Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
стажери   політлоги   друзі

Чому так важко прощатися?


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

14 травня Адам, Брендан та Джон у краватках та при "параді" переступили поріг офісу ОПОРИ в Києві. Першим їх культурним шоком стала невелика екскурсія центром Києва та околиць Аскольдової могили, на якій в той час на будівельному крані висів наш колега Назар Матківський з однодумцями ініціативи "Збережемо старий Київ!"

Сьогодні офіційно закінчилася стажування трьох молодих політологів з Мічіганського університету (США) у центральному офісі Громадянської мережі ОПОРА.

14 травня Адам, Брендан та Джон у краватках та при "параді" переступили поріг офісу ОПОРИ в Києві. Першим їх культурним шоком стала невелика екскурсія центром Києва та околиць Аскольдової могили, на якій в той час на будівельному крані висів наш колега Назар Матківський з однодумцями ініціативи "Збережемо старий Київ!" Не будемо фантазувати над тим, що в ту хвилину подумали хлопці, але здивуванню їх не було меж. Тим паче, що після закінчення акції протесту щодо забудови історичної частини столиці, Назар цілий та неушкоджений повернувся на офіс. Такого в США б не могло статися: за зрив дня роботи будівельної кампанії протестуючі б не одну добу відсиділи у "каталажці" та заплатили чималий штраф. Отже, перший урок української демократії було сприйнято зі здивуванням та навіть захопленням.

А далі пішло, як по маслу: хлопцям було організовано безліч зустрічей з відомими журналістами, представниками різнопланових громадських організацій (аналітичних, молодіжних, неінституціалізованих об'єднань), працівників муніципалітетів малих міст України, міжнародних фондів та, навіть, з колишнім послом США в Україні Міллером.

Разом також ми визначалися з темами бакалаврських робіт, які хлопці захищатимуть за пару місяців в стінах свого університету. Брендан вирішив писати про зовнішні відносини України, Адам – громадянське суспільство, а Джон – міжетнічні стосунки та ідентифікацію українців. Ми щиро вдячні за велику кількість якісних аналітичних матеріалів англійською мовою, які було надано для опрацювання УНЦПД та всім громадським діячам, що долучилися до навчання хлопців. Кожна зустріч з українськими аналітичними центрами, журналістами та просто розумними людьми відкрив очі майбутнім політологам, що спеціалізуватимуться у суспільно-політичних процесах Східноєвропейського регіону. Нажаль, зараз мало інформації щодо України є у інформаційному просторі Америки, тому країна досі сприймається в рамках застарілих стереотипів: Чорнобиль, Кличко, Андрій Шевченко... ведмеді, балалайки тощо.

Ідея стажування з нашого боку полягала у розумінні країні, відчутті її особливостей та подоланні стереотипів. Минулого року схоже стажування Джон, Адам та Брендан мали в Росії, тому на початку свого візиту до нас слабко вбачали відмінності між двома країнами. Втім, нашими стараннями Україна з "невідомої землі" перетворилася у близьку, перспективну та унікальну на пострадянському просторі державу. Чимало кумених моментів за три місяці сталося, але один запам'ятався найбільше: хлопці на маленьких папаірцях написали слово "ремонт" та порозкладали їх по всьому офісі, вклали у книжки з бібілотечки ОПОРИ, заховали у течки з паперами та шухляди робочих столів. Цей флеш-моб, на їх думку, означав те, що Україна зараз у стані ремонту. Цей процес дещо незручний для її мешканканців, але необхідний вцілому. Поремонтувати систему та почати жити в комфортній країні – завдання громсуспільства та кожного відповідального українця.

Крім того, хлопці відвідували різні регіони України та знайомилися з особливостями Сходу, Заходу, Центру України.

Ми разом в рамках Літньої таборової школи ГМ ОПОРА "Summer camp 2008" відчули, що таке цьогорічна повінь та не зважаючи на незручності і невблаганну погоду працювали з малою територіальною громадою села Северинівка.

Багато хороших та яскравих моментів спільної роботи змусили і нас глибше замислитися над причинами політичних криз в Україні та про пострадянський спадок, який часто гальмує швидкий розвиток держави.

Як би там не було, сподіваємося, що на трьох мислячих, перспективних друзів України за кордоном стане більше.

В добру путь...

P.S. Адам чітко визначився, що повернеться в Україну у складі Корпусу миру, Брендан стане аналітиком по Східноєвропейському регіону, а Джон мріє працювати у дипломатичному преставництві США в Україні.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua