
Чутки про те, що в зв'язку з необхідністю економії, зокрема, на опаленні, навчальний графік студентів техуніверситету буде змінено, з'явилися в Кіровограді на початку жовтня. Згодом в місцевій пресі та інтернет-ЗМІ з'явилися й офіційні коментарі з цього приводу, в тому числі – коментарі безпосередньо керівника ВНЗ. Проте ніякої ясності в питання вони не внесли. Навпаки, як зазначає "Кіровоградська правда", Черновол тричі давав пояснення в пресі та на офіційному сайті КНТУ, і всі вони – різні (детальніше – за посиланням). Чи будуть продовжені, чи то просто перенесені зимові канікули та строки закінчення навчального року – досі незрозуміло.
Тим часом, своє обурення можливими змінами висловлюють як студенти вишу, так і голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко. Та ж "Кіровоградська правда" цитує студентку КНТУ, якій нововведення ректорату вже зірвало плани на літо, та очільника області, який вважає, що безпрецедентний крок керівника (обраного колективом, але ще не призначеного Міносвіти) – перший у напрямку до остаточного закриття дверей ВНЗ. Губернатор Кіровоградщини також зазначив, що така екстремальна економія є слідством падіння популярності закладу у абітурієнтів Кіровограда.
Ще більш неприємним присмак скандалу робить факт неодноразового згадування КНТУ в контексті повідомлень про корупцію та хабарництво в останні роки. Так, минулого року фігурантами судових розглядів за корупційними звинуваченнями стало 2 доценти університету, а низка публікацій у друкованих та інтернет-ЗМІ та дописів на спеціалізованих сайтах свідчать про можливе існування у закладі організованої корупційної системи, починаючи з найвищих щаблів керівництва ВНЗ.
Певним індикатором ситуації, що склалася в університеті, як зазначають деякі з найбільших роботодавців Кіровоградщини – безпосередніх споживачів "продукції" закладу, вже стало падіння якості підготовки випускників КНТУ. Зокрема, Павло Штутман, голова наглядової ради машинобудівного холдингу "Гідросила ГРУП", частина підприємств якого знаходиться у Кіровограді, у своєму коментарі журналістам заявив, що сьогодні компанією вже ведеться пошук альтернативних ВНЗ для співпраці.
Питання, чому так складно з фінансами в одному з базових ВНЗ цілого регіону, актуальне і в контексті способу життя персонально ректора КНТУ. Так, жовтневий номер журналу "Forbes Україна" в одній з публікацій, цитуючи самого керівника, вказує на те, що Михайло Черновол відпочиває з родиною на півдні Франції, та заїздить до Монте-Карло – одного з найвідоміших у світі осередків грального бізнесу. Звичайно, для припущення, що гроші на опалення університету залишились в одному з елітних європейських казино, немає формальних підстав, але приводів замислитись на суміжні теми, на нашу думку, є цілком достатньо.