Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Геніческ   Луцьк   сміття   громадяни   покупці   відсталі   країна   вокзал

Цивілізація і українське "прогресивне" суспільство

Anna B | 22.08.2007 09:53

-4
Рейтинг
-4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
9

Розповідь про те, чому українці, незважаючи на довгу історію і тривалий розвиток, все ж лишаються настільки відсталими...

Знову вибори. Вже вкотре за такий короткий термін ми знову будемо обирати депутатів. Вірніше, народ просто побачить ті ж самі обличчя у стінах Верховної Ради, а користі, як завжди не буде. Який толк із цих виборів? Кого намагається обманути і Президент і верхівка української влади? Народ? Ні, він вже давно обманутий. Світове співтовариство? Мовляв, дивіться, які ми розвинуті: тільки жителі України стали чимось незадоволені, тільки народні обранці перестали приносити користь у парламенті, ми їх зразу ж вигнали і нових обрали! Оце так демократія! І так далі і тому подібне, одним словом, товчемо воду в ступі.

А насправді ж то ми відсталі. Так – так, настільки відсталі, що з нас пора би вже сміятися. Нормальні люди у нормальних країнах не можуть жити так як живемо ми. Людина не може жити у бруді, як свиня і при цьому казати як їй добре. Це ненормально. А я нещодавно переконалася, що може, може перебувати у середовищі повною антисанітарії, може ще й при цьому радіти і чимось вихвалятись.

Цього літа ми відпочивали у місті Генічеську Херсонської області. Місто невелике і курортне, відпочиваючих багато, особливо тих, які приїхали з дітьми. Але умов для безпечного перебування у Генічеську немає: практично скрізь у приватному секторі (а це переважна більшість міста) біля будинків на вулицях стоїть сміття, бо вивозять його два рази на тиждень, а мені здалося, що й того рідше. І стоять каструлі, мішки із відходами майже на проїжджій частині, над усім цим літають мухи, а якщо додати до цього ще й сорокаградусну спеку, то картина вималювується і зовсім неприваблива. І нікого: ні самих городян, ні керівництво міста не цікавить це. Найбільше незручностей такий стан речей приносить відпочиваючим, які приїжджають, щоб подихати свіжим повітрям, а не боятися заразитись якоюсь хворобою. І це не пусті слова. За наше двотижневе перебування у Генічеську багато лише наших знайомих, особливо дітей, захворіло. Основними симптомами були кишкові розлади, підвищена температура, головний і шлунковий біль, дехто навіть лежав у місцевій лікарні. Хіба ж це сервіс? Інфекція явно була, або у морській воді або у продуктах харчування, а якщо взяти місцеві громадські туалети, подекуди навіть без дверей, то стає зрозумілим звідки бралася хвороба.

В чому ж тоді проявляється наша відсталість, бо ж хвороби і сміття серед вулиці для нас не дивина? А в тому, що ми все це нормально сприймаємо. Ми вважаємо, що так і має бути, що в курортному місті немає питної води і її треба купувати, що сміття валяється майже на пляжі, а поза ним то й взагалі лежить горами, а окраїни величезного Дніпропетровська завалені відходами? Як на це подивилися б наші західні сусіди? Вони би померли від жаху, дивлячись на цю безгосподарність. А ми нічого, якось сприймаємо таке як належне.

Протягом поїздки, особливо коли їдеш потягом, мене вразило те, яка наша велика чудова багата країна, недоглянута. Ну, немає в неї справжнього господаря, хоч плач! Це ж треба так "запустити" Україну, адже з її ресурсами і природними умовами можна сміливо пробиватися у європейські лідери. Озера, ріки, моря, водосховища – в нас стільки неоціненного добра, а воно нікому непотрібне, все що можна було уже розікрали, а нового ніхто не створює. Як можна настільки занедбати те, що нам дав Бог і матінка – природа? Хто дасть відповіді на ці запитання? Хто понесе відповідальність за сплюндровану Батьківщину?

Я вважаю, що ми не можемо називатися цивілізованими поки не почнемо поводитись як нормальні європейці. Те, що Україна розташована географічно у Європі, ще нічого не означає, бо природний фактор вже давно перестав бути важливим для визначення місця держави у світі. Ми того такі відсталі, бо не цінуємо того, що маємо, то й же Генічеськ міг би бути цілком благополучним якби у ньому була створена належна інфраструктура, а адміністрація міста, зважаючи на природне його багатство і рекреаційну важливість доклала би всіх зусиль для процвітання цієї курортної зони. А так, ми живемо ніби то й серед великого різноманіття благ цивілізації й ніби серед лісу. Український народ – надзвичайно безкультурний і злопам'ятний, особливо це стосується тих людей, які живуть на Сході. Українську мову там майже зневажають, її можна почути лише з уст тих людей, які приїхали з Західної України на відпочинок. Продавець одного із магазинів, почувши українську говірку, навмисне погано обслуговувала клієнтів, можна було довго чекати поки вона нарешті продасть те, що ти хочеш купити, натомість російськомовних покупців вона швидко обслуговувала, даруючи їм приємну посмішку. Так хіба ж так ведуть себе громадяни розвинутої країни?

Приємно тільки те, що перебуваючи в Генічеську, ми згадували наш Луцьк із твердою впевненістю, що в нас немає такої безгосподарності, що наш мер дбає про місто і воно завжди в гарному належному стані. Але, коли з радістю прибули на залізничний вокзал, передчуваючи довгождану зустріч із рідною домівкою і з близькими, то я з прикрістю відмітила, що станція "Луцьк" має не найкращий вигляд і як було б добре якби наш вокзал був відреставрований, бо він значно поступається і Рівненському і Здолбунівському...

А наразі так хочеться вірити, що все в нас ще попереду і скоро з гордістю ми будемо говорити про свою державу, бо зараз нам так мало є приводів для гордості, щоб там не говорили брехливі політики і пустомелі артисти на пару зі спортсменами. Тож давайте будувати Україну разом, додаючи у цемент для підвалин розвитку держави краплину любові і доброти і тоді неодмінно наші з вами зусилля матимуть позитивний результат!

Анна Баранюк,

студентка факультету

міжнародних відносин ВДУ

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua