Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи достойні українці свого Пророка?

Руслан Коцаба | 13.03.2011 12:10

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

У сумний день 150-тих роковин від дня смерті нашого Кобзара ми вирішили здійснити вуличне опитування на Вічевому Майдані Івано-Франківська. Цього разу варіанти відповідей на запитання були дещо провокативними, але дискусія біля нашого "вільного мікрофону" була гаряча і пристрасна... Враження після опитування у нас були, зрозуміло, гнітючі...

Чи достойні українці свого Пророка?
10-го березня 2011 року, у роковини смерті Тараса Шевченка, на Вічевому Майдані Івано-Франківська ми проводили вуличне опитування на тему причин та наслідків відсутності у нашому обласному центрі, єдиному в державі, пам'ятника Кобзареві.

Для голосування ми запропонували варіанти відповідей, які, на нашу думку, допомогли виміряти істинну популярність великого Шевченка серед пересічного галичанина і посприяли встановленню правдивого відсотка рагулів серед жителів нашого патріотичного європейського міста, які розрізняють прості бронзові чи гіпсові скульптури від справжнього шанування безсмертної творчості Пророка...

Отже, у підсумку ми отримали наступний результат:

57 голосів, прогнозовану більшість, отримав варіант відповіді "Ганьба для Франківська, де досі немає пам'ятника Кобзареві";

21 голос отримав варіант для агресивних поціновувачів творчості Т.Шевченка "І вражою злою кров'ю ВОЛЮ окропіте!"

18 голосів було за відповідь "Справжня пам'ять – це вірші поета напам'ять, а не цементний чи бронзовий ідол"

Гумористичний варіант відповіді "Євромер Анушкевичус як пообіцяв – то зробить, але вже після євро доріг" зайняв четверту позицію, зацікавив аж 15 мешканців міста

Чомусь тільки один голос отримав "провладний" варіант відповіді на запитання "Чому в місті досі немає пам'ятника Т.Шевченкові?", який був нами скомпонований у наступній редакції "Режим Януковича збудує! Донбас порожняк не гонить!"

Принагідно ми надавали можливість у нашому вуличному опитуванні продекламувати будь-яку поезію чи уривок з геніальної творчості Кобзаря, але, нажаль, тільки кілька респондентів змогли без підказки процитувати "Заповіт" чи "Думи мої, думи".

Отже, ми із сумом переконалися, що містечковий ура-патріотизм, непоодинокі портрети Тараса Шевченка у сільських хатах та лідерство Івано-Франківської області за кількістю пам'ятників Кобзареві в Україні, аж ніяк не корелюються із справжньою любов'ю до безсмертної творчості нашого Пророка і знанням його поезій поза примітивною шкільною інтерпретацією у рагульсько-совіцькому стилі а-ля "Шевченко: революціонер-демократ-дідо у кожусі та баранячій шапці".

Стосовно місця встановлення пам'ятника Т.Шевченку, то більшість прихильників було за те, щоби наш Націоналіст-Пророк височів у центрі саме навпроти польського націоналіста Міцкевича, тобто у скверику позаду медичної Академії, – це було би не тільки справжнім пошанівком Поета, але й зняло різноманітні провокативні дискусії про "польське място Станіславув". Варіант розміщення пам'ячника у маловідвідуваному городянами парку відпочинку популярністю у пересічних мешканців міста не користувався, на відміну від владоможців.

Слід відмітити, що багато респондентів обурювалися намаганням влади зробити пам'ятник Шевченкові у пост-колоніальному чи гіганто-совіцькому стилі, тобто перед адмінбудівлею МВК-ОДА із високовартісною реконструкцією площі із облаштуванням стоянки для автомобілів чиновників.

Цікавою інформацією від двох громадян було повідомлення, що справжню бронзову скульптуру Тараса Шевченка, безкоштовно виготовлену і подаровану саме для нашого міста всесвітньо знаменитим скульптором українського походження Леонідом Моложанином вже давно вкрали і продали, а на складі житлово-комунального управління вже четвертий рік забруднюється голубами низькопрофесійна підробка, а не оригінал скульптури "Шевченко із мольбертом" геніального Лео Мола.

Тел. для довідок: 0503386798 (Руслан Коцаба)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua