Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи пам'ятають сучасні протестанти про переконання Лютера?


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

В Україні мають свої громади віряни майже всіх протестантських напрямків – лютерани, англікани, пресвітеріани, баптисти, адвентисти, методисти, п'ятидесятники, менноніти. Але чи вірять вони сьогодні так, як вірили їхні попередники в епоху Реформації?

Чи пам'ятають сучасні протестанти про переконання Лютера?
Протестантизм – друга за величиною гілка християнства. Саме слово протестант має таке значення: "pro" – бути за щось, бути згідним з чимось, "testari" – свідчити. Тому протестант – це свідок, який несе істину. Найбільшою проблемою сучасного протестантизму є відсутність у повсякденному житті вірян читання Біблії, що перетворило багатьох протестантів у звичайних секулярних людей. Фактично людина не може називатися протестантом, якщо не слідує головному принципу Реформації Sola Scriptura – "Біблія і тільки Біблія".

Вальтер Вайс, відомий християнський дослідник, піднімає важливе питання, нагадуючи протестантам про переконання реформаторів, які відрізняються від бачення багатьох сучасних протестантів. Цікавий той факт, що протестанти XVI століття настільки добре знали біблійні пророцтва сьомого розділу книги Даниїла, що вирішили закарбувати їх на камені. У Нюрнберзі на будівлі міського муніципалітету були зроблені скульптури, що зображують чотири світові держави, представлені звірами в сьомому розділі книги Даниїла. Примітно, що малий ріг на скульптурі виходить не з третього звіра – Греції, як сьогодні інтерпритують майже всі протестанти, асоціюючи владу малого рогу з правлінням Антіоха Єпіфана, а з четвертого – Риму. Для Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та інших реформаторів було зовсім неважко визначити владу антихриста з сьомого розділу Даниїла, другого послання апостола Павла до Солунян і 13 розділу Одкровення, так як вони досліджували Святе Письмо. А от сьогодні, після проведеного опитування мешканців Нюрнберга з'ясувалося, що люди, які вважають себе протестантами, зовсім не знають про значення скульптур, розміщених на будівлі міського муніципалітету.

Наступним фактом зневаги історією протестантизму є музей Мартіна Лютера в Вартбурзі, де реформатор зробив переклад Біблії. Якщо сьогодні ви візьмете участь у екскурсії по музею, то весь час гід вам буде розповідати про св. Катерину. Фрески, речі, історії – все тільки про св. Катерину і ні слова про Мартіна Лютера, за винятком хіба що тільки зображення Лютера у вигляді п'янички з келихом пива і відповідним написом "на цьому стою, і не можу інакше". Ось вона, протестантська реальність сьогодні!

Кому вигідно, щоб протестантизм був представлений в такому світі? Хто зацікавлений в тому, щоб сучасні протестанти не ідентифікували, на відміну від їх попередників, владу антихриста? Нижче викладений матеріал допоможе розібратися в цьому непростому питанні.

http://video.yandex.ru/users/christianskoevideo/view/206/


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua