Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/4acb482b849e3/

Хто "нагріється" в опалювальний сезон

Катерина_Яра | 6.10.2009 16:37

Напередодні зими дуже гостро постає питання а хто ж таки "нагріється" в опалювальний сезон. Існує думка, що найменше з усіх зігріються прості громадяни.
Проблеми ЖКГ сьогодні можна почути часто, а от конкретні пропозиції по їх вирішенню – рідко.


Хто ''нагріється'' в опалювальний сезон
Шляхи вирішення цих гострих проблем запропонував сьогодні на прес-конференції в ІА "Інтерфакс" Ярослав Місяць, депутат Бучанської міської ради, голова Партії малого та середнього бізнесу України.

За розрахунками експертів, повідомив Ярослав Місяць, опалювальний сезон, що наближаються, буде чи не найскладнішим за останніх 10 років, адже якість підготовки країни до зими знаходиться на найгіршому за останні роки рівні. "Ситуація з майбутнім опаленням щодня погіршується не тільки через недофінансування ЖКХ з боку держави (У Державному бюджеті України на 2009 рік за напрямом житлово-комунальне господарство передбачено видатків на 18,9% менше порівняно з фактично профінансованими у 2008 році), але й через те, що ЖКГ роками не ремонтовані", – наголосив Ярослав Місяць.

Що ж стосуєтьсь технічної підготовки, то навіть згідно з офіційними даними профільного міністерства, зауважив Я.Місяць, 60% існуючих мереж зараз побудовані 40 років назад, 30% потребують термінового ремонту, 20% – перебувають в аварійному стані. Згідно зі статистичними даними, додав Ярослав Місяць, за останні 5 років в 10 разів збільшилася кількість аварій в ЖЕК.

"Сьогодні країну захлиснула проблема державної монополії на надання послуг. Наразі саме це є головною проблемою ЖКГ, адже ЖЕКи перетворилися з комунальних підприємств на цілу

багатогалузеву інфраструктуру. ЖЕКи диктують нам ціни, при цьому ніяк не звітуючись про якість наданих послуг. Сьогодні на 1 гривню витрачену на ремонт будинку 2 гривні йде в кишеню керівника комунальної сфери. Сьогодні житлово-комунальна сфера стала інструментом політичної агітації. Але найгірше те, що наразі не передбачається ніякого розвитку для ЖКГ, на ній лише заробляють посадовці на керівники".

Разом з цим виступаючий надав конкретні пропозиції щодо вирішення описаних проблем, зокрема Я.Місяць наголосив: "Вихід з цього колапсу є. Необхідно житлово-комунальну сферу передати підприємцям. Тільки конкуренція в цій сфері зможе підвищити якість послуг, зробити ринкові ціни, послабити навантаження на бюджет, адже в нас державні ЖЕКи фінансуються не лише за рахунок сплати громадянами коштів за послуги але і значними дотаціями з боку держави".

Виступаючий запропонував конкретні кроки по виводу житлово-комунального господарства з кризи: "Єдиним виходом буде масова приватизація ЖЕКів підприємцями на відкритих умовах. Ліквідація монополій – це буде лише першим кроком до вирішення всіх проблем ЖКГ. Наступним кроком ми пропонуємо упорядкування тарифної політики. Адже сьогодні існує парадокс: тарифи на житлово-комунальні послуги зростають, а їх якість падає. Третім кроком запропонованих нами реформ є енергозбереження, адже на сьогодні житлово-комунальне господарство залишається надмірно енерговитратним".
© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua