Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
наука   освіта   рейтинг   подія року   Україна   тризуб   атом   ЗНО-2009

"Фотографія" атома, найменший у світі тризуб та ЗНО визнані Подіями року в українській освіті та науці 2009

uascientist | 12.02.2010 02:35

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Соціальна мережа "Українські науковці у світі" www.usw.com.ua вперше в Україні провела серед своїх учасників опитування з метою визначення найвидатніших подій в українській освіті та науці у 2009 році.

''Фотографія'' атома, найменший у світі тризуб та ЗНО визнані Подіями року в українській освіті та науці 2009
Соціальна мережа "Українські науковці у світі" вперше в Україні провела серед своїх учасників опитування з метою визначення найвидатніших подій в українській освіті та науці у 2009 році.

За результатами опитування перше місце в рейтингу посіла робота колективу фізиків Харківського фізико-технологічного інституту (Євген Саданов, Тетяна Мазілова, Ігор Михайловський, Ольга Великодна та В'ячеслав Ксенофонтов), у результаті якої було одержане зображення атомних орбіталей карбону. Що, по суті, є "фотографією" атома. За цю подію проголосувало майже 20% учасників мережі.

На другому місці робота Антона Кузика та його колег з University of Jyväskylä та Helsinki University of Technology, які за допомогою методу "оригамі з ДНК" створили найменший у світі тризуб. Цю роботу було опубліковано у науковому журналі Nanotechnology під назвою "DNA origami as a nanoscale template for protein assembly".

Третє місце дісталося кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання – 2009, яку підтримали 15% опитаних. Цей результат свідчить про високу оцінку роботи Українського центру оцінювання якості освіти науковою громадськістю. Нагадаємо, що у 2009 р. кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання міг пройти тестування з п'яти навчальних предметів: української мови та літератури (обов'язково) та двох-чотирьох за власним вибором. Реєстрація бажаючих взяти участь у пробному тестуванні здійснювалася через мережу Internet. У тестуванні з української мови та літератури взяли участь понад 400 000 осіб. Фактичні видатки на проведення зовнішнього оцінювання в 2009 р. склали 59 061,0 тис. грн.

Серед інших номінованих подій високу підтримку здобули: створення урядом дослідницьких університетів (11%), заснування Інституту мозку (9%) та затвердження державної цільової програми "Наноматеріали та нанотехнології" (8%).

Довідкова інформація:

Рейтинг Подія року в українській науці та освіті проводить мережа для українських науковців та всіх хто цікавиться наукою в Україні "Ukrainian Scientists Worldwide – Українські науковці у світі" www.usw.com.ua На сьогодні мережа об'єднує понад 600 учених з різних галузей науки. Метою рейтингу є визначення подій, що найпомітніше вплинули на стан науки та освіти в Україні в минулому році та популяризація наукових здобутків серед широкої громадськості. Детальніше про події, які брали участь у Рейтингу, можна переглянути тут: http://usw.com.ua/forum/topics/najvazhlivishi-podiyi-v


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua