Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/life/4792a41718d15/

КАЗНИТЬ, нельзя помиловать

Eugene | 20.01.2008 03:29

Часто приходится слышать, особенно от представителей религиозных конфессий, о моральных аспектах наказания преступников, мол никто кроме Бога не имеет права лишать жизни. Категорически не согласен.

К примеру, вот новость:

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ЗЛОЧИНЦІ ПОГРАБУВАЛИ І ВБИЛИ ПРИКУТУ ДО ЛІЖКА ПЕНСІОНЕРКУ

У селі Боложівці Шумського району Тернопільської області злочинці вбили 79-річну пенсіонерку, – повідомили у ЦГЗ УМВСУ в Тернопільській області.

Самотня жінка, котра внаслідок інсульту втратила мову, не могла рухатися і була практично прикутою до ліжка. Грабіжники не зважили на важку хворобу та немічність старенької. Витягнувши з-під подушки декілька сотень гривень, вони жорстоко побили бідолашну і задушили. Боялися, що пенсіонерка, яка знала їх, згодом розповість все правоохоронцям.

До старенької жінки щодня навідувався 82-річний брат. Він доглядав за хворою сестрою, приносив їй їжу. На ніч чоловік замикав двері помешкання знадвору. Саме так хотів вберегти жінку від зловмисників. Усі заощаджені пенсійні гроші вона вдома не тримала. Залишила біля себе лише кілька сотень гривень.

Жінка раніше поховала чоловіка, в армії трагічно загинув її молодший син, згодом раптово помер старший.

Коли брат, як зазвичай, прийшов провідати сестру, то те, що побачив, приголомшило: мертва жінка лежала на долівці, у хаті все було порозкидане, вікно вибите. Він одразу зателефонував черговому Шумського райвідділу міліції. До села виїхала слідчо-оперативна група. На місце резонансного злочину виїхав начальник обласного управління міліції Віталій Максимов. Міліціонери взялися розшукувати злочинців. Експерти встановили, що старенька померла від удушення, а на її тілі нарахували багато тілесних ушкоджень і переламаних ребер.

Як розповів начальник Шумського райвідділу міліції Віктор Рудзінський, правоохоронці стали відпрацьовувати версію вбивства. Насамперед, перевіряли осіб, які відбували покарання за подібні злочини. Міліціонерам довелося працювати у декількох районах сусідніх областей, оскільки село розташоване на межі з Рівненською та Хмельницькою областями. Саме у Білогірському районі Хмельниччини міліціонери вийшли на слід підозрюваних.

Один із них уже відбував покарання у колонії за жорстоке вбивство. Кажуть, тоді добряче поглумився над жертвою. Після звільнення з-за грат ніде не працював, безпробудно пиячив. Він знайшов собі товариша в одному із сіл Шумського району. Напарник також був раніше судимий за протиправні діяння. Разом підзаробляли у різний спосіб: то дров комусь нарубають, то город оброблять.

У день скоєння злочину чоловіки "святкувати" вдома у хмельничанина. Близько дев'ятої години ранку стали пригощатися самогоном. Пиятика тривала майже півдоби. Під вечір у задурманених головах виникла ідея поживитися у старенької бабусі, яка жила у селі Боложівці. Ходили чутки, що пенсіонерка має заощаджені гроші. Вставши з-за столу, злочинці вирушили на чорну справу. Пішки попрямували до села, пройшовши полями та лісосмугами понад десять кілометрів. Близько 23.00 години зловмисники добралися до будинку пенсіонерки. Двері були на замку і вони розбили одну з шибок на веранді. Злочинці сподівалися, що знайдуть у кімнатах заощаджені гроші. Вони поперекидали усе, але безрезультатно. Кілька сотень гривень знайшли під подушкою, на якій лежала жінка. Злочинці вирішили розправитися з жертвою. Стягнули жінку з ліжка і стали бити руками та ногами, а потім – душити. А, вийшовши з будинку, поділили награбовані гроші.

Коли гарячими слідами тернопільські міліціонери наспіли до хмельничанина, той намагався спалити одяг, на якому могли залишитися сліди. Оперативники ще розшукують його напарника. Порушено кримінальну справу. У процесі слідства міліціонери з'ясують усі обставини цього жахливого злочину і роль кожного із злочинців.

ЗІК (лінк)И какое наказание подонкам положено по нашим гуманным законам? Конечно они не из тех, кто откупится, так что получат свои 5 или 10 лет (сомневаюсь, что за старушку дадут пожизненное). Справедливо? Нет. Убийцы считают себя имеющими право лишить жизни человека, а пенитенциарная система – нет. Ни единого шанса подобным преступникам давать нельзя, только физическое уничтожение, и то это будет слишком гуманно в сравнении с судьбой их жертв. Содержание преступника – это выброшенные деньги налогоплательщиков и высокая вероятность рецидива после освобождения. В этом вопросе Америка куда умнее Европы. Да, есть проблема обвинения невинных людей (среди приговорённых к смерти в США их довольно много), но её надо решать не отменой казни, а в плоскости улучшения следственных процедур и доказательной базы. И никаких компромиссов в виде пожизненного заключения – от мусора нужно избавляться, а не хранить его.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua