Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Страх


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Страх... Він знайомий кожній людині, кожному із нас. Як часто ми, опинившись у тій чи іншій загрозливій ситуації, відчуваємо оте неприємне "смоктання під ложечкою", слабкість, а інколи навіть і нудоту...

Страх
Протоієрей Олег Ведмеденко

Страх... Він знайомий кожній людині, кожному із нас. Як часто ми, опинившись у тій чи іншій загрозливій ситуації, відчуваємо оте неприємне "смоктання під ложечкою", слабкість, а інколи навіть і нудоту. Холодний піт, тремтіння кінцівок... Що це? Що відбувається у той момент, коли нами оволодіває цей тваринний інстинкт? І невже пояснення криється лише у банальному інстинкті самозбереження? А якщо навіть і так, то чи не використовує його хтось у своїх власних, корисливих цілях? Кому це може бути вигідно?

Для того, аби дати відповідь на це запитання, необхідно зрозуміти, що єдиним творцем енергій (творцем "вселенської енергії любові" – за висловом архієпископа Луки, в миру професора, доктора медицини Войно-Ясенецького) є Господь Бог. Саме тому Він і іменується Творцем. Сатана ж – вселенський дух злоби – не продукує енергії, бо й сам є лише творінням. Але погляньмо, яку велику силу він має! Настільки велику, що Святе Письмо називає його "князем світу" та "богом віку цього"... Де ж бере він силу оцю? Звідки у нього стільки енергії? Він краде її у нас з вами! Це ми, навіть і не усвідомлюючи того, годуємо, живимо ворога роду людського. Тому-то у Біблії сатана відомий також і як злодій та ошуканець, який "грішить від початку" (1 Івана, 3 розділ, 8 вірш).

Диявол не може уловлювати так би мовити "високочастотної", "гарячої" енергії Божої безпосередньо, – вона попросту пече, знищує його як муху окріп, спалює усе нечисте подібно "вогню поїдаючому". Він може сприйняти лише "низькочастотну", "холодну", трансформовану уже енергію. А ми з вами і є для нього отими живими "трансформаторами"...

Згадаймо. Нас викликають до начальника, як то кажуть, "на килим". Уже підходячи до кабінету та чуючи за дверима розгніваний голос "шефа" ми відчуваємо знайоме "смоктання". Виходячи ж після "екзекуції" – чуємо таку слабкість, що ледь тримаємося на ногах, і схожі з вигляду на вичавлений лимон. Що ж сталося? Та просто з нас висмоктали енергію! А конфліктну ситуацію та нестриманого начальника анциболот використав легко як інструмент – такий собі нехитрий "апарат для енергодоїння".

Існує п'ять основних випадків, коли сатана забирає в нас силу:

1. Страх, тривога.

2. Гнів, роздратування.

3. Гординя та образа, як зворотна сторона тієї-таки гордині.

4. Некорисні пожадання тілесні та лихі пристрасті душевні, насамперед заздрість.

5. Перевтома.

Запам'ятаймо їх, і смиренням, думкою духовною та молитвою спротивмося дияволу, то й утече він від нас (див. Якова, 4 розділ, 7 вірш)

www.vedmedenko.orgwww.vedmedenko.org.ua


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua