Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У Шполі відкрито виставку пам"яті жертв голодоморів

Ганна Бойчук | 25.11.2009 16:59

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
2

"Скорботна свіча пам'яті" – таку назву має книжкова виставка до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, яка організована в читальному залі Шполянської центральної районної бібліотеки. Книги, документи, матеріали, представлені на цій виставці, розповідають про українську катастрофу ХХ століття.

У Шполі відкрито виставку пам''яті жертв голодоморів
"Скорботна свіча пам'яті" – таку назву має книжкова виставка до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, яка організована в читальному залі Шполянської центральної районної бібліотеки. Книги, документи, матеріали, представлені на цій виставці, розповідають про українську катастрофу ХХ століття.

Серед нових надходжень – фундаментальна праця "Національна книга пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні" (К: видавництво Олени Теліги, 2008. – 1000 стор., іл.). Ця книга – частина масштабного загальноукраїнського видавничого проекту, який включає в себе 17 обласних томів та том міста Києва.Двотомне видання "Національної книги пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні. Черкаська область" (Черкаси: видавець Чабаненко Ю., 2008), підготовлене Черкаською обласною держадміністрацією, Державним архівом Черкаської області відтворює події на території сучасної Черкаської області, в тім числі і Шполянського району.

Тема голодомору на Черкащині розкривається і в книзі "Голодомор 1932-1933 на Черкащині. Книга пам'яті в документах та спогадах" (Черкаси: видавець Чабаненко Ю., 2007. – 484 стор.).У 2008 році, який був проголошений роком пам'яті жертв голодомору, у Шполянському районі видано книгу "Голодомор 1932-1933 років в Україні. Шполянщина свідчить" (Черкаси: видавець Чабаненко Ю. – 2008, 432 стор., іл.). До цього видання увійшли близько сотні свідчень шполян – очевидців тих трагічних днів,історичні та літературні матеріали, документи, списки жертв голодоморів по селах району, складених на підставі виписок з Черкаського обласного державного архіву. Книга містить фотографії із сьогочасних заходів вшанування пам'яті загиблих на Шполянщині. У виявленні документів, збиранні спогадів очевидців.

Трагедія Шполянщини – частина страждань, які пережила вся Україна. В 30-х роках Шполянський район входив до складу Київської області. Історики кажуть, що голод на Київщині був особливо лютим.За підрахунками С.Кульчицького, на столичну область припало 26,8% загальної кількості померлих в Україні 1933 року.

За даними Черкаського обласного архіву, голодною смертю в Шполянському районі загинуло понад 7321 чоловік. Але й ці цифри не зовсім точні. Скільки їх спочиває у безіменних братських могилах?

Всі ці видання є даниною пам'яті нашим землякам – черкащанам, шполянам, всім українцям, які загинули мученицькою смертю. Ці книги – дзвін нашої пам'яті, нашої вічної скорботи, застереження, аби в майбутньому такі трагедії народу не повторились.

Джерело: Інтернет-газета "Шпола Он-Лайн"

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua