Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про зовнішнє незалежне тестування

Іван ЮРІЙЧУК | 19.05.2009 22:09

-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
5

Цей навчальний рік може стати знаковим для української освіти і науки. Вперше всі випускники проходять незалежне зовнішнє оцінювання (ЗНО).

Цей навчальний рік може стати знаковим для української освіти і науки. Вперше всі випускники проходять незалежне зовнішнє оцінювання (ЗНО). Багато написано про "плюси" і "мінуси" ЗНО. (Детальніше дивись, наприклад, на Українській правді "Тестування: плюси і мінуси впровадження". Кому цікаво виставлю лінк).

Зокрема, ініціатори й прихильники, насамперед, звертають увагу на те, що ЗНО покликане подолати хабарництво та корупцію при вступі до вишів. Справа потрібна і благородна.

Але сьогодні міністр освіти і науки Іван Вакарчук сказав, що в тих учнів, які мають поважні причини, буде можливість пройти тестування пізніше. З одного боку це ніби добре. Аргументується це рішення тим, що, мовляв, була плутанина з адресами навчальних закладів, де проводиться ЗНО, не всі змогли вчасно прибути і т. д., і т. п. З іншого боку виникає ряд запитань. Наприклад, які завдання будуть в тестах "для тих, хто запізнився" – такі як і для всіх інших (але ж через кілька днів після відповідного тесту оголошують правильні відповіді на тестові завдання, а отже завдання мають бути іншими), чи це будуть інші завдання – тоді чи може бути гарантована рівноцінність тестових завдань, а отже і результатів ЗНО.

Але це проблеми технічного характеру і їх, в принципі, можна вирішити. Занепокоєння викликає інше. Чи не є це РІШЕННЯ МІСТКОМ ДО КОРУПЦІЙНОЇ СХЕМИ, за якою "запізнюватись", "невчасно прибувати" і таке інше будуть "свої", котрі потім в обмеженому колі будуть проходити тестування з наперед відомим позитивним для себе резельтатом?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua