Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/life/4d69210829854/

Обговорення пенсійної реформи по ладижинськи.

Скакодуб Андрій Васильович | 26.02.2011 17:49

В місті Ладижин влада зігнала людей на обговорення пенсійної реформи

 Обговорення пенсійної реформи по ладижинськи.
В місті, де я живу, а це Ладижин Вінницької області останніх 10 років існує диктатура місцевого розливу. Якщо в масштабах всієї країни авторитарний стиль управління пана Януковича існує всього рік, то я живу там, де така система вже існує 10 років. Тому для нашого міста немає нічого дивного в тому, що працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств за вказівкою першої особи міста є наповнювачами аудиторій та в кращих традиціях совка займаються суцільним "одобрямсом" або "неодобрямсом" (в залежності від поставлених завдань). Ситуація, коли в місті за помахом чарівної палички збирається повний зал на всілякі там громадські слухання, збори, суботники та інші масові заходи у нас нікого не дивує. Восени та навесні у нас кожної п'ятниці проходять суботники, в яких беруть участь працівники бюджетної сфери. Зазвичай на чергуванні лишають двох-трьох чоловік, а всі інші у нас метуть вулиці, причому суботники можуть тривати кілька днів підряд.

Ті, хто займаються громадською діяльністю не раз і не два зіштовхувались з громадською пасивністю населення, повним "пофігізмом" українців до своїх же проблем. Для того, щоб зібрати якусь акцію та забезпечити масовість, потрібно дуже попрацювати. Політичні партії любить використовувати не надто моральні засоби, наприклад, матеріальну мотивацію або добровільно-примусові методи.

Коли громадська організація "Ладижинська громадська рада", головою ради управління якої я є, вирішила ініціювати обговорення пенсійної реформи в місті, ми не сподівались, що таке обговорення може зібрати більше 15-20 чоловік, але все сталося по іншому.

На організовані нами збори громади міста з приводу обговорення пенсійної реформи, які відбулись 25 лютого о 17.00 в приміщенні палацу культури "Прометей" прибуло не 15 чоловік, а більше 100. Коли без двадцяти п'ять до залу почали сунути люди, я здивувався, бо ми не очікували такого напливу бажаючих обговорити пенсійну реформу. Крім того, на обговорення прибуло кілька працівників міського відділу міліції с відеокамерою, якою все фіксувалось від початку до самого кінця та представники всіх місцевих ЗМІ. У мене навіть поцікавились хто ми і що, з якою метою і т.д. Але загалом працівники міліції вели себе толерантно, тому претензій до них бути не може. А те, що все знімали на відеокамеру, то нехай знімають, можливо у них таке хобі.

Рівно о 17.00 зал був вже повний, не вистачило навіть вільних місць, такий ажіотаж був навколо пенсійної реформи (так гадали ми), а насправді все було просто до маразму. Головна особа нашого міста, яка працює у нас заочником, проживає в місті Києві, займається бізнесом, а у вільний час кермує нашою провінцією, чогось вирішила, що обговорення пенсійної реформи на зборах громади є загрозою інтересів чи міста, чи держави чи самої пенсійної реформи. Про те нам не відомо, якими міркуваннями керувався організатор і "масовік-затєйнік" високої явки, головне те, що на обговорення прийшло фактично тих саме чоловік 20, інших сто представляли в основному комунальне підприємство "Добробут" Ладижинської міської ради, управління праці та соціального захисту громадян та Ладижинську міську раду.

Слід зазначити, що вдень до мене почала надходити інформація, що на 17.00. "зганяються" бюджетними міста на якісь збори, але враховуючи, що робочий день в бюджетній сфері в п'ятницю закінчується о 17.15 я чомусь гадав, що це балачки. Виявляється, заради обговорення всіх відпустили раніше з роботи на наші збори. За чиєю командою бюджетними міста можуть піти додому, можете здогадатись.

О 17.00 керівництво міської ради, яке зайняло оборону на перших рядах, почало вимагати починати збори, бо людям потрібно іти додому і бо п'ятниця. Почались збори з того, що керівництво міської ради, заступники міського голови Павло Анущенко, Надія Копйова та секретар міської ради Л. Бучко заявили, що збори незаконні, що ми не маємо права проводити такі збори і що тіпа ч "хреновий юрист", що не знаю законів. Загалом наступ очільники міської ради взяли відразу, тільки перемагати і всьо тут. Причому пред'явити мені крім статті Конституції України, яка мені ж і дозволяє право збиратися мирно, нічого не змогли. Бо в нашому місті відсутній статут територіальної громади міста, положення про порядок проведення зборів міста, громадських слухань, тобто нічого з цих документів немає. Після десятихвилинного "вереску" ображених всмерть чиновників такою нахабністю громадськості міста ("Іч які, збори вони тут збирають без погодження з ними"), вирішили, щ о вже варто починати обговорення.

На пропозиції обрати голову та секретаря зборів, встановити регламент, зами з міської ради відповіли категоричним "Ні, не треба, бо збори і так незаконні". Першим слово надали начальнику Пенсійного Фонду України Анатолію Юрченко, який надав інформацію про роботу Пенсійного Фонду міста, про показники, про те, що в міста ПФ є дотаційним в кілька мільйонів гривень щомісячно, тобто обґрунтував, що пенсійна реформа таки потрібна. Але до сказаного додав свою особисту думку з приводу пенсійної реформи, він зазначив на тому, що такі реформи потрібно робити вкрай обережно, враховуючи, що пенсійна система вже розбалансована.

Коли слово взяв представник нашої громадської організації, Володимир Кондрицький (був міським головою в мсті, очолював кілька великих підприємств), який готувався кілька днів до свого виступу, почався неймовірний галас, начеб то сам диявол спустився на землю. От вже було вереску. Почались розмови з приводу того, що вже досить обговорювати, що все і так зрозуміло, тобто реформа "то шо надо" і взагалі "п'ятниця". Потихеньку в залі лишилась четверта частина учасників, самими "стойкімі" були працівники міської ради, спробували б вони піти просто так, отримали б на горіхи. На мої пропозиції піти, якщо хтось не бажає слухати, що ми нікого не тримаємо, ті, що залишились, відповіли категоричним "Нєт не пойдьом... збори незаконні... закривайте... а реформа нам нравіцца". Бажання простих жителів міста виступити вони ж перекричали та перегавкали, і з почуттям виконаного обов'язку чиновництво з задоволеними обличчями (обговорення було зірвано), покинуло збори. На цьому перше обговорення пенсійної реформи в місті Ладижин було завершено.

Що ми маємо? Маємо заклик Президента Януковича розпочати обговорення пенсійної реформи та вносити свої пропозиції, тобто, принаймні гіпотетично Президент бажає всенародного обговорення, а не "одобрямсу"? Якщо так, то чому тоді чиновництво міста так заповзято захищає пенсійну реформу. Можливо те, що їм таки залишають пільгове нарахування пенсій, а можливо це офіційна позиція зверху? Якщо це так, то гадаю, що по всій Україні відбудуться за раніше встановленим сценарієм збори у всіх територіальних громадах, в яких головну роль будуть відігравати саме чиновники. Слід згадати, що зараз існує 28 Законів по яким нараховується пенсія, тому саме пільгових категорій, які будуть отримувати пенсії за рахунок інших верств населення "не пільгових", влада буде намагатись легітимізувати всенародне схвалення пенсійної реформи.

На прикладі нашого міста можна зробити висновок, що або хтось дуже перестарався виконуючи центральну лінію партії регіонів та Президента Януковича або дійсно завдання подавляти всенародне обговорення пенсійної реформи було ініційоване саме зверху. В нашому місті міський голова Валерій Коломєйцев є головою місцевого осередку Партії регіонів, а більшість учасників зборів були бюджетники та працівники комунальної сфери, які утворюють основний кістяк місцевого осередку партії регіонів. Можу передбачити, що найближчим часом в місті відбудеться "всенародне" обговорення пенсійної реформи за участю саме працівників бюджетної сфери, де відбудеться повне і безапеляційне її схвалення.

Як учаснику п'ятничного обговорення пенсійної реформи по ладижинськи, мені було і сумно і весело від цього шоу. Дуже кумедно виглядали чиновники, які мало з трусів не повискакували, так виконували домашнє завдання зверху, – "мочіть нє покладая язика". А масова присутність міліціянтів з відеокамерою, весь місцевий бомонд з журналістів, всі газети, місцеве радіо, а майже всі керівники міської ради лише додали до цього антуражу до болі знайому "совковість". Але все ж таки сумно, сумно за наших людей, за українців, які схожі на безвольних істот, як стадо овець ведуться за любими бажаннями очільника-самодура. Нічогенько не навчились за всі ці роки. Їх катують, а вони радіють. З них знущаються, а вони прославляють. Їх зневажають, а вони плюють самі на себе. Чого бідні, бо дурні.

Пропоную до уваги два фото з зборів:

http://narodna.pravda.com.ua/photos/4d691eb0b1702/


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua