Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/4bd1af9ce52b8/

Суд заборонив блокувати машини

lilit | 23.04.2010 17:33

Окружний адміністративний суд оголосив блокування коліс таким, що не відповідає закону і підлягає скасуванню. Навіть якщо цю ухвалу Кабмін оскаржуватиме в апеляційному суді, то ця ухвала діятиме доти, доки нове рішення суду не вступить в силу.

Суд заборонив блокувати машини
Також суд прийняв ухвалу про заборону застосування будь-яких засобів для першкоджання руху транспорту у випадку, якщо водій не сплатив збір за паркування або послуги з утримання майданчиків для паркування.

Нагадаємо, раніше адвокати компанії "Наталія Субота і партнери" неодноразово наголошували на незаконності процедури блокування коліс і за їхньої юридичної підтримки робота евакуаторів в столиці була скасована.

"Постанова уряду за N1342 дозволяла антиконституційне тимчасове обмеження права власності у разі несплати за паркування. Оператор, виходить, мав право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика.

Блокування коліс, пристрої-шлагбауми унеможливлюють використання транспортного засобу власником. Це все порушує статтю 41 Конституції України, відповідно до якої, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним," – пояснює адвокат Андрій Нечипоренко.

"Відтепер ця практика визнана судом незаконною," – повідомив журналістам Української правди Комітет прямої дії.

Апеляція Кабміну за оцінками юристів, буде розглянута не раніше ніж за рік-два і весь цей час блокувати машини буде заборонено, оскільки судова ухвала набрала чинності з моменту її оприлюднення.

Більше того, як вважають експерти, ймовірність, що Апеляційний суд залишить без змін ухвалу Окружного суду – дуже висока, оскільки практика блокування коліс є очевидно незаконною.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua