Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Музейний Майдан у Лаврі

Віктор Тригуб | 17.06.2015 11:54

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Купка людей, які не мають нічого спільного з музейною діяльністю на чолі з директором Михайлиною Л.П., перетворюють культурно-освітню установу світового значення на власну годівничку. Усі ці роки вони вихвалялися тісними, дружніми, а дехто й родинними, зв'язками зі збанкрутілими антиукраїнськими діячами. Звичайно вони швидко перефарбувалися...

Музейний Майдан у Лаврі
У зв'язку з тим, що дирекція Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яка була приведена до влади в часи біглого Януковича, вважає всесвітньовідомий Заповідник своєю власністю і активно руйнує його, працівники Заповідника звернулися з колективним листом до керівних осіб України, щоб зупинити цей злочинний процес.

Подаємо текст листа, який був надісланий Президенту України Порошенку П.О., Прем'єр-міністру України Яценюку А.П. та Віце-прем'єр міністру -Міністру культури України Кириленку В.А.:

"До Вас звертаються працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з приводу незаконного запровадження нової структури в нашому музейному закладі та його перепрофілювання.

Купка людей, які не мають нічого спільного з музейною діяльністю на чолі з генеральним директором Михайлиною Л.П., перетворюють наукову і культурно-освітню установу світового значення на власну годівничку.

За вивіскою економії бюджетних коштів в заповіднику створюють структуру, що не відповідає вимогам ст. 2 Закону України "Про музеї та музейну справу" та п. 5 Типового положення про адміністрацію історико-культурного заповідника (Постанова КМУ від 26.06.13р. N452) та затвердженому в установленому порядку Статуту Заповідника. Статут визначає основні види діяльності Заповідника: забезпечення охорони, популяризації пам'яток національної та світової спадщини, проведення науково-дослідної, науково-методичної, виставкової, екскурсійної, культурно-освітньої та інформаційної роботи. На жаль, Міністерство культури України не розібралося і вже затвердило структуру та штатний розклад Заповідника.

Зазначена структура не має обґрунтування, тому що передбачає не зменшення кількості бюджетних місць та економію бюджетного фонду заробітної плати, а лише перерозподіл посад і посадових окладів.

Адміністрації Заповідника переводить значну кількість співробітників на нижчі посади та в інші структурні підрозділи із помітним погіршенням умов праці (це, як правило, музейні працівники з великим досвідом роботи в Заповіднику), натомість для "своїх", нещодавно прийнятих, без музейного стажу, комплектують нові структурні підрозділи з 200% – 300% доплатами до окладів "за складність та високу якість роботи".

Уводять у штатний розклад посади за напрямом "основної" діяльності Заповідника, які не відповідають визначеним Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників закладів культури.

Перед запровадженням у дію нової структури і нового штатного розкладу таємно від колективу створюють ще одну профспілку, головою якої стає начальник відділу науково-реставраційних та відновлювальних робіт, членами профспілки – лише співробітники зазначеного відділу та відділу бухгалтерського обліку. Це зроблено для маніпуляцій і потрібної картинки перед керівними органами держави. Представників від чинної профспілки не залучено до процесу реструктуризації.

Переважну більшість членів колективу не ознайомили із структурою та штатним розкладом, затверджених в установленому порядку. Приховано попередній штатний розклад, хоча всі зазначені документи повинні бути у вільному доступі.

Начальників відділів, які відповідають за роботу ввірених їм структурних підрозділів, також не ознайомлюють ані з новою структурою відділу, ані з професійною придатністю працівників, які переведені до них у відділи. Крім того, не додержано двомісячного терміну фактичного скорочення під виглядом переведення на іншу посаду. Комісія, яка видає попередження працівникам, "наполегливо рекомендує" -- під загрозою звільнення – писати заяви на переведення "минулим числом", з 02.06.2015 р., а не в термін, установлений законодавством. Уже кілька тижнів у Заповіднику працює це "чистилище", через яке проводять всіх працівників.

Посади співробітників, які наразі перебувають у відпустках по вагітності та пологах та догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, виведено зі штатного розкладу: їм також "пропонують" переведення на інші посади з погіршенням умов праці, що є порушенням законодавства України. Ці "пропозиції" надходять дзвінками, викликами на роботу, рекомендованими листами, погрозами скорочень і звільнень, тобто в незаконний спосіб.

Незважаючи на те, що Заповідник створено на базі ансамблю нерухомих пам'яток культурної спадщини ХІ-ХХ ст.ст. з унікальними творами монументального мистецтва та його розміщено більш ніж на 23 га території зі складною інженерною інфраструктурою, було ліквідовано посади головного архітектора, головного інженера та головного художника. Але збережено відділи, де працюють близькі родичі та "наближені" до керівництва Заповідника.

За наявності лабіринтів Ближніх, Дальніх і Варязьких печер, а також цілого Печерного комплексу, що складається із 17-ти, ще не повністю досліджених підземних споруд – унікальних пам'яток, ліквідують спеціалізовану дільницю підземних робіт, яку було створено саме з метою проведення робіт зі збереження, укріплення та подальшого дослідження численних підземних споруд на території Заповідника. Водночас у структурі зберігається відділ науково-реставраційних та відновлювальних робіт в кількості 10 осіб, який виконує функції замовника під час проведення реставрації, хоча протягом останніх 2-3-х років ремонтно-реставраційні роботи не проводять.

До того ж, відбувається знищення одного з основних напрямів діяльності Заповідника – культурно-освітнього та інформаційного.

Ліквідують науково-дослідний відділ мультимедіа-технологій, створений ще 1998 року, який одним із перших в Україні розробив сайт однієї з найбільших музейних установ світу та постійно оновлює його структуру та дизайн. У доробку відділу – віртуальний тур та фільми про пам'ятки архітектури Києво-Печерського заповідника, 3D-проекти, перші в музеях Києва Qr-коди, інтерактивні карти, численні презентаційні диски для міжнародних заходів різними мовами, презентації до міжнародних наукових конференцій та доповідей генерального директора. Відділ отримав диплом II Всеукраїнського музейного фестивалю в номінації "Музейні комп'ютерні мультимедійні програми" за віртуальну подорож Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником. Натомість співробітникам відділу, які протягом тривалого часу набули величезного досвіду у царині інформаційних та мультимедійних технологій, закінчивши для цього численні курси підвищення кваліфікації та отримавши відповідні дипломи та сертифікати, пропонують посади, що навіть не потребують вищої освіти, а саме: сторож сектору безпеки та сторожової охорони, музейний доглядач тощо, з відповідним зменшенням окладу.

Нищівний удар завдано екскурсійній частині Заповідника. Усупереч назві "Відділ екскурсійної та методичної роботи", із зазначеної структури виведено два сектори, що провадили роботу з відвідувачами та екскурсоводами, працювали над аналітикою, соціологією, вивченням контингенту, уведенням нових тем, поповненням портфелю екскурсовода тощо. Керівнику сектору роботи з екскурсоводами та начальнику відділу, незаконно звільненої та поновленої на посаді в судовому порядку, нещодавно запропоновано посади екскурсоводів. Це просто переслідування неугодних працівників через особисту неприязнь до них генерального директора та його оточення.

10 червня 2015 р. на посаду начальника відділу було призначено ще одну особу, тобто сьогодні посаду начальника відділу обіймають дві особи одночасно.

Таким чином, у Заповіднику діє дві структури та два штатних розклади, що суперечить чинному законодавству, завдає збитки державі та веде до колапсу музейної установи.

Уведенням у дію зазначеної структури та штатного розкладу адміністрація Заповідника свідомо викликає невдоволення працівників, штовхає колектив та їхні родини до збурення у складний для держави час і напередодні виборів до місцевих рад. Відомо, що сьогоднішню дирекцію заповідника приведено до керівництва у часи біглого Януковича і призначено на посади горезвісним міністром із його "команди". Усі ці роки вони вихвалялися тісними, дружніми, а дехто й родинними, зв'язками зі збанкрутілими антиукраїнськими діячами. Звичайно вони швидко перефарбувалися і вже розповідають про тісну дружбу й родинні відносини з чинною владою. А політика руйнації продовжується.

Просимо Вас надати оцінку викладеним фактам і припинити знищення одного з найбільших у світі музейних закладів – Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і переслідування його працівників.

Представники Заповідника:..."


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua