Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/life/4c06163d15159/

Пиво на вулиці: скільки коштує таке задоволення

lilit | 2.06.2010 11:28

Розпивати пиво на вулиці – це порушення закону. Паперові пакети не дають права розпивати слабоалкогольні напої у громадських місцях. Але законодавство щодо цих питань недосконале й може інтерпритуватись двозначно.

Пиво на вулиці: скільки коштує таке задоволення
Заборона розпивати пиво чи будь-які інші слабоалкогольні напої на "вулицях" викликає двозначне трактування у правників.

"Вулиця – "це автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів," згідно з ст. 1 Закону України "Про автомобільні дороги".

Таким чином можна стверджувати, що визначення "вулиця" стосується не лише вулиць, а й проспектів, бульварів, провулків тощо і закінчується одразу за зовнішнім краєм тротуару," – прояснює ситуацію Андрій Нечипоренко, адвокат АК "Наталія Субота і партнери", журналістам "Української правди".

Більш точним є перелік місць, де розпивати слабоалкогольні напої категорично заборонено законом.

Окрім двозначного визначення "на вулиці", сюди входять: всі види громадського транспорту (в тому числі й транспорт міжнародного сполучення), зупинки транспорту, підземні переходи, сквери, парки, дитячі та спортивні майданчики, закриті спортивні споруди, заклади охорони здоров'я, навчальні та освітньо-виховні заклади, заклади культури, приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ліфти та таксофони, виробництво (робочі місця, приміщення та територія підприємств та установ, організацій).

В Інтернеті десятки компаній пропонують підприємцям паперові пакети за оптовою ціною від 8 до 15 копійок, а продавці перепродують їх покупцям від 25 копійок до 1 гривні за штуку. Десятки компаній продовжують заробляти на незнанні киян."У цих місцях заборона розпивати слабоалкогольні напої стосується всіх ємностей незалежно від того, загорнуті вони в пакет чи ні. Адже у будь-якому випадку, особа буде вважатись такою, що розпиває слабоалкогольний напій," – зазначає Андрій Нечипоренко.

Правоохоронець має право попросити зняти такий пакет з пляшки і пересвідчитись, що у людини в пляшці пиво чи інший слабоалкогольний напій в силу частини 3 статті 264 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про огляд речей повинні скласти протокол або внести відповідні відмітки до протоколу про адміністративне правопорушення чи затримання.

Правоохоронець може обмежитись попередженням, або накласти штраф у розмірі від 17 до 85 гривень.

Повторне правопорушення протягом року може коштувати від 51 до 119 гривень. Якщо ж особа вже двічі притягалась до адміністративного правопорушення то штраф буде становити від 102 до 136 гривень або правопорушнику можуть присудити виправні роботи від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 % заробітку.

Можливий також адміністративний арешт строком на 15 діб.

Розгляд справи відбувається у три етапи: складання протоколу про адміністративне правопорушення, справу на предмет винуватості чи невинуватості особи розглядає начальник районного/міського відділу міліції чи його заступником і через певний час – стягнення штрафу.

На місці правопорушення вимагати сплатити суму штрафу не мають права. Якщо ж протокол про адміністративне правопорушення неможливо скласти безпосередньо на місці, то правоохоронці мають право затримати порушника і доправити у відділ міліції, де особа може бути затриманою не більше 3 годин. Затриманню може передувати особистий огляд речей.

Питання доказів є найскладнішими й найважливішими в адміністративній відповідальності. Теоретично людина може:

– відставити пляшку і стверджувати, що то не її;

– стверджувати, що вона не розпиває пиво у забороненому мсці, а відкрила і почала пити вдома або в іншому дозволеному місці;

-стверджувати, що у пляшці безалкогольне пиво або будь-який інший безалкогольний напій;

-іншими аргументами заперечувати факт розпивання алкогольного напою.

Про свою незгоду і позицію особа має право зазначити у протоколі, який є головним доказом у справі. Доцільно по можливості зазначити свідків, які можуть підтвердити невинуватість громадянина.

Підстава для складання протоколу правоохоронцями є виключно факт розпивання слабоалкогольного напою, а не тримання пляшки у руці.

"На практиці це може спрацювати далеко не завжди. Є непоодинокі випадки, коли особливо "розумним" порушникам діставались додаткові сфабриковані правопорушення: непокора працівнику правоохоронного органу чи дрібне хуліганство на додачу до побиття.

Єдиноправильним за даних умов є утримання від розпивання слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях." – рекомендує Андрій Нечипоренко.

Заборона розпивати алкогольні напої не поширюється на території підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж таких напоїв на розлив дозволений відповідним органом місцевого самоврядування. Закон у цьому випадку не передбачає ніяких застережень щодо тари.

За матеріалами "Української правди" та АК "Наталія Субота і партнери".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua