Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Корбан против Лазаренко: с чего все начиналось

ГлавРед | 15.10.2009 09:57

-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
3

История противостояния двух финансовых воротил имеет давние корни

Корбан против Лазаренко: с чего все начиналось
Так, щє в період 1994-1997 під час роботи в найвищих органах державної влади і управління, Лазаренко П. І. забезпечив пільгову приватизацію і узяв під особистий контроль ряд ліквідних об'єктів майнового комплексу (усього більше 160 об'єктів), розташованих на території м. Дніпропетровськ, які раніше належали Дніпропетровській комунальній власності, іншим державним установам, колективним підприємствам.

Для управління даними об'єктами Лазаренком П. І. організовано створення ряду суб'єктів господарської діяльності, де до складу засновників були введені його довірені особи: Донець Наталія Григорівна, 1957 р. н., м. Київ, Гадяцький Леонід Миколайович, 1961 р.н., м. Дніпропетровськ, Стеблянко Олег Леонідович, 1958 р.н., м. Дніпропетровськ, а також підконтрольні компанії: "Nemuro Industrial Group Ltd", США, представник Стеблянко О. Л., "Дагзберрі, інк", США, представник Стеблянко О. Л., "Surface Investments Inc", Тортола, представник Стеблянко О. Л.

Таким чином, усе нерухоме майно (магазини, адміністративні й складські приміщення, ресторани, готелі, АЗС і т. ін.) було зосереджено в статутних фундаціях наступних, підконтрольних Лазаренку П. І., підприємств:

• ТОВ "Пріватсервіс", код 21922732, юридична адреса: Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт Ювілейний, вул. Літня, 11, директор – Донець Наталія Григорівна, засновники:

- Донець Наталія Григорівна;

- Гадяцький Леонід Миколайович;

- Хуторний Василь Семенович;

- Компанія "Nemuro Industrial Group Ltd", США.

• ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ", код 24248615, юридична адреса: Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, с.м.т. Ювілейний, вул. Літня, 11, директор – Донець Наталія Григорівна, засновники:

- Донець Наталія Григорівна;

- Тітаренко Павло Володимирович;

- Свіріденко Антоніна Андріївна.

• ТОВ "Добробут", код 24609349, юридична адреса: Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт Ювілейний, вул. Літня, 11, директор – Донець Наталія Григорівна, засновники:

- Донець Наталія Григорівна (50%);

- Донець Тетяна Анатоліївна (50%).

• ТОВ "Дніпронафта", код 20203656, юридична адреса: Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт Ювілейний, вул. Теплична, 5, директор – Коломієць Сергій Віталійович, засновники:

- Гадяцький Леонід Миколайович (50%)

- Дітятковській Олексій Олександрович (50%).

• Компанія "Дагзберрі, інк", США, представник Стеблянко Олег Леонідович.

Відомо, що склад засновників вище перерахованих підприємств з часу їх створення динамічно змінювався, при цьому змінювався фактичний власник об'єктів нерухомості. Так, у 1998 році частки в статутних фондах ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ" і ТОВ "Добробут" були відчужені ТОВ "Пріватсервіс" на користь американської компанії "Дагзберрі, інк", що належить Лазаренку П. І. При цьому компанія "Дагзберрі, інк" фактично не здійснила розрахунок за договорами купівлі-продажу часток у статутних фондах ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ" і ТОВ "Добробут".

У період 1999-2000 років арбітражним судом Дніпропетровської області були визнані недійсними договори купівлі-продажу нерухомості, укладені між ТОВ "Пріватсервіс" і Фондом державного майна України на майно, фактично внесене в статутні фонди ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ" і ТОВ "Добробут". Також визнані недійсними зміни в засновницьких угодах зазначених товариств, пов'язані зі збільшенням частки ТОВ "Пріватсервіс", а згодом компанії "Дагзберрі, інк" до 99 %.

14.04.2000 Дніпропетровською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області на виконання рішень арбітражного суду були прийняті розпорядження, стосовно скасування державної реєстрації, змін і доповнень у засновницькі документи ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ" і ТОВ "Добробут", пов'язані з участю ТОВ "Пріватсервіс" і компанії "Дагзберрі, інк".

У цей же період проведено перереєстрацію ТОВ "РК "ДОМ", ТОВ "Пріватсервіс і ТОВ "Добробут", унаслідок чого Донець Н. Г. стала фактичним власником активів даних підприємств.

У зв'язку з численними судовими розглядами, що викликані перерозподілом прав власності на майно, підконтрольне Лазаренку П. І., останній звинуватив Донець Н. Г. у шахрайстві й нецільовій розтраті грошових коштів.

Розбіжності у фінансових звітах, що виниклі на цьому ґрунті, знайшли своє продовження в спробах Лазаренка П. І. позбавити Донець Н. Г. можливостей контролювати дані підприємства шляхом судових позовів, ініційованих, як і раніше, довіреними особами Гадяцьким Л. М. і Стеблянком О. Л.

Для збереження своєї частки в загальній власності вищезгаданих підприємств і захисту фінансово-економічних інтересів Донець Н. Г. наприкінці 2006 року звернулася по допомогу до Геннадія Олеговича Корбана, власника ТОВ "Фондова компанія "Славутич-капітал", м. Дніпропетровськ, відомому як представник фінансово-промислової групи (ФПГ) "Приватбанк" у частині організації й проведення "рейдерських акцій". Після проведених переговорів з Корбаном Г. О. і визначення взаємовигідних умов щодо відчуження майна Лазаренка П. І. на їх користь Донець Н. Г. надала всі необхідні документи для проведення "рейдерських акцій" через судові органи.

За наявними даними, у листопаді 2006 року корпоративні права на управління ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ", ТОВ "Пріватсервіс", ТОВ "Добробут" (фактичне керівництво якими здійснювала Донець Н. Г.) були передані компаніям, що є підконтрольними фірмам ФПГ "Приватбанку".

У грудні 2006 року, при підтримці Корбана Г. О. було проведено зміну керівництва фірми ТОВ "Дніпронафта" й встановлено фактичний контроль над підприємством. Захоплення полягало в тому, що директор ТОВ "Дніпронафта" Коломієць С. В. перед звільненням видав наказ про призначення нового директора – представника Корбана Г. О., й не повідомив про це засновників. У свою чергу нове керівництво ТОВ "Дніпронафта" здійснило зміну керівництва на ТОВ "Ресурс" (фактичного власника ряду майнових об'єктів), де є власником частки у 92% статутного фонду. Крім того, готується позачерговий збір акціонерів на ТОВ банк "Земельний капітал", де засновником є ТОВ "Дніпронафта", з метою зміни правління банку. Дана ситуація може дестабілізувати діяльність фінансової установи, на депозитах якої знаходиться більше 15 млн гривень.

Близьке оточення Лазаренка П. І., а саме: рідний брат – Лазаренко Іван Іванович, заступник голови Дніпропетровської обласної ради, Гадяцький Леонід Миколайович, депутат Дніпропетровської обласної ради, Стеблянко Олег Леонідович й інші, дізнавшись про втручання ФПГ "Приватбанку", негайно повідомили Лазаренка П. І. про те, що відбувається.

Відомо, що даними особами була розроблена рейдерська схема, направлена на перехоплення контролю над ТОВ "Ріелторська компанія "ДОМ" і ТОВ "Добробут". Так, 04.09.2006 суддею Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Макаровим, без участі представників вищезгаданих підприємств, була прийнята ухвала відносно скасування розпоряджень Дніпропетровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 14.04.2000. Цей же суддя 22.11.2006 виніс визначення про роз'яснення ухвали від 04.09.2006, відповідно до якої дійсною і законною редакцією засновницьких документів ТОВ "РК "ДОМ" і ТОВ "Добробут" було визнано редакцію засновницьких документів 1998 року за участю компанії "Дагзберрі, інк", яка мала в статутному фонді товариств 99 %. Таким чином, Стеблянко О. Л. й інші, як представники компанії "Дагзберрі, інк", виготовили протокол зборів учасників ТОВ РК "ДОМ", ООО "Добробут" від 23.11.2006, відповідно до рішення якого Стеблянко О. Л. був призначений керівником.

Для повного отримання контролю над підприємствами Стеблянком О. Л. були подані публікації й заяви про втрату печаток і свідоцтв про державну реєстрацію даних підприємств. На підставі чого Стеблянком О. Л. були виготовлені нові печатки та свідоцтва.

26.12.2006 ухвалу Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 04.09.2006 було переглянуто за участю представників ТОВ "РК "ДОМ" і ТОВ "Добробут", ухвалено нове рішення, яким у задоволенні заяви компанії "Дагзберрі, інк" було відмовлено.

22.12.2006 рішенням Печерського районного суду м. Києва дії щодо перереєстрації засновницьких документів ТОВ "РК "ДОМ" і ТОВ "Добробут" і реєстрація, як засновника вказаних фірм компанії "Дагзберрі, інк", були визнані незаконними.

10.01.2007 на підставі рішень Печерського суду м. Київ, Державний реєстратор Дніпропетровської районної державної адміністрації відмінив зміни, проведені на підставі протоколів, підписаних Стеблянком О. Л.

Стас Камов

h.ua


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua