Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
узвіз   майже безпритульні художники

Андріївський узвіз – культурі тут не місце?!


8
Рейтинг
8


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
0

Художники продовжують свою творчу діяльність, але "коли гримлять гармати, музи мовчать". Маніпуляції довкола приміщень культурного призначення на Андріївському узвозі є поширеним явищем. Якщо не вдається виселити художників та культурних діячів шляхом розірвання договору оренди з ними, то будинки просто "горять".

21 лютого відбулася екскурсія для журналістів підпільно проданим будинком-майстернею за адресою вул. Андріївський узвіз, 18 – а, б, в.

Передісторія. Ще з 2000 року будівля (732,15 кв.м.) була передана в оренду Подільською РДА Київській спілці художників для розміщення художніх майстерень. На сьогоднішній день за згаданою адресою знаходиться 18 майстерень відомих і за межами України художників. Строк дії договору встановлено до початку реконструкції, а на його розірвання не було жодної з трьох зазначених причин: приміщення використовувалися за призначенням (майстерні), з боку орендарів не вчинялися дії щодо навмисного погіршання стану приміщень, більше того, орендарі знайшли можливість для проведення капітального ремонту та за власні кошт щорічно здійснювали поновлення фасаду будинку. Втім, на запит щодо дозволу на проведення ремонтних робіт у будинку та переукладання договору (запит від 19.11.07) отримали відповідь за підписом голови Подільської РДА, що від 8 листопада 2004 року укладено договір оренди з ТОВ "Авіантбуд", а станом на 31.10.07 будинки знаходяться у приватній власності, тож переукладення договору з художниками неможливе. Як не дивно, ні новий орендар, ні згодом власник протягом майже 4 років за адресою оренди не з'являвся. А художники до "злощасного листа" від Є.Романенка навіть не підозрювали, що ще з 2004 року ТОВ "Авіантбуд" мав провести реконструкцію вказаних будинків.Хто вони, міфічні інвестори?
Згідно витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців ТОВ "Авіантбуд" (код юр. Особи 31241213 з розміром статутного фонду 80000 грн.) надає посередницькі послуги під час купівлі, продажу, здавання в оренду та оцінювання нерухомості виробничо-технічного призначення. Жодного відношення до будівництва, реконструкцій, ремонтів згадане підприємство немає. Втім, його голова (Одинець В.В.) керівником ще 13 фірм (ДП "Сігма-інвест", ТОВ "Стіф", ЗАТ "Імпекс-проект", ТОВ "Естім", ТОВ "Імпекс ЛТД", ТОВ "Лібра", ТОВ "Коніка", ТОВ "Рем буд", ТОВ "Фрістайл", ТОВ "Ера", ТОВ "Будальянсіндустрія-2006", ТОВ "Будтехальянс ЛТД", ТОВ "Будстрой") та входить до числа співзасновників 11 підприємств. А спів засновниця ТОВ "Авіантбуд" Бондарівська Р.Е. є співзасновником ще 32 подібних структур, жодною з яких не керує.

Згідно договору між КП "Оренда" та ТОВ "Авіантбуд", який вдалося нещодавно роздобути, Орендар зобов'язаний сплачувати за оренду, починаючи з 8 листопада 2004 року (9528,79 грн. на місяць). Трьохмісячна заборгованість орендної плати передбачала розірвання дії угоди через господарський суд. Виникає логічне запитання, чому КП "Оренда" продовжувала надсилати рахунки художникам? Чому новий орендар жодного разу не з'явився за адресою Андріївський узвіз 18 – а, б, в та не проводив комплексну реконструкцію зазначених будинків згідно договору? Крім того, згідно договору оренди N585 від 08.11.04, який нещодавно вдалося роздобути, між КП "Оренда" та ТОВ "Авіантбуд", у пункті 1.3. зазначено, що "...згідно з експертною оцінкою вартість будинку становить 510 грн." Навіть станом на 2004 рік 730,2 кв.м. площі в центрі Києва не могла становити таку суму.

А що ж з художниками? Ще у 2003 році заступник голови Подільської РДА

В. Яковець у письмовій формі запевнив, що в разі проведення реконструкції всієї садиби Подільська РДА гарантує повернення приміщень за вказаною адресою в орендне користування Підприємству по утриманню житлового фонду Національної Спілки художників України після завершення ремонтно-відновлювальних робіт в садибі. Сьогодні ж митці, розуміючи всю абсурдність ситуації, будуть в судовому порядку оскаржувати безпідставний розрив угоди та відсутність протягом 4 років інформації про зміну власника від комунального підприємства. Якщо ТОВ "Авіантбуд" не сплачував за оренду приміщень та комунальні послуги, то чому КП "Оренда" продовжувала надсилати платіжки художникам? Бардак чи маніпуляція?

Художники продовжують свою творчу діяльність, але "коли гримлять гармати, музи мовчать". Маніпуляції довкола приміщень культурного призначення на Андріївському узвозі є поширеним явищем. Якщо не вдається виселити художників та культурних діячів шляхом розірвання договору оренди з ними, то будинки просто "горять". Така доля спіткала 2 будівлі на Узвозі. Хоча ст. 43 Закону України "Про збереження культурної спадщини" застерігає: "Незаконні дії (пошкодження, руйнування, знищення), вчинені фізичною особою, що призвели до істотних змін пам'яток є кримінальним злочином" Втім, будинки на Узвозі руйнуються захоплюються та нищаться, а культурні середовища, на жаль, опинилися на шляху у підприємливих панів. Столиця з нетерпінням чекає Євро-2012, а історичний та культурний центр Києва може стати жертвою дій чи навпаки, бездіяльності місцевої влади.

Інформаційна служба ГМ ОПОРА

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua