Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вшановано пам'ять жертв політичного терору

Сергій Плужник | 14.08.2010 11:55

-6
Рейтинг
-6


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
6

З 2 по 11 серпня 2010 року відбулася поїздка представників українських громадських організацій в Російську Федерацію для участі у міжнародних днях пам'яті жертв політичного терору

З 2 по 11 серпня 2010 року відбулася поїздка представників українських громадських організацій в Російську Федерацію для участі у міжнародних днях пам'яті жертв політичного терору, очолював делегацію Народний депутат України Ярослав Кендзьор. Представники делегації взяли участь у поминальних заходах на місцях масових страт в'язнів ГУЛАГу – в урочищі Сандармох (Республіка Карелія) і на Соловецьких островах (Архангельська область).

Започаткували ці поїздки бувші українські політв'язні, ще у 90-х роках минулого століття, цьогорічну поїздку, як і три попередні, організував Український інститут національної пам'яті. Вже четвертий рік поспіль поїздки здійснюються за державної підтримки. В цьому році до складу делегації ввійшли представники Спілки Української Молоді історія якої тісно пов'язана з трагічними подіями політичного терору. Нагадаємо, що багато членів Спілки Української Молоді у 30-х роках ХХ ст. стали жертвами політичних репресій, а перший Голова СУМ Микола Павлушков був ув'язнений на Соловках і розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. Тому вшанування їх пам'яті є особливо важливим для нинішнього покоління СУМівців.

У столиці Карелії Петрозаводську відбулась зустріч з представниками карельського товариства української культури "Калина". Голова Правління Лариса Скрипникова розповіла про напрямки роботи, здобутки і проблеми товариства. Добрі відносини з місцевою владою допомогли товариству отримати нове приміщення, що покращить умови праці для членів "Калини". Звучали нарікання на те, що українська влада, як попередня так і сьогоднішня, не звертає уваги на потреби українців за межами України, пам'ятник козацький Хрест "Убієним синам України", в урочищі Сандармох встановлений зусиллями товариства, В.Ющенко та його команда намагалися подати, як свою заслугу хоча ніякої участі в його встановлені не приймали. Також критика прозвучала на адресу Голови Президії УВКР Дмитра Павличка який ігнорує всі звернення і пропозиції керівництва "Калини".

Прибувши на Соловецькі острови українська делегація взяла участь у меморіальному мітингу, який щороку проводиться на Алеї пам'яті в селищі Соловецькому та оглянули нову експозицію про Соловецькі табори, що відкрилася у бувшому тюремному бараці. На другий день відбулося вшанування пам'яті на Секірній горі (колишній чоловічий штрафний ізолятор для політв'язнів) та круглий стіл на якому виступили представники різних делегацій з Росії, України, Німеччини. Про долю організаторів Спілки Української Молоді Миколи Павлушкова і Бориса Матушевського які були в'язнями ГУЛАГу розповів Голова СУМ Олександр Задорожний.

Незважаючи на те, що учасники делегації були членами різних громадських організацій і політичних парій, між ними встановились дружні відносини які допомагали долати труднощі пов'язані з втомливими багатогодинними переїздами в автобусі. Під час зупинок учасники поїздки мали можливість відвідувати різноманітні пам'ятки архітектури і природи, що також сприяло налагодженню особистих та міжорганізаційних контактів між членами делегації.

СУМ-Інформ

http://groups.google.com/group/sum-press/browse_thread/thread/ea6bfaa00af6ae8b

http://kmosum.livejournal.com/4640.html


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua