Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
КНТУ   Черновол   Михайло Черновол   корупція   хабар   Монте-Карло

Ректор КНТУ Михайло Черновол економить, але не на власних відпустках?

Выбор2010 | 18.10.2013 14:25

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Жовтневий номер журналу "Forbes Україна" в одній з публікацій, цитуючи самого керівника, вказує на те, що Михайло Черновол відпочиває з родиною на півдні Франції, та заїздить до Монте-Карло – одного з найвідоміших у світі осередків грального бізнесу.

Ректор КНТУ Михайло Черновол економить, але не на власних відпустках?
У Кіровоградському національному технічному університеті всерйоз планують взятися за економію на опаленні через брак власних коштів – за рахунок змін у графіку учбового процесу, які губернатор області вже назвав шляхом до самоліквідації вишу. Тим часом, ректор КНТУ Михайло Черновол, схоже, не може визначитись, як саме зміниться цей графік. Ще більш неоднозначного змісту заявам про необхідність скорочення витрат університету роблять корупційні скандали навколо нього на фоні повідомлень про недешевий відпочинок керівника ВНЗ за кордоном.

Чутки про те, що в зв'язку з необхідністю економії, зокрема, на опаленні, навчальний графік студентів техуніверситету буде змінено, з'явилися в Кіровограді на початку жовтня. Згодом в місцевій пресі та інтернет-ЗМІ з'явилися й офіційні коментарі з цього приводу, в тому числі – коментарі безпосередньо керівника ВНЗ. Проте ніякої ясності в питання вони не внесли. Навпаки, як зазначає "Кіровоградська правда", Черновол тричі давав пояснення в пресі та на офіційному сайті КНТУ, і всі вони – різні (детальніше – за посиланням). Чи будуть продовжені, чи то просто перенесені зимові канікули та строки закінчення навчального року – досі незрозуміло.

Тим часом, своє обурення можливими змінами висловлюють як студенти вишу, так і голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко. Та ж "Кіровоградська правда" цитує студентку КНТУ, якій нововведення ректорату вже зірвало плани на літо, та очільника області, який вважає, що безпрецедентний крок керівника (обраного колективом, але ще не призначеного Міносвіти) – перший у напрямку до остаточного закриття дверей ВНЗ. Губернатор Кіровоградщини також зазначив, що така екстремальна економія є слідством падіння популярності закладу у абітурієнтів Кіровограда.

Ще більш неприємним присмак скандалу робить факт неодноразового згадування КНТУ в контексті повідомлень про корупцію та хабарництво в останні роки. Так, минулого року фігурантами судових розглядів за корупційними звинуваченнями стало 2 доценти університету, а низка публікацій у друкованих та інтернет-ЗМІ та дописів на спеціалізованих сайтах свідчать про можливе існування у закладі організованої корупційної системи, починаючи з найвищих щаблів керівництва ВНЗ.

Певним індикатором ситуації, що склалася в університеті, як зазначають деякі з найбільших роботодавців Кіровоградщини – безпосередніх споживачів "продукції" закладу, вже стало падіння якості підготовки випускників КНТУ. Зокрема, Павло Штутман, голова наглядової ради машинобудівного холдингу "Гідросила ГРУП", частина підприємств якого знаходиться у Кіровограді, у своєму коментарі журналістам заявив, що сьогодні компанією вже ведеться пошук альтернативних ВНЗ для співпраці.

Питання, чому так складно з фінансами в одному з базових ВНЗ цілого регіону, актуальне і в контексті способу життя персонально ректора КНТУ. Так, жовтневий номер журналу "Forbes Україна" в одній з публікацій, цитуючи самого керівника, вказує на те, що Михайло Черновол відпочиває з родиною на півдні Франції, та заїздить до Монте-Карло – одного з найвідоміших у світі осередків грального бізнесу. Звичайно, для припущення, що гроші на опалення університету залишились в одному з елітних європейських казино, немає формальних підстав, але приводів замислитись на суміжні теми, на нашу думку, є цілком достатньо.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua