Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Проблема "маленького українця" – проблема Президента чи українців?

Левко Свобода | 23.08.2007 18:24

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
3

Віктор Ющенко, загальновідомий любитель трипільскої кераміки, вишиванок та бджільництва, дозволяє собі називати мене "маленьким українцем".
Дякую, Вікторе Андрійовичу, за таку "честь". Але то глечик може бути маленьким, сорочечка чи вулик. Я ж представник великої нації!


Проблема ''маленького українця'' – проблема Президента чи українців?
Отак послухаєш нашого Президента і стає почати сумно, а інколи геть образливо. Якщо наш Президент дозволяє собі таку, як сказали б північні сусіди, "фамільярність", то що чекати тоді від них же? Зрозуміло, що Віктор Ющенко не дозволить собі сказати "хохли", "малороси", як то іноді чуєш від затуліних-павлових в Росії, або від вітренок-каурових в Україні. Та все ж...

Президент унас зараз дійсно "свідоміший" за попереднього. Та водночас він ще більше тяжіє до "батьківства нації" – така собі "зоряна хвороба" у політичному вимірі. Стільки разів доводилось бачити по телевізору, як Віктор Андрійович нервував,зривався на крик, відверто переходив до істерики, коли його хтось перебивав, не слухав, вигукував "Ганьба!" тощо. Не приємно? Але ж Ви не Бог, пане Вікторе.

А згадаймо минулорічну епопею з універсалом. Все то там ніби й правильно записано, хоч на мою думку – повна нісенітниця як за формою так і за змістом. Пам"ятаєте, як у прямому ефірі на позицію незгоди Юлії Тимошенко Президент відповів: "Ви,Юлія Володимиррівна, не на базарі млинцями торгуєте". Ну щось у такому дусі. І це "батько нації"?

Або на всесвітньому форумі українців. Коли Президент вийшов виступати на трибуну, то поувся в залі шум та поодинокі викрикування. Наші співвітчизники з-за кордону не змогли приховати свого нерозуміння та гніву щодо подання Ющенком на призначення прем"єр-міністром Віктора Януковича. Президент же зірвався на крик, ледь не грюкнув кулаком по трибуні, що, моляв, мовчать всім, коли "батько нації" говорить. А я думаю, що краще б може тоді відвів очі від папірця з промовою про аморфну підтримку "нашого цвіту,яуого по всьому світу", а спробував би пояснити цей свій абсолютно незрозумілий для українців вчинок. Може б його тоді й послухали б уважно...

Я вже не згадую про напади Президента на журналістів, які "мали сміливість" писати про геть незрозумілу поведінку його сина Андрія. Добре, що Віктор Андрійович хоч не вилаявся на "акул пера", як він то зробив у телефонній розмові з Юлією Тимошенко. Чули? Вже майже крилатий вислів: "Це бл...ське президенство".

Отже, Майдан 2004 року "переміг", здається, лише в тій частині, що Президентом став Віктор Андрійович Ющенко. А про сумне нам не згадувати? Про стан української мови, про бандитів у тюрмах, про реформу ДАІ, про "міліцію з народом", про визнання УПА... А цікаво, чи згадує сам Віктор Ющенко про ті гасла? Чи вже разом зі своїми "креативщиками" готує нові на вибори 2009 року? Має бути цікаво, бо ж і креативщики у нього ого-го! Як подивишся на Секретаріат Президента, то плакати хочеться. І сміх, і гріх...

Я теж ношу вишиванки, захоплююсь трипільскою культурою, обожнюю мед (хоч сам бджолярством не займаюсь), співаю українських пісень, розмовляю та пишу українською... Але чомусь не можу сказати: "наш маленький Президент". Він бо ж обраний українцями, наш символ, захисник наших прав, його треба поважати... Як видно, взаємністю Віктор Андрійович відповідати не хоче. А дарма. Якби він хоч трохи відволікся від хуторянських думок про "маленького українця" та свого "месіанства батька нації", та виконав обіцянки, виголошені на Майдані, то про другий термін президентства міг би не хвилюватися. І у цьому йому допомогли б українці (не маленькі), а не оті клоуни з Секретаріату...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua