Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Громадянку Росiї вбили менти?


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Нещодавно співробітниками СБУ (Спецпідроздiла К по боротьбі з корупцією та орг. злочинністю) затримано одного із слідчих Макарівського РВ ГУ МВС України в Київській області за підозрою у фальсифікації кримінальних справ, та здирництво.

Громадянку Росiї вбили менти?
Нещодавно співробітниками СБУ (Спецпідроздiла К по боротьбі з корупцією та орг. злочинністю) затримано одного із слідчих Макарівського РВ ГУ МВС України в Київській області за підозрою у фальсифікації кримінальних справ, та здирництво. Цього "правоохоронця" взяли на гарячому біля центрального входу до райвідділу. В його автомобілі марки "Мазда" знайшли 15 тис. грн., які за підозрою СБУ власник іномарки отримав в якості хабара. В момент затримання свого співробітника кинулись на захист "справжнього мента" як прості міліціянти так і його високе керівництво. Арешт цього "оборотня" ледве не закінчився корпоративною бійкою між макарівськими правоохоронцями та бійцями спецпідрозділу СБУ "Альфа". Що тут говорити... Кепськi, дуже кепськi справи!

Хтось скаже – в сім'ї не без уродiв. Але нажаль цей "український пінкертон" як свідчать документи не єдиний штатний співробітник Макрівського РВ, хто ховаючи корупційні "робочі схеми" МВД заробляє собі та своєму керівництву на хліб з маслом. Діяльність багатьох Макарівських слідчих деколи виглядає як чорний анекдот. Результати цієї "праці" мешканці Макарівщини бачать дивлячись на ряд крутих іномарок які кожен день паркуються на стоянці біля райвідділу. А ось вам яркий приклад роботи іншого слідчого Макарівського РВ ГУ МВС України М. Прокопенка.

В селі Великий Карашин свято Івана Купала святкують як завжди по всіх селах України. Тут як і в багатьох українських селах немає достатнього місця для відпочинку молоді. Біля барів засвітла збираються народ, хтось сміється, а хтось п'є оковиту... Місцевий клуб майже не працює, до того ж в клубі пропало освітлення в ніч на Івана Купала. Говорять темрява – друг молоді. Але насправді в такий обстановці дуже не розгуляєшся. Так недовго й лоба розбити. От тому багато дівчат та хлопців замість того щоб танцювати в рідному Карашині були вимушені йти пішки за багато кілометрів до інших сіл, де культурно-розважальні заклади працюють належним чином.

В цей роковий день й неповнолітня громадянка Росії Ольга, яка приїхала відпочивати на літні канікули до своєї бабусі, зі своїми друзями теж пішла розважатися до села Рожів. Для Олі вже спочатку це святкування виявилось досить невдалим. Дійшовши до Рожіва вона посварилася з друзями і мала намір повернутися додому до бабусі в с. В. Карашин. Але так і не дійшла!!! Де конкретнро зупинилося серце юної дівчини на даний час залишається невідомо. ЇЇ знівечене тіло знайшли на узбіччі дороги біля с. В.Карашин.

Розслідування по справі загибелі Ольги Мащенко проводив слідчий Макарівського РВ Максим Прокопенко. Але він і не намагався з'ясувати місце, час та причини смерті дівчини.

Хоча наслідки цього ДТП яке по версії правоохоронців відбулося 07. 07. 2008 р. близько 3 години ночі в селі Великий Карашин Макарівського району Київської області виявились доречними для працівників саме Макарівської міліції. Діло це насправді виявилось резонансним. Тут й зірочку на рівному місті можна заробити...

Першим кого обвинуватили у скоєні наїзду на неповнолітню громадянку Росії Мащенко став мешканець с. В. Карашин г-н Гордієнко. По версії слідства це він керував на підпитку автомобілем "Форд транзит" та збив дівчину, яка в ночі йшла додому по дорозі. З першого погляду дії міліції дійсно виглядали логічно. Є учасник ДТП, розбита машина. Й жертва є... Ця версія виявилась зручна для слідчих. Ось і швидке розкриття і гарні показники. А кого хвилює доля людини, його близьких.

За свідченнями друзів, які були з Ольгою в Рожеві, востаннє вони її бачили близько першої години ночі, просили не йти одній додому через ліс і намагалися її зупинити. Але Оля не реагувала та все одно попрямувала в напрямку с. В. Карашин, а її друзі залишились святкувати в селі Рожів. Близько 4-години ранку вони повертались з с. Рожів пішки по правій обочині в напрямку с. В. Карашин. Проходячи автодорогою між с. Ч. Слобода та с. В. Карашин її друзі нічого підозрілого не помітили. Прийшовши в село Карашин всі вони розішлися по домівкам. Наступного дня, а саме 07.07.2008 р., коли прокинулись поїхали купатись на річку. Дорога до річки Здвиж і є автошлях, де було виявлено тіло подруги.

Повернувшись з пляжу компанія дізналась, що Ольга так додому і не повернулась, місце її перебування невідомо, мобільний поза зоною, рідні її розшукують.

Спочатку родичі зниклої дівчини звернулись до друзів з якими вона пішла гуляти, але такі пошуки нічого не дали, ніхто не знав куди поділася Ольга. Ця історія набула розголосу, дівчину вже шукало ледве не все село: друзі, знайомі, сусіди, дядьки, бабуся...

Близько 18 години до пошуків приєднались й Оліни друзі, які бачили її останніми. Вся громада села била на сполох!

Була прочесана ледве не всі кутки с. В. Карашин та в першу чергу ймовірний маршрут дівчини з с. Рожів до с. Карашин, але тоді жодних ознак перебування зниклої на цій території знайти так і не вдалося.

Важко уявити реакцію молоді які після тривалих та невдалих пошуків подруги, повертаючись близько 20 години до села, по тому самому маршруту, який вони подолали декілька разів до цього, знайшли тіло Ольги в кюветі з правої сторони відносно смуги руху в напрямку с. В. Карашин з с. Рожева. В тому самому місті де шукачі вже побували до цього декілька раз і нічого підозрілого не помітили...

Треба наголосити, що до цього біля місця, де знайшли тіло загиблої дівчини за день побувало мабуть бiля сотні людей (мешканців найближчих сіл і вулиць – косарів, пастухів, пляжників, автомобілістів та ін.), і ніхто там ніякого тіла чи то слідів ДТП не бачив. І сьогодні люди в селі не розуміють, яким чином там з'явилось тіло Ольги вже під самий вечір. Але труп все ж таки знайшли і до діла долучилась міліція.

Тут можна лише позаздрити оперативності Макарівських правоохоронців. Тільки друзі побачили тіло своєї подруги, яке лежало на відкритій місцевості біля дороги, звідки не візьми з'явився чоловік, якій представився співробітником міліції та взяв ситуацію під свій особистий контроль. Потім до діла долучились інші співробітники Макарівського РВ.

Найперше, що зробили правоохоронці це поїхали до будинку В. Гордієнка і затримали його, забрали його автомобіль. Тільки потім почали оглядати місце де знайшли тіло.

На час проведення огляду автомобіля перебувало близько десятка громадян України, які можуть засвідчити про свавілля працівників РВВС. В протоколі від 07.07.08 під час огляду авто Гордієнка по вул. Набережна, 49 невірно вказано пошкодження автомобіля, хоч фото, які зроблено під час огляду працівниками РВВС, свідчать про всі ці неточності. Понятим при огляді чомусь був громадянин (який приїхав разом з працівниками РВВС) О. Оношко з с. Бишів, який і проводив заміри і інші дії, які заборонено вчиняти понятим. Місцеві люди росповідають сказують що на подвір' ї того самого г-на Оношка по вул. Кірова в с. Бишів постійно проводиться ремонт автомобілів після ДТП та продаж б/у автозапчастин, розрізаних автомобілів, без відповідних документів. В тому числі і працівників міліції... До речі говорять що на той час у нього ремонтувався один з автомобілів працівників наших органів (на який вказують свідки), який можливо і збив це бідолашне дитя. Нещодавно в цьому автомобілі знову переварювалося днище та він наново фарбувався, але вже на іншому СТО (і це тільки-но в покрашеному авто). Збіг обставин? Мабудь. А може й ні...

Як би там ні було, а в протоколі огляду місця події від 07.07.08, де було виявлено труп дописано між строчок назва запчастини, яка не була виявлена під час огляду місця події, а перебувала (під час огляду автомобіля) у вилученому автомобілі Гордієнка на передньому сидінні. Фото цієї запчастини на місці виявлення тіла зроблено при денному освітленні, а всі інші вночі, при штучному освітленні. І це є єдиним доказом на якому обґрунтовано обвинувачення проти Гордієнка. Зразки волосся, невідомо звідкіль і коли взяті взагалі подані на експертизу не опечатані, про що вказано у висновку експерта, який проводив цю експертизу. Всі свідки засвідчують, що на протязі дня на місці виявлення трупу ні тіла ні частин автомобіля не було. Але дуже цікавий факт, що один і той самий експерт був присутній одразу в двох різних місцях: при огляді місця події, де виявили труп та огляді автомобіля Гордієнка біля його подвір'я.

Ось чому коли резонансне діло почав розглядати Макарівський районий суд, навіть у не дуже обізнаних у юридичних тонкостях селян виникло багато питань до правоохоронців, оскільки ця справа мала багато розбіжностей та все говорило, що вона шито білими нитками, а дії міліціонерів, які проводили затримання підозрюваного та збирали речові докази взагалі не витримують ніякої критики. Юристи твердять: слідчий зволікав з допитами свідків, багато людей, які можуть надати важливі свідчення взагалі неопитані, а декого навіть залякували.

Насправдi В. Гордієнко тієї ночі дійсно попав в ДТП. Він не справився з керуванням автомобіля на повороті автошляху в с. В. Карашин і з'їхав у кювет близько 3 год. 30 хвилин 07.07.08 р., отримав значні тілесні ушкодження та був непритомним доставлений до Макарівської ЦРЛ машиною швидкої допомоги о 4 год. 00 хв.

Деякий час громадянин Гордієнко перебував в хірургічному відділення Макарівської ЦРЛ, де йому надано першу допомогу та накладено численні шви. Йому в край необхідно було провести лікування.

А вже близько 21.30 (07.07.08) Гордієнка В. М. (через 18 годин після ДТП Гордієнка) без будь-яких підстав та з порушенням цивільно-процесуального законодавства, без підтвердження речовими доказами було затримано працівниками Макарівського РВВС (а приїхало їх більше 30 чоловік на семи машинах, а потім і ще під'їхало близько 10 чоловік на трьох машинах, не забагато для затримання хворого, який ледве рухавсь через отримані травми?). До чергового відділення Макарівського РВГУ повідомлення, що знайдено поблизу с. В. Карашин труп дівчини надійшло лише о 22 годині 45 хвилин 07.07.08. А працівники міліції на місці з'явились одразу, щойно друзі Мащенко знайшли її тіло (близько 20.00). Село розташоване від райцентру за двадцять кілометрів, вид мисця де міститься Макарівський РВ. Часто тут міліцію по декілька днів чекають. На питання – чому так людям відповідають стандартно – нема бензину... Звідки така оперативність? Нам – простим громадянам залишається тільки здогадуватись...

Але Макарівська міліція здається на всі питання має свої відповіді. За свідченням очевидців під час затримання Гордієнка гарячі правоохоронці надавали стусанів його неповнолітній дочці Юлії 1992 р. н., яка намагалась з'ясувати причину затримання батька і почала ємоційно задавати незручні питання незнайомим людям, які увірвались до їх оселі без будь-яких документів і навіть без міліцейського одягу. Рідні підозрюванного твердять що разом з Гордієнком незаконно були побиті (на очах у декількох дітей) та затримані двоє місцевих громадян, які проходили біля будинку Гордієнка, і до яких його дочка – Юля звернулась за допомогою. Деякі свідки стверджують, що від працівників міліції навіть на відстані відчувався запах алкоголю (Мабуть вони не догуляли Івана-Купала). Схоже, що масове прибуття та затримання хворого було частиною святкових розваг нашої доблесної міліції. Як би там не було, а Гордієнка та одного із затриманих було доставлено до Макарівської ЦРЛ і працівники міліції намагались отримати довідку, що вони перебувають в стані сп'яніння. Але це їм не вдалося.

Лише через декілька днів в реєстраційному журналі швидкої допомоги та в приймальному відділенні з'явилися записи, що В. Гордієнко поступив у лікарню в стані алкогольного сп'яніння.

На даний час Гордієнко В. М. перебуває під вартою в Житомирському ізоляторі. Взяття під варту є найбільш суровим запобіжним заходом, але в даному випадку схоже що цей захід застосовується без достатніх даних, що засвідчують на вчинення злочину саме Гордієнком. Юристи твердять що постанова слідчого про притягнення Гордієнка як обвинуваченого жодним чином не відповідає вимогам ст. 132 К ПК і обвинувачення було пред'явлене з порушенням ст. 140.КПК. Судом не обґрунтовано впевненість в тому, що більш м'які запобіжні заходи можуть не забезпечити належної поведінки В. Гордієнка.

І це не останні питання до правоохоронців Макарівщини. Так розслідування по справі проводилось слідчим Макарівського РВВС Прокопенко М. С. В протоколах огляду місця події міститься ряд розбіжностей, порушень, матеріали подані на експертизу з порушенням діючого законодавства та отримані висновки експертиз не підтверджують вину В. Гордієнка, обставини справи об'єктивно та всебічно не досліджено. Показання свідків вказує на те що тіло Мащенко O.A. з'явилось на місці його перебування тільки після 19.00 07.07.08 і час смерті якої невідомий і на сьогодні. Предмети найдені на місці, де виявлено тіло Мащенко, взагалі ніякого відношення до автомобіля Гордієнко не мають. В постанові слідчого вказано, що на місці виявлено лакофарбові рештки від червоного автомобіля, а автомобіль Гордієнка – синього кольору.

Законні вимоги Гордієнка щодо надання йому медичної допомоги не виконані, необхідної медичної допомоги він не отримав і на даний час має проблеми стану здоров'я.

Право на свободу й особисту недоторканість є одним з найбільш значущих прав людини. Але на це в Макарівському р-н ні суд, ні прокуратура, ні інші правоохоронні органи не звертають увагу. Тому постає питання чому і за для якої мети ці свавілля. Що приховують органи дізнання та попереднього слідства. Можливо причетність своїх співробітників до цього злочину? Адже в окрузі є тільки одна версії – винні в смерті Ольги менти.

З 07.09. 08 ця резонансна справа після "топорного" розслідування працівниками Макарівського РВ знаходиться в Макарівському районному суді, але строки розгляду справи порушуються. Згідно ст. 241 КПК України справа повинна бути призначена до попереднього розгляду не пізніше десятиденного терміну з дня надходження до суду. Але порушення процесуальних норм в Макарівському суді явище звичайне і вже не раз ставало об'єктом критики високо посадовців, до яких нещодавно приєднався навіть Президент Україні.

Але й на це місцева влада просто не звертає уваги. Дуже схоже що і для Макарівської влади взагалі Закони не писані. Інакше, як пояснити весь той правовий балаган та багатоликі корупційні свавілля, які сьогодні діються в найбільш корумпованому районі Київщини – Макарівському. Як бачимо безпеці нашої держави загрожує не тільки економічна але й правова криза. А це означає, що ніхто з нас не може бути повністю впевненим, що не стане розмінною монетою в брудній грі нечистих на руку правоохоронців. Ну що тут говорити. При такому свавіллі безпека нікому не гарантована.

Дмитро ФЕДОРЕНКО

Ольга ЛАТКО


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua