Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Як висвітлюють російсько-українські відносини друковані ЗМІ Луганщини і Воронежчини


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

У пʼятницю, 22 жовтня 2010 року, у Луганську відбувся круглий стіл "Висвітлення російсько-українських відносин у друкованих ЗМІ Воронезької та Луганської областей".

У пʼятницю, 22 жовтня 2010 року, у Луганську відбувся круглий стіл "Висвітлення російсько-українських відносин у друкованих ЗМІ Воронезької та Луганської областей". Захід проводився за результатами громадського моніторингу друкованих ЗМІ Воронезької та Луганської областей у 2009-2010 роках. В рамках дослідження було проаналізовано публікації 6 суспільно-політичних видань обласного значення, та 6 районних ЗМІ Луганської та Воронезької областей. Моніторинг преси спільно провели спеціалісти Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Луганськ, Україна) та Регіонального фонду "Центр захисту прав ЗМІ" (Вороніж, Російська Федерація). Дослідження було проведено з метою вивчення проблем транскордонних інформаційних комунікацій між Луганською та Воронезькою областями та вироблення рекомендацій щодо їх покращення на основі цінностей Європейського Союзу.

Участь у круглому столі взяли представників ЗМІ, громадськості, органів державної влади та науковців Луганської та Воронезької областей.

Під час заходу експерти громадських організацій акцентували увагу на тому, що місцеві видання при висвітленні російсько-українських відносин рідко публікують матеріали на місцеву тематику (про проблеми сусідніх міст, районів, областей), а віддають перевагу проблемам міждержавних відносин національного рівня. Однією із причин такого стану речей є активне використання газетами Луганщини передруків з всеукраїнських видань, а районними газетами з обласних. Нерідко такі публікації зберігають ідеологічні штампи та висвітлюють відносини між двома народами з точки зору політичних сил, що панують в регіоні, а не відображають реальне життя сусідів за кордоном.

Моніторинг газет засвідчив, що в більшості випадків журналісти обох країн використовують позитивну тональність при висвітленні україно-російських відносин, проте серед російських газет, були виявлені і такі, що публікують матеріали з переважно негативними оцінками подій в Україні.

За результатами моніторингу експертна група розробила ряд рекомендацій щодо покращення інформаційних комунікацій між сусідніми областями на основі цінностей ЄС. Пропозиції громадських експертів зводяться переважно до необхідності розширення різних форм співпраці між журналістами та громадськими діячами двох країн як в реальному так і в кібер-просторі.

"Ми розуміємо, що висвітлення подій в сусідній країні не завжди проста і дешева справа, проте ми закликаємо редакторів і журналістів обласних видань покласти край поширенню ідеологічних штампів. Нашим народам потрібна правдиве висвітлення життя у державах-сусідах, зокрема в сусідніх областях, районах, містах та селах. Правда про те як живуть звичайні люди і громади за кордоном і має стати тією основою на якій можливий справді дружній розвиток наших незалежних держав", – підбив підсумки круглого столу голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Круглий стіл відбувся у рамках проекту "Транскордонний репортаж", що здійснюється за фінансової підтримки Фонда ПАУСІ та Національного фонду розвитку Демократії (NED).

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив,

30-й квартал, буд. 2, кв. 14,

м. Луганськ, 91005,

тел. (0642) 491374,

e-mail: zahyst@gmail.com,

веб-стрінка: www.totalaction.org.ua


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua