Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Берминводы   Борки   индюк   индюшиная ферма   Мариупольская птицефабрика   Николай Сухомлин   племенная ферма   разведение индюков   селекционная работа   Харьковская область

А ви любите індиків?


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
5

Віднедавна з'явилась в Бірках нова племінна ферма. Породиста м'ясиста птаха родини індикових знайшла надійну "прописку" у тутешній окрузі. Створила її приватна фірма "Агроімпекс". Маточне поголів'я з 3 тисяч дорослих птахів здатне забезпечити 200-250 тисяч яєць на рік. Потурбувалися на підприємстві і про облаштування власного інкубаторію.

А ви любите індиків?
Микола СУХОМЛИН, Харківська область

Віднедавна з'явилась в Бірках нова племінна ферма. Породиста м'ясиста птаха родини індикових знайшла надійну "прописку" у тутешній окрузі. Створила її приватна фірма "Агроімпекс". Маточне поголів'я з 3 тисяч дорослих птахів здатне забезпечити 200-250 тисяч яєць на рік. Потурбувалися на підприємстві і про облаштування власного інкубаторію. Втім, основою й гарантом розхожої слави місцевих країв як центру виведення породистих індиків, звісно ж, продовжує залишатися розташований тут інститут птахівництва Української академії аграрних наук.

- Вправі пишатися селекційною роботою, спрямованою на поліпшення створеного в нашому інституті кросу індиків "Харківський", – зазначає завідуюча лабораторією селекції індиків, кандидат сільськогосподарських наук О. Гадючко. – На яких тільки виставках не побували наші білопері красені, і скрізь, як правило, неодмінний успіх. Досить сказати, що на престижній національній сільськогосподарській виставці у селищі Чубинському під Києвом виведена нами порода індиків упродовж кількох останніх років визнавалася безперечним чемпіоном. А за цим – результат більш ніж 40-річної селекційної роботи, що втілилася в кросі індиків "Харківський" найкращим сполученням досягнень світового індиківництва та пристосованості цієї птиці до технологій утримання її в Україні.

Батьківськими формами кросу індиків "Харківський" укомплектовані вже й два господарства Донецької області. Цілеспрямовано взялися за цю справу у ВАТ "Новоазовська птахофабрика" та ТОВ "Маріупольська птахофабрика". І тут, як і в інших племінних та індивідуальних господарствах, встигли переконатися, що програма селекції породи бірківських індиків забезпечує надійний зиск на всіх ланках виробництва: низьку собівартість індичат завдяки високим відтворним якостям, високу забійну масу птиці, максимально низькі затрати кормів тощо.

Результати ж селекційних пошуків науковців у галузі індиківництва, певно, могли б бути й куди скромнішими, аби не якнайтісніша співпраця з місцевим дослідним господарством "Бірки", що з минулого року отримало статус племзаводу. Мають тут достатньо міцну матеріально-технічну базу для розширення поголів'я племінних індиків та нарощування виробництва племінної продукції. Працювати перспективно стало вже нормою для колективу підприємства, де тільки торік спромоглися отримати понад 117 тисяч голів індичат, збільшили валове виробництво індичих яєць. Значну частину індичат вітчизняної селекції охоче купують господарства і населення.

За дійсно вигідну справу особливо агітувати не треба. Це на ділі доводить передусім тутешній сільський люд.

- У нас як водиться? – міркує місцевий залізничник В.Сенькін. – Придбає для відгодівлі індичат котрийсь із сусідів – інші придивляються. А там, дивися, й самі вже беруться за поживну й корисну для родини справу...

У самих Бірках нині немало таких, хто доглядає від 50 до кількох сотень голів індиків. А в інститутському господарстві щонайменше 300 потенційних господарів індиків завчасно внесли вже попередню плату навіть за пташенят, появи на світ яких очікують навесні. До контактів з науковцями та господарниками академічної птахівничої установи, до речі, приваблює покупців і можливість завжди отримати тут вичерпні кваліфіковані консультації з питань інкубації, відгодівлі, профілактики захворювань тощо. З початком же лютого інститут задля цього вдався до своєрідної новації, вперше організувавши на базі санаторію "Бермінводи" із залученням своїх фахівців курси підготовки спеціалістів з розведення індиків та підвищення кваліфікації аматорів цієї справи. А цьогорічного вересня на інститутську селекційну продукцію чекає участь у спеціалізованій міжнародній конференції в Алушті. Торішній подібний захід на кримському узбережжі, між іншим, привернув увагу до пернатих дітищ бірківських птахівників близько півтисячі фахівців з різних країн світу...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua