Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Показали по телевізорі або свята віра ЗМІ

Кирилюк Альона | 14.05.2009 13:00

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
2

Засоби масової інформації – це сила, яка володіє світом, це засіб, яким можна маніпулювати людьми. І що? А просто потрібно фільтрувати та аналізувати побачене, почуте, і силою світу стануть освічені люди

Моя бабуся свято вірить у засоби масової інформації, от виписує вона одну газету і каже, що лише там пишуть правду. Дивиться новини в основному по одному вітчизняному телеканалі, а іноді, ще й по російському, а також одну з енних вечірніх передач, де збираються політики і "гарлапанять ". Саме так у неї сформувався свій світогляд на політику, і влізти зі своїми тезами, пропозиціями, ідеями – табу!

Розуміючи, що таких бабусь, дідусів, та й інших громадян нашої країни мільйони, стає прикро. У сучасному світі оновленому супер-технологіями, де інформація змінюється зі швидкістю світла, ми обмежуємо себе у аналізі та фільтрі усього почутого і побаченого. Чому? Через зайнятість? Байдужість? Недовіру?

Уявімо реальну ситуацію, Ви ніколи не цікавились політикою, НАТО, ЄС, газом...і Вам зовсім все одно, хто конкретно відповідає за ті чи інші питання, Вам головне, щоб було добре жити, у достатку. У квартирі лунає телефонний дзвінок, Ваш знайомий з Польщі запитує, що Ви там не можете поділити з Росією? І тут Ви робите собі каву, сідаєте перед телевізором, шукаєте новини...знайшли і уважно слухаєте, ну що ж там з тим газом...? Ось і сформувалась Ваша думка, щодо даної проблеми, Ви набираєте друга і розповідаєте, з впевненістю, наче все життя вивчали це питання, усі нюанси цього непорозуміння. А якби Ви зупинились на іншому каналі? Пояснення були б іншими, а якби Ви подивились декілька телеканалів та ще й в інтернеті почитали думки різних експертів, тоді б у Вас з'явилась можливість промоніторити, проаналізувати, сформувати справді свою думку. Самі себе обмежили, бути справжнім, свідомим, відповідальним громадянином своєї країни!

У нашій країні лише тоді буде порядок, коли кожен буде сумлінно виконувати свою роботу, починаючи з того, що учень, як максимум у 10 класі буде знати, якою професію бажає оволодіти, аби стати гарним спеціалістом, знаю, затерті та давно всім відомі слова та без знань про стан країни, вірний вибір зробити важко. А якщо ще кожен з нас матиме об'єктивну оцінку ситуації в країні, коли кожен матиме свою думку, яка пройшла шлях аналізу. Адже освічене суспільство – це багате суспільство у всіх сенсах цього слова, я просто впевнена, що наша країна заслуговує на таких громадян.

Ми захоплюємось, уважно вислуховуємо і поважаємо людей, які говорять впевнено, які наводять безліч фактів з різних джерел, які порівнюють аргументи, які роблять висновки. Сучасний світ зараз просто вимагає розумних, освічених людей, вже скоро закінчиться епоха популізму, і цінитись будуть політики та спеціалісти, які володіють інформацією. Свято вірити в один телеканал, газету – нажаль, в наш час, це велика помилка, адже поки що, як країною, так і засобами масової інформації правлять великі політики.

Якщо і надалі ми будемо себе обмежувати у достовірній інформації, нічого хорошого з цього не вийде, адже ми не можемо вимагати від політиків правди, якщо самі її не знаємо.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua