Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Комітет порятунку музеїв Криму створено!

Віктор Тригуб | 31.03.2014 00:35

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Тільки втрата одного військового музею у Севастополі оцінюється експертами у один млрд євро...

Комітет порятунку музеїв Криму створено!
У Києві створено Громадський комітет порятунку музеїв Криму. Фундаторами виступили Український інститут воєнної історії, журнал "Музеї України", група фахівців. Координатором обрано музеєзнавця, кандидата історичних наук, полковника ЗСУ Віктора Карпова. Вивчається питання порятунку унікальних музейних закладів окупованого Криму від розграбування і знищення. Комітет буде залучати поважні міжнародні установи для вирішення проблеми. Очікуємо дій української влади!

У результаті нахабної військово-політичної кампанії Росії проти України було анексовано Кримську Автономну Республіку. Українські громадяни, що проживали в Криму, як військові так і цивільні, гідно зустріли агресивний виклик. Держава Україна вживає заходів до виведення з окупованої території українських військовослужбовців та членів їх сімей, усіх охочих жити в умовах свободи на території України. Втрачено чи немалу кількість матеріальних цінностей та військового майна, які експерти оцінюють у 18 млрд. грн... Якщо оцінити втрати культурних цінностей, що належать до державної частини Музейного фонду України то ця цифра буде у рази більшою – тільки втрата одного військового музею у Севастополі оцінюється експертами у один млрд. євро.

Конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року зазначає, що шкода заподіяна культурним цінностям кожного народу, є шкодою нанесеною культурній спадщині усього людства та світової культури. Збереження культурної спадщини має велике значення для всіх народів світу і важливо забезпечити захист цієї спадщини на основі міжнародного права.

Держава Україна, її уповноважений орган повинні прийняти всі можливі заходи для захисту культурної спадщини і вимагати від російської сторони охорони і поваги до культурних цінностей та утриматися від будь-якого ворожого акту спрямованого проти них.

Україна повинна негайно вимагати та домогтися перевезення культурних цінностей безпека яких не гарантується.

Питання збереження культурних цінностей повинно розглядатися під міжнародним контролем. З цією метою Україна за сприяння Генерального директора Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури або за своїм розсудом повинна запропонувати російській стороні скликати нараду їх представників і, зокрема, представників властей, на які покладено захист культурних цінностей, можливо на нейтральній, належним чином вибраній території та укласти спеціальні угоди з усіх питань, які врегулюють статус культурних цінностей державного музейного фонду.

Віктор Карпов, координатор Громадського комітету порятунку музеїв Криму


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua