Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хто відповідатиме за наслідки?

Катя Антонець | 30.12.2009 01:27

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Столиці загрожує екологічна катастрофа, якщо найближчим часом не взятися за масштабний ремонт Бортницької станції аерації.

Хто відповідатиме за наслідки?
Бортницька станція аерації, що знаходиться у столиці становить загрозу для всієї України. Застарілі технології на станції, куди стікаються каналізаційні відходи зі всього міста, можуть стати причиною масштабної катастрофи як для Києва, так і для всієї України. Нечистоти можуть потрапити до Дніпра, головної водної артерії країни.

Проблема Бортничів – питання національної безпеки, адже міста розташовані вздовж Дніпра постраждають не менше столиці.

На сьогодні, 80% обладнання зношене та не відповідає технічним нормам безпеки. Керівництво міста знає проблему, проте приватні інтереси заважають вирішити її. В свій час датчани та інші європейські компанії пропонували конкретні технології модернізації станції аерації, але через фінансові питання процес "завис" у повітрі, а місто так і лишається під загрозою масштабної екологічної катастрофи. Каналізаційні мережі в місті Києві уже дуже й дуже старі. Відходи – агресивне середовище, а ще виділяють метановий газ, який, між іншим, використовується для місцевих потреб.

Ситуація на Бортницькій станції аерації – одного з найбільш екологічно небезпечних об'єктів столиці – кричуща, тому її реконструкцію не можна відкладати на майбутнє.

Технічний стан мулових полів Бортницької станції аерації з кожним днем погіршується, почастішали випадки переливів і локальних проривів дамб. Аварійні виливи і прориви ліквідуються силами аварійних бригад АК"Київводоканал", але ситуація залишається аварійно небезпечною.

Неочищені стічні води все частіше заливають прилеглу територію, що може стати причиною надзвичайної ситуації. Весняний повеневий період ще більше ускладнить небезпечну екологічну ситуацію.

Найгірше те, що можновладці, ніби не розуміють реальної небезпеки і наслідків,що загрожують життю мільйонів людей. Замість виділення коштів на повне переоснащення станції, кидають "кістку", щоб замилити очі екологам та відвернути увагу ЗМІ. Але таке відношення до проблеми її аж ніяк не вирішить, а навпаки наближатиме до нас той день, коли наслідки будуть катастрофічні. Залишається лише питання: "Хто буде за них нести відповідальність?"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua