Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Проблема Донбасу – проблема України.

Ігор Бурдяк | 30.06.2012 12:56

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

Що розказують нам фільми Володимира Молчанова про Донбас.

Проблема Донбасу – проблема України.
Знімальна група відомого російського тележурналіста Володимира Молчанова та телекомпанії "Інтер", яка вже завершила зйомки документального фільму про сьогоднішнє життя в Донбасі, побувала в Стаханові.

Двадцять один рік тому на головному телеканалі тепер уже колишньої країни показали фільм "Забой", який викликав сенсацію. Це була відверта розповідь про дивовижні умови праці та життя радянських шахтарів. Володимир Молчанов: в Стаханові в 1991 році відбою не було від охочих давати інтерв"ю.

І ось два десятиліття опісля – той же Стаханов. Плюс і малі шахтарські міста Донецької області – Сніжне і Шахтарськ, ситуація в яких чітко характеризує, що відбувається в галузі та країні.

Молчанова вразили убогість і невлаштованість околиць, жахливі дороги. Якщо десятиліття тому гірники в чергу ставали, щоб поділитися з телевізійниками наболілим, то зараз в Стаханові, що особливо вразило Молчанова, мало хто наважувався хоч щось сказати на камеру. Люди бояться, що за одкровення їх просто звільнять з роботи.

Два десятиліття тому копанок на Донбасі не було. Нині це для багатьох на Донбасі єдина можливість вижити. Цей бізнес на 100 відсотків кримінальний. Один хлопець, який розповів Молчанову, як функціонують копанки, жорстоко поплатився за свою відвертість. Тепер його ніде не хочуть взяти на роботу.

Вчора на телеканалі інтер демонстрували фільм і обговорювали ситуацію.

Юлій Іоффе, який 21 рік тому був генеральним директором "Стахановугілля", з 10.1992 по 06.93 займав посаду віце-прем'єр-міністра України з питань паливно-енергетичного комплексу. З 12.1994 року до 01.2000 року – позаштатний радник Президента України з питань паливно-енергетичного комплексу. Мало хто краще від нього знає проблему. Його слова: Вся галузь на 100% дотаційна. Іоффе уже на пенсії.

А що робити з Донбасом, ні уряд, ні присутні в студії депутати однозначної відповіді не мають.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua