Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/4af82672a329b/

Хворий начальник тернопільської міліції нарешті висловив власну думку про грип

Еней | 9.11.2009 16:25

На осуд громадськості подається інтерв'ю генерала міліції щодо ситуації з грипом в Тернопільській області

Хворий начальник тернопільської міліції нарешті висловив власну думку про грип
За час, що минув з моменту останнього інтерв'ю для тижневика "Дзеркало тижня" в начальника обласного управління внутрішніх справ генерал-лейтенанта міліції Віталія Максимова, в пересічних жителів назбиралося ряд питань, пов'язаних як з доведенням вини керівництва області в масових зловживаннях владою та посадовим становищем, так і з ситуацією з пандемією грипу. Не дивлячись на стан свого здоров'я (нагадаємо, що пан Віталій Максимов вже тривалий час перебуває на лікуванні), очільник тернопільської міліції люб'язно згодився на таку розмову, попереджуючи, що, попри усі негаразди, тримає руку на пульсі роботи своїх підлеглих. На початку бесіди генерал поінформував громадськість краю про те, що на сьогоднішній день правоохоронці виявили вже понад 200000 осіб, які не брали участі у голосуванні під час позачергових виборів до Тернопільської обласної ради, однак фігурують у списках виборців як такі, що проголосували. "Наразі ми вже опитали 391900 осіб. Близько 50% з них кажуть, що на виборах їх не було, тоді як у списках вони фугують як такі, що взяли бюлетень і проголосували", – каже Віталій Максимов. Найбільше таких випадків, за його даними, у Шумському та Кременецькому районах. Мій співрозмовник наголосив, що при опитуванні правоохоронці не з'ясовують, хто за кого голосував, а лише питають, голосувала людина зі списку під час виборів чи ні. При цьому він додав, що у документах, які стосуються ходу виборів у місті Тернополі, взагалі немає списку виборців. "Ми довели перевірку до кінця і покажемо усім, особливо, Партії регіонів і Єдиному центру, як проходили вибори, хто які відсотки набрав. Всі ті факти, які ми задокументували, ми передали в прокуратуру області. За цими всіма фактами порушено 18 кримінальних справ, голови і члени комісій дають покази по цих питаннях", – сказав добродій Максимов. Щодо славнозвісного службового автомобіля голови Тернопільської ОДА, то очільник тернопільської міліції повідомив, що справу вже розглянуто в Тернопільському апеляційному суді особисто його головуючою пані Л. Деркач, за результатами чого водія Ю. Чижмаря притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф у розмірі 35000 гривень. Покарано у вигляді обмеження волі строком на 3 роки без конфіскації особистого майна і чиновника обласної адміністрації, відповідального за використання службового автотранспорту. На даний момент він перебуває в розподільнику в м. Чорткові та чекає на рішення Верховного суду України по своїй апеляції. "Сьогодні з впевненістю можемо говорити, що справедливість є, за неї варто боротися", – зауважив Віталій Максимов.

Який стан боротьби зі злочинністю в Тернопільській області?

"За останній тиждень не було жодного виклику щодо пограбування, за минулий тиждень – всього один. Цим усе сказано! Злі язики, передусім, з владних структур, пов'язують це з поширенням епідемії грипу. Я авторитетно заявляю, що це – результат кропіткої роботи міліції та її керівників", – заявив В.Максимов.

Ви самі перейшли, мабуть, до найболючішої теми – епідемія грипу. Читачі хочуть почути, які заходи вживаються органами внутрішніх справ з цього приводу?

Генерал-лейтенант міліції повідомив: "Міліція Тернопільщини у зв'язку зі складною епідемічною ситуацією просить громадян повідомляти про перебування вихідців з Азії й Африки на вулицях, у громадському транспорті, квартирах, ресторанах, інших приміщеннях. Керівництво УМВС, зокрема, я, звертається до населення регіону з проханням повідомляти про кожен факт зустрічі або спілкування з іноземними громадянами, насамперед, вихідцями з країн Південно-Східної Азії й Близького Сходу. Повірте, це потрібно для припинення фактів їх несанкціонованого проживання і переміщення. Щодня працівники міліції здійснюють поквартирний обхід приміщень громадян, які упродовж останнього року були в країнах, де зареєстровані випадки захворювань на вірус грипу А (H1N1). Це робиться з метою з'ясування стану їх життя і здоров'я". Поряд з цим п. Максимов зазначив, що з метою виявлення і недопущення реалізації через торгову мережу продукції тваринного походження, зокрема, продукції свинарства, масово перевіряються торгові підприємства, бази, склади, холодильники, заклади харчування та інші суб'єкти господарювання. У той же час, генерал зазначив, що численні дослідження Євросоюзу не довели, що свинячим грипом можна заразитися від м'яса. Тому всі зусилля міліції з масового вилучення м'яса хоч і на користь рядовим тернополянам, але від свинячого грипу навряд чи захистять. Крім цього, для недопущення безконтрольної спекуляції медпрепаратами, а також для відслідковування і вчасного регулювання цін на ліки та медичні вироби підвищеного попиту у підрозділах тернопільської міліції утворені мобільні робочі групи. До складу цих груп увійшли працівники оперативних підрозділів та міліції громадської безпеки. Вони відслідковують, чи не продають медикаменти, придбані за бюджетні кошти. Також, правоохоронці відслідковують порушення, пов'язані з несанкціонованим продажем гуманітарної допомоги, яка надходить в область.

Повідомте, будьласка, чи не існують серед населення області панічні настрої і хто їх ініціює.

"На автомобільних та залізничних вокзалах області повний аншлаг. Біжать до ще не заражених міст та сіл – усі від малечі до дорослих. Згідно з вказівкою Міністра МВС України, на східному кордоні області вже стоять міліцейські блок-пости, які забороняють виїзд за межі області. Прошу населення нормально до цього віднестися", – повідомив В.Максимов.

Наприкінці жовтня Тернополем ширилися чутки, що у місті тиф, проводиться дезінфекція повітря. Про це, навіть, офіційно у коментарі Gazeta.ua розповів ректор Тернопільського педагогічного університету Володимир Кравець. "У середу пізно ввечері до мене телефонує солідна людина. Працює у міліції. Кажуть – "Ви на ніч закрийте усі вікна. Бо Тернопіль уночі кропитимуть із літаків спеціальним розчином. У місті – тиф", – розповів тоді Кравець. Пане В.Максимов, поінформуйте громадськість з цього приводу – чи це правда і хто з Ваших підлеглих сіяв паніку серед населення?

"Службове розслідування ще не закінчилося, однак, з впевненістю можу сказати наступне – особа, а саме – начальник міськвідділу міліції Михайло Денисовський, буде нести відповідальність за розповсюдження недостовірної інформації. Однак, хочу зауважити, що зазначений співробітник міліції вже тоді приймав курс лікування препаратом "Таміфлю". Тому, зазначена поведінка могла бути спричинена саме внаслідок цього. Сам приймаю це лікарство, тому повністю підтверджую таку версію – це дуже потужний галюцеген.

На кінець нашого бліц-інтервю прошу висловити свою думку щодо можливих винуватців цього всього, що сталося? Хто, так би мовити, "слабое звено"?

Буду, як завжди, відвертий. З інформації, що надходить до мене останніми днями стосовно поширення грипу, у мене формується враження, що Уряд долає цю проблему безпорадно та абсолютно не був готовий до розвитку цих подій.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua