Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
освіта   Українсько-польський центр академічних обмінів   Москаленко

Європейська освіта українському студенту


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Коли нарешті українські студенти отримають мобільність, що неодмінно передбачена Болонським процесом? Приблизно так звучало одне з основних питань прес-конференції, що відбулася 14 жовтня у приміщенні інформаційного агентства УНІАН.

Європейська освіта українському студенту
Власне, темою засідання було отримання українським студентом європейської освіти. Хоча на-гора підносилася й безліч інших супутніх питань, як-то вирішення проблеми нострифікації дипломів, зацікавленості західних ВНЗ в українських студентах...

Теоретично Болонська система освіти в українських вишах упроваджується вже не перший рік. Але на практиці маємо від неї лише назву та купу проблем на додачу. Приміром, та ж таки мобільність студента, що навчається за такою системою. Однією з основних переваг Болонського процесу є надання студентові можливості навчатися у будь-якій країні, де "болонку" впроваджено – але чи маємо ми те в Україні? Саме питання про "свободу вибору" країни і конкретного навчального закладу для отримання вищої освіти активно обговорювали учасники прес-конференції. Цей захід мав на меті презентувати можливі шляхи вирішення проблеми освіти за кордоном.

Виявляється, отримати в наш час якісну європейську освіту можна, причому достатньо легко і з мінімальними витратами зі свого боку! Гостям конференції було презентовано Українсько-польський центр академічних обмінів, котрий за сприяння Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту успішно організовує студентське життя українцям, які бажають навчатися в Польщі. "Основним завданням нашої організації є підтримка української молоді, що отримує освіту за кордоном", – зазначив голова корпорації Українсько-польського центру академічних обмінів Олексій Москаленко.

УПЦАО є освітньою корпорацією, яка по суті складається з партнерів: польських ВНЗ, громадських організацій, студентських самоврядних структур і так далі. У зв'язку з великою мережею зв'язків Центр нині спроможний без проблем перетворювати мрії українських студентів про навчання за кордоном на дійсність. Так, в Опольському державному університеті та у Вищій школі управління та адміністрації вже цього року прийняли перші групи наших юнаків і дівчат. У вищезазначених навчальних закладах вони можуть навчатися за такими спеціальностями як журналістика, менеджмент, логістика, економіка та багато-багато інших. Корпорація має настільки тісний зв'язок з цими ВНЗ, що ціна навчання для українських студентів є вдвічі меншою від тієї, що традиційно встановлюється для іноземців, і складає близько 1000 євро на рік. У результаті маємо чудові перспективи: за невеликі гроші можна навчатися в Польщі й отримати диплом, який автоматично нострифікується в Україні та в Європі.

Українсько-польський центр академічних обмінів також дбає про забезпечення студентів гуртожитками та ознайомлення їх з устроєм та законами Польщі, проводячи зустрічі українців з представниками місцевого правопорядку. "Ми намагаємося робити все від нас залежне для того, щоб зробити перебування наших студентів у Польщі максимально затишним, комфортним і продуктивним", – пояснив таку позицію голова УПЦАО Олексій Москаленко. Отже, в української молоді під час навчання у Польщі проблем з житлом та законом бути не повинно.

Є ще один цікавий і, на мою думку, дуже важливий факт. Річ у тім, що паралельно з навчанням на обраній спеціальності молодим людям пропонується пройти спеціальний курс підготовки волонтерів на чемпіонат Європи з футболу 2012 року, до того ж, абсолютно безкоштовно. Ці знання будуть корисними для студентів не лише під час Євро-2012, а й у майбутньому, адже Україна нині конче потребує професійних волонтерів, а сама забезпечити їхню підготовку неспроможна.

Заступник Міністра у справах молоді, сім'ї та спорту Сергій Глущенко, який також брав участь у прес-конференції в УНІАН, додав, що подібні заходи будуть корисними не лише студентам, а й спортсменам, котрі завершують свою спортивну кар'єру. "Перед ними (спортсменами – прим. ред.) постає проблема подальшого працевлаштування. Колишні спортсмени не мають ані ґрунтовної освіти, ані досвіду роботи, а така можливість забезпечить їм чудові перспективи", – сказав пан Глущенко. Він підкреслив, що ВНЗ країн Європи мають цілу низку спеціальностей, яких немає в Україні (як, приклад, спортивний менеджмент).

Протягом прес-конференції відбувалося спілкування через Інтернет із польськими колегами та партнерами: з ректором Вищої школи управління і адміністрування Маріаном Дучмалом, проректором Опольського університету Стефаном Мареком Грохальським та з директором Інституту Політології Опольського університету Вєславою Пьонтковською-Степаняк. Вони наголосили, що польські виші зацікавлені в українських студентах та згодні забезпечити їм достойний рівень навчання і проживання в країні. Польські колеги пояснили, що важливим етапом у відносинах між Україною та Польщею є спільне проведення чемпіонату в 2012 році, а тому про співпрацю і взаємодопомогу треба домовлятися вже зараз.

Крім того, за словами Глущенка, подібного роду академічні обміни вельми сприятимуть інтеграції України в Європу. Наші студенти побувають за кордоном, матимуть уявлення про життя в європейських країнах і зможуть в майбутньому будувати щось подібне в Україні. З іншого боку, вони ж і ознайомлюватимуть західних сусідів з нашою країною, тобто нестимуть її частинку в Європу.

Між іншим, корпорація "Українсько-польський центр академічних обмінів" дбає і про працевлаштування студентів у представництва польських фірм в Україні. Це не може не тішити, позаяк, по-перше, випускники отримують престижну, гідну їхніх знань і практичних навичок роботу, а по-друге, де-факто не відбувається відтоку розумових сил нації за межі України. Директор гімназії "Києво-Могилянський колегіум" Олександр Ковальчук відзначає важливість саме останнього фактора. "Останнім часом зростає зацікавленість молодих людей перспективами отримання європейської освіти. Це, безумовно, чудово, бо ж вітчизняна система отримання знань у порівняння з європейською не йде. Та водночас дуже важливим є вміння втримати інтелектуальний потенціал держави – освічену, виховану на європейських цінностях і високопрофесійну молодь – тут, в Україні, щоби вона своєю діяльністю, ініціативністю та європейським підходом змогла поліпшити стан справ своєї країни", – пояснив пан Олександр.

Як бачимо, освіта за кордоном не така вже й недосяжна, як чогось прийнято вважати. Насправді зробити крок назустріч упевненості у власному майбутньому легко – достатньо просто поцікавитися перспективами і дуже цього захотіти. У результаті буде і краще, і дешевше, ніж в інших. А головне, що ніхто не кине тебе сам-на-сам із проблемами, які можуть виникнути по ходу. Власне, фактор зацікавленості долею кожного студента не лише після його вступу до польського університету, а і впродовж усього навчання і подальшого працевлаштування є одним із тих чинників, які сприяють бурхливому розвиткові та популяризації програм Українсько-польського центру академічних обмінів.

Тетяна Іванченко, спеціально для МІДЦ "Наша освіта"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua