Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
астрологический гороскоп   астрология   журналист   медиа эксперт Николай Сухомлин   написание и составление гороскопа   составление гороскопа   Харьков

АСТРОДУРНЯ ВІД МЕДІА: ЯК ПИШУТЬСЯ АСТРОЛОГІЧНІ ГОРОСКОПИ


6
Рейтинг
6


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
4

Психологи вже давно говорять, що захоплення наших співвітчизників астрологічним пророкуванням є прямим наслідком невпевненості у собі та у своєму майбутньому. Можна довго міркувати щодо причин цього людського стану, проте не в цьому суть.

АСТРОДУРНЯ ВІД МЕДІА: ЯК ПИШУТЬСЯ АСТРОЛОГІЧНІ ГОРОСКОПИ
Психологи вже давно говорять, що захоплення наших співвітчизників астрологічним пророкуванням є прямим наслідком невпевненості у собі та у своєму майбутньому. Можна довго міркувати щодо причин цього людського стану, проте не в цьому суть.

Зрозуміло, що суцільні стреси, котрі пропонує наш політикум на сніданок, обід та вечерю, мають якимось чином морально компенсуватись. Тому на сьогодні маємо розквіт псевдоцерков, псевдопсихологів, а на додачу й псевдонострадамусів.

Сім років тому, аби, принаймні, по-аматорському дослідити астровплив на свідомість сучасного українського громадянина, ми з колегами повісили на вулиці безкоштовну інформаційну дошку, на якій щодень вивішували гороскопи для всіх знаків зодіаку. Вдале розташування "горо-бюро" (біля станції метрополітену ім. Архітектора Бекетова) забезпечувало високу відвідуваність. А завдяки встановленим веб-камерам, ми мали змогу спостерігати за реакцією зчитувачів інформації. Кожен день варіювали зміст гороскопів: від "позитивного" до вкрай "негативного". І ходити далеко було не слід. На обличчях людей текст "позначався" відразу. Якщо отримана доза інфо була оптимістично-життєрадісною, то людина вмить квітувала, якщо ж навпаки – лице ставало сіро-серйозним.

Зрозуміло, що впевнені в собі люди, подібних пророцтв не читають. Або свідомо уникають, бо розуміють, що вплив на підсвідомість має будь-яка інформація. Власне, метою нашого простого експерименту було на практиці переконатися у впливовості астрогороскопів, котрі друкують усі, кому тільки не ліньки.

Принагідно згадується екс-газета харківського міськвиконкому "Слобода" та її постійний астролог-консультант Юрій Сорока. Якщо покласти поруч кілька номерів цього видання, а потім прочитати як один суцільний текст усі "констатації майбутнього", то на душі стане тривожно. Усі (!) побажання-пророцтва говорять про Ваші кепські справи як зараз, так і наперед. Причому все життя – чорна смуга – пропонується для всіх без винятку знаків зодіаку. Звідки таке темне бачення світу та харківських доль з'ясувалося вже потім: в астролога були серйозні проблеми в дитинстві, що далі продовжилися в дорослому особистому житті. От він і "гороскопив" усім згідно свого внутрішнього стану та бачення.

І все ж невже всі гороскопи в пострадянських ЗМІ готуються невідомо ким і невідомо звідки?

Разом з тим, чи замислювалися наші читачі, прихильники друкованого слова багатотиражок, звідки беруть редакції астросентенції? Чи у штаті газети "КСП Колос" є передрікачі погоди, людських доль, а може, й дій конкурентів з інших сільгосппідприємств?

...Найчастіше передруковують з інших видань. Або, що наразі значно простіше, беруть з мережі Інтернет. І швидко, і вибір, і набирати не треба – відформатував "пророцтво" і на верстку...

На пересічну бабусю чи то пак дідуся воно, звісно, так масово не впливає. Бо не вірить вона/він отим базіканням. Швидше є прихильницею (прихильником) народних прикмет. Але ж ця інформація суттєво впливає на молодь. Особливо в період статевого дозрівання – кажуть психологи. А декого підштовхує й до самогубства...

Протягом 2008 року я ретельно вивчав ринок "райту та рерайту". Готував цикл статей на цю тему. Водночас аналізував "на схожість" Інтернет-контент електронних видань, що пропонували астрогороскопи. І якщо в цій тематиці і тутечки і тамечки плагіат на плагіаті (одні сайти "передирають" у інших), то існують і астромонстри-джерела. Приміром, ignio.ru.

Ось що вони пишуть на своєму ресурсі:

"Они воруют наши гороскопы

Для нас, разумеется, не является секретом, что многие сайты (да и не только сайты) перепечатывают наши гороскопы. При этом всех их можно разделить на три группы:

Некоторые из них обращались к нам за разрешением и (по большей части) благополучно его получили.

Некоторые обратиться к нам забыли или не сочли нужным, но при этом старательно ставят ссылку на Ignio. Не можем сказать, что мы от этого в восторге. Рекомендуем данным людям обратиться к нам для прояснения ситуации.

Оставшиеся товарищи просто-напросто тупо... как бы это помягче сказать... заимствуют наши тексты и без разрешения, и без ссылки.

Вот список последних мы и хотим опубликовать. Народ должен знать своих героев..."

http://ignio.ru/static/r/thief/Звісно, що такі монстри працюють лише з професійними астрологами. Так, принаймні, вважає більшість опитаних мною людей. Але чи так усе насправді?

Довелося мені моніторити російські й українські сайти з пропозиції/пошуку роботи. Чотири місяці кропіткого аналізу. І от Вам. Оголошення "потрібні журналісти або автори". І далі приховане листування (на початку зондують претендента, не говорячи про сутність роботи)... Власне, наводжу текст уже самого листа-відповіді:

"Значит, по поводу нашей вакансии.

У нас есть сайт http://www.ignio.com. Как несложно видеть, на сайте много всяких гороскопов. В данный момент нам нужен человек, который возьмёт на себя написание одного ежедневного гороскопа. (Вполне возможно, что будут и другие работы, но в данный момент речь именно об этой.)

Итак. Что требуется. Сочинять ежедневный гороскоп. Ежедневно – 12 текстов. По одному тексту для каждого знака Зодиака. Длина каждого текста – не менее 300, но не более 400 символов включая пробелы.

Хочу предупредить. Тексты не должны повторяться. И, тем более, не должны заимствоваться с каких-либо сайтов или продающихся повсюду книжек. Прошу прощения что об этом говорю, но... приходилось мне встречаться с любителями упростить себе жизнь.

Оплата – 4500 рублей в месяц. Наличными или чем-нибудь электронным типа Webmoney или Яндекс-денег. Если есть юрлицо (регистрация в качестве индивидуального предпринимателя, например), то можно и договор заключить.

Работа, по сути своей, ежедневная. Но, разумеется, нет нужды работать строго каждый день. Можно сочинять и вперёд.

Если данное предложение интересно – сделайте, пожалуйста, маленькое тестовое задание из двух частей.

0) Прежде чем браться за задание, почитайте, пожалуйста, имеющиеся на нашем сайте гороскопы: Ежедневные – общий, бизнес, любовный, эротический,анти... Еженедельные – общий, автомобильный, шоппинг, красоты, здоровья...

1) Сочините автомобильный гороскоп на завтрашний (или послезавтрашний, не суть важно) день. Для шести (любых) знаков Зодиака.

2) Аналогично пункту 1, сочините туристический гороскоп. Но уже не на день, а на неделю. Тоже для шести любых знаков Зодиака. Не забывайте про времена года.

В качестве исходной точки для сочинения можно использовать "Удачность дня". (http://www.ignio.com/r/luck/tod/index.html)

Тестовое задание присылайте на мой email. Пожалуйста, не надо прикладывать к письму файлы, особенно в формате MS Word. Просто скопируйте написанные тексты в тело письма.

И. Кстати, всё не так страшно как кажется.

Если возникли какие-то вопросы – буду рад на них ответить.

-

С уважением,

Георгий Киселев

http://www.ignio.com/"


"Дуріть народ, бо вони дурні", – сказав мені у приватній розмові один з відомих київських астрологів. Але ж, шановні колеги, навіщо ми дуримо людей? Нам мало політиків? Стривайте, а може Ви самі їх читаєте та ще й вірите в них?

Співчуваю.

Дивіться також http://blogs.telekritika.ua/?id=726&

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua