Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ОСББ   консультації   безкоштовно

Консультаційний центр для ОСББ


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

З грудня 2008 року працює консультаційний центр з питань створення та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

З грудня 2008 року працює консультаційний центр з питань створення та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Мета центру – допомога ініціативним групам, котрі хочуть створити ОСББ, а також вже існуючим ОСББ у вирішенні юридичних питань – оформлення документів, написання статуту, вирішення питань права власності на прибудинкові території тощо. Окремим напрямком діяльності центру стане просвітницька діяльність серед широких верств населення столиці, метою якої є поширення знань про можливості покращення житлово-комунальних послуг та розв'язання проблем прибудинкових територій шляхом створення ОСББ.

Питання трансформації житлово-комунальної сфери міста стає дедалі актуальнішим. Ці проблемі відомі кожному мешканцеві столиці – постійні перебої з подачею гарячої чи холодної води, слабке опалення, забудови прибудинкових територій, вимикання електрики та головне – неможливість громадян будь-яким чином впливати на рівень отримуваних послуг.

Разом з тим, шляхи впливу є, проте вони не є широко відомими. До того ж законодавча база та дії місцевої влади не є сприятливими для ефективної діяльності ОСББ як у питанні якісно нового рівня комунальних послуг, так і у вирішенні проблеми масової забудови прибудинкових територій. Проте можливості на покращення житлово-комунальних послуг існують.

Так, у разі створення, ОСББ має право на отримання документів на право власності на прибудинкову територію. Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року, прибудинкова територія (земельна ділянка навколо будинку) та допоміжні приміщення є невід'ємною частиною цілісного майнового комплексу – будинку, і на праві спільної власності належать власникам всіх окремих помешкань в будинку. Реалізувати це право фактично стає можливим тільки у разі створення об'єднання власників. Таким чином можна убезпечити себе від забудови у власному дворі і чимало ініціативних груп, що борються з ущільнювальною забудовою, на певному етапі вийшли на необхідність створення ОСББ для захисту власного життєвого простору. Разом з тим, тільки кільком ОСББ в Києві незважаючи на спротив з боку міської влади вдалось остаточно оформити право власності на землю. Проте саме існування ОСББ та початок процедури оформлення прибудинкової території – уже сприяють зупиненню незаконних будівництв.

ОСББ має достатньо широкий простір для вибору принципів господарювання. Так, воно може передати свій будинок на баланс та обслуговування будь-якій приватній чи відомчій житлово-експлуатаційній установі або ж залишити його в комунальному ЖЕКу, може укласти з ЖЕКом договори лише на деякі послуги, може самостійно проводити повне обслуговування житла, укладати прямі договори з "Київенерго" та "Водоканалом". Таким чином, ОСББ наближує мешканців до контролю за наданими послугами, дає змогу контролювати їх якість та у довготривалій перспективі – сприятиме розвиткові ринкових відносин у даній сфері.

Консультаційний центр відкрито у рамках ширшої кампанії коаліції сприяння житлово-комунальній реформі "Країна відповідальних власників", котра об'єднує громадські організації по всій Україні, котрі займаються даним питанням.

Центр працює за адресою вул. Межигірська, 3/7, оф. 38, 3 поверх. Попередній запис на консультації – за номером (044) 383 70 71 або 8 094 928 40 71.

Детальніша інформація про центр та кампанію – за номером (044) 425 31 55 або 8 093 354 07 44 (Інна).


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua