекречені генеральні плани міст Закарпатської області і кому це вигідно?


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Чи законно засекречені генеральні плани міст і кому це вигідно?" – із такою темою у понеділок, 4 квітня 2011 року, о 11:00 в Ужгородському прес-клубі (вул. Собранецька, 3, м. Ужгород) відбудеться презентація-громадське обговорення проблеми засекречення генеральних планів населених пунктів.

"Чи законно засекречені генеральні плани міст і кому це вигідно?" – із такою темою у понеділок, 4 квітня 2011 року, о 11:00 в Ужгородському прес-клубі (вул. Собранецька, 3, м. Ужгород) відбудеться презентація-громадське обговорення проблеми засекречення генеральних планів населених пунктів. Захід проводить Східнодноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) у співпраці із Закарпатським "Громадським центром".

Участь у заході візьмуть: Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив, керівник проекту "Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції" та Олександра Матвійчук, експерт проекту "Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції" та Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти.

На заході будуть презентовані результати моніторингу доступності для громадян генеральних планів 196 міст, серед яких: обласні центри, міста-мільйонники, курортні міста України. Окремо буде представлено результати моніторингу доступність генеральних планів міст та селищ Закарпаття (міст Ужгород, Берегове, Виноградів, Іршава, Мукачеве, Рахів, Свалява, Солотвине, Хуст).

Також громадські активісти розкажуть про позицію щодо забезпечення вільного доступу громадян до містобудівної документації 147 міських, районних, міжрайонних та обласних прокуратур, 26 управлінь СБУ, 18 проектувальних інститутів, профільних міністерств та судів. Вся зазначена інформація була зібрана та узагальнена СЦГІ в ході моніторингового дослідження проведеного у 2009-2011 роках в рамках проекту "Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції".

Окрім інформації про позицію органів державної влади та місцевого самоврядування, яку СЦГІ отримав шляхом офіційного листування із понад 400 організаціями та установами, громадські експерти представлять тематичний аналіз українського законодавства. Зокрема експерти розкажуть як новий закон "Про регулювання містобудівної діяльності" зберігає втаємничення генпланів та пов'язані із цим корупційні ризики.

Зацікавлені учасники прес-конференції отримають моніторинговий звіт "Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: збірник матеріалів за результатами проекту".

Прес-конференція відбудеться у рамках проекту "Через доступ до генеральних планів -до містобудування без корупції", що реалізується Східноукраїнських центром громадських ініціатив за фінансової підтримки програми "Верховенство права" Міжнародного Фонду "Відродження".

Мета проекту "Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції": стимулювати центральні органи державної влади та органи місцевого самоврядування розробити та впровадити у життя процедуру зняття обмежувальних грифів з генпланів українських міст за активної участі громадськості в цьому процесі та із врахуванням громадських інтересів.

Довідкова інформація:

Закарпатський "Громадський центр"

Адреса: м. Ужгород, вул. Підгірна, 17, 1-й поверх

Тел. 063-287-34-34, 066-317-36-13, 050-372-5-100

feskov.v@gmail.com, oleksandr.solontay@gmail.com


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua