Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Телевізійне" самоврядування міського княжка


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
2

Міському голові Калуша таки вдалося призначити директором місцевого телебачення "свою людину". Колектив каналу протестує...

''Телевізійне'' самоврядування міського княжка
Вже тривалий час у місті Калуші триває конфлікт стосовно призначення на посаду директора державної студії "Калуське міське телебачення" Тетяни Попадюк. В журналістському колі та й серед пересічних мешканців почали точитися розмови про, начебто, несправедливе проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора ДС "КМТ" та непрофесійні навички його нового керманича.

"ТЕТЯНИН ДЕНЬ" АБО ГІРЧИЧНИК ДЛЯ МОРОЗА

25 січня 2007 непомітно та несподівано відбулася "рокіровка" керівництва на Калуському міському телебаченні. Причому – без жодних конкурсів і тому подібних публічних та прозорих процедур (!!!). Саме цього дня оприлюднили рішення міського голови Калуша Ігоря Насалика "Про призначення в.о. директора ДС "КМТ" Тетяни Попадюк". Водночас, колишньому керівнику каналу Івану Морозу запропонували посаду технічного директора.

Зазначу, що "першому" так і не пояснили причину переведення його в інший статус. Засновники (калуська міська рада -від авт.) не висловили жодних зауважень чи пропозицій стосовно роботи каналу, не дали оцінку роботі п. Мороза.

Призначення "Другого" директора теж стало не до кінця зрозумілим. Тетяна Попадюк працювала на каналі дуже мало, не знала цінностей каналу та реальних потреб локальної глядацької аудиторії.

НАША ТАНЯ

Тетяна Попадюк, "бандурист" за освітою, почала свою журналістську кар'єру на ДС "КМТ" з жовтня 2006 року. Тут вона працювала на 0,5 ставки без випробувального терміну. Протягом тривалого часу колектив навчав її працювати у студії і вести програми. Потім вона пробувала вести авторські культурно-мистецькі програми (часто використовуючи матеріали архіву міського телебачення).

Ставши в.о. директора, Тетяна Степанівна почала порушувати трудове законодавство. Наприкінці січня п. Попадюк прийняла на роботу журналіста Віру Голубовську (факультет журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка, диплом з відзнакою, 1,5 року роботи на ОТБ "Галичина") переводом з ОТБ "Галичина" на ДС "КМТ" та оператора Володимира Короля (працівника ТРО "Незалежність").

Незважаючи на те, що люди мали ненормований робочий тиждень, характерний для усіх працівників телебачення, порушуючи трудове законодавство, за вказівкою в.о. директора бухгалтер не нарахувала Голубовській та Королю надбавку за інтенсивність праці, мотивуючи це тим, що вони ще мало пропрацювали на "КМТ". Коли Віра Голубовська сказала, що зняття надбавки – порушення прав працюючих, п. Попадюк відповіла: "Якщо щось не подобається – звільняйся з роботи".

Через деякий час, коли працівники збунтувались, п.Тетяна на заяві Голубовської дописала зверху "на випробувальний термін – 2 місяці", що обурило колектив ще більше.

Крім того, за місяць роботи Тетяна Попадюк здійснила інші значні порушення трудового законодавства.

Олександру Овсієнку, погрожуючи звільненням з роботи, в.о. директора змусила використати заставку для реклами, використовуючи відеоматеріал з кліпу гурту "Талітакум" без їх дозволу, що суперечить закону про авторські права.

В.о. директора погрожуючи редактору Олександру Смалю (який повинен контролювати творчий процес і вихід програм в ефір, але практично був усунутий від здійснення контролю над елементарними граматичними помилками і формуванням програм), якщо він не виконуватиме вказівок (забаганок – від авт.), то вона візьме на це місце іншу людину, яка з усім погоджуватиметься і не сперечатиметься. Тобто, взяла на себе право одноосібно вирішувати, що і в якій формі повинно виходити в ефір.

Коли програми почали виходити в ефір з численними граматичними помилками, що бачили всі калушани, Тетяна Степанівна повернула здійснення контролю за програмами редактору О.Смалю.

Інженера з монтажу Віктора Мороза змусила підписати "наказ", в якому йдеться, що він зобов´язується здійснити "належне художньо-технічне " оформлення програм, контроль за яким здійснюватиме одноосібно. Після виконання значного об´єму роботи, в.о. директора може сказати, що це "дешева робота" і змусити безпідставно її переробити ще раз і ще раз.

Окрема тема – помилки під час ведення п. Попадюк новин.

Навіть пересічний глядач може помітити непрофесійність Т.Попадюк в ефірі. Запис необхідного матеріалу у студії на 10 хвилин, Тетяна Попадюк записувала 31 хвилину (встановивши "рекорд" "КМТ" – від авт.), мотивуючи це тим, що оператор на неї погано впливає і що вона відчуває його погану, негативну ауру, хоча інші журналісти, з тим самим оператором, попередньо підготувавшись, можуть вкластись в 3-5 хвилин.

Це нонсенс: взявши на себе одноосібне ведення новин, вітань, зачитування анонсів, ведення тематичних програм і роботу редактора, весь колектив змушений потурати забаганкам та примхам нового керівника, хоча нагадаю, у Тетяни Попадюк немає досвіду роботи в будь-яких інших мас медіа чи ЗМІ, в колективі журналістів, а також відсутня належна освіта (!!!).

З моменту призначення її на керівну посаду, п. Тетяна категорично відмовилася від порад її колег, не прислуховується до думки досвідчених телевізійників і продовжує керувати телебаченням не як державним каналом, а як приватним "кишеньковим".

Складається таке враження, що ця ситуація відбувається за часів совдепії, а не у демократичній державі. Про яку свободу слова і прозорість може йти мова, якщо такі систематичні порушення прав журналістів здійснюються вже у перший місяць роботи новопризначеного в.о. директора.

Дивує позиція п. Попадюк щодо реклами. Налагоджені з роками зв´язки з "ЛУКОРом" і "Карпатнафтохімом" безглуздо втрачені через абсурдну поведінку п.Попадюк. Коли п. Анатолій Гетьманчук (начальник управління інформації та реклами ТОВ "Карпатнафтохім", депутат міської ради) звернувся до неї, щодо проведення лотереї газети "Калуський Нафтохімік" вона відповіла, що в неї немає часу на розмови з ним. Хоча у попередні роки існувала угода, згідно якої ДС "КМТ" отримувала чималі кошти, висвітлюючи діяльність калуських нафтохіміків. Реклами, відзняті і змонтовані працівниками студії "КМТ", транслюються на ТРО "Незалежність" (меблі, "Каскад-Карпати", банк "Форум"). Блок оголошень скоротився практично втричі. Зате анонс програм, який готує п. Попадюк і в художній цінності якого можна сильно сумніватись", триває набагато довше. Втрачена реклама – втрачені кошти колективу.

Останньою краплею була заява п Попадюк, що в річницю загибелі В.Чорновола в неділю 25 березня 2007р. транслювати архівний матеріал (відзнятий кореспондентами "КМТ" про похорон В´ячеслава Чорновола в м.Києві) зовсім недоречно, тому що вона запланувала трансляцію КВНу.

МЕДІЙНИЙ СТРАЙК

10 травня 2007 року перед черговою сесією Калуської міськради депутатів вперше за час їхньої каденції очікували протестувальники – під стіни ПК "Мінерал" вийшов колектив Калуського міського телебачення з єдиною вимогою – звільнити призначеного три місяці тому в. о. директора Тетяну Попадюк.

Працівники каналу висловили обурення "демократичністю" міського голови, депутатів та секретаря міської ради, які жодним чином не прореагували на їх звернення.

Сама Тетяна Попадюк коментуючи медійний страйк для однієї із місцевих газет заявила, що першопричиною невдоволення творчих працівників є те, що на каналі побільшало тематичних програм і відповідно – зросло навантаження.

В.о. директора ДС "КМТ" повідомила, що їй насправді опонують тільки четверо колег, решта – лояльні і готові грати у команді "сильної особистості". На уточнення журналіста щодо відсутності досвіду роботи у засобах масової інформації керівник телебачення не заперечила.

Окрім страйку, колектив зустрівся з міським головою Ігорем Насаликом (порозуміння недосягнули – від авт.), звернувся до народних депутатів України Євгена Гірника і Володимира Личука, секретаря міської ради Романа Боднарчука (голова фракції Блоку Юлії Тимошенко), Володимира Іваницького (депутата міської ради, фракція "Наша Україна" в м. Калуші), та до багатьох інших депутатів міської ради.

У ПОШУКАХ "КОНСЕНСУСУ"

Здавалося б, найпростішим виходом з глухого кута міг би стати відкритий та чесний конкурс на заміщення вакантної посади. Однак, такий варіант вже не влаштовував міського голову Ігоря Насалила.

"Я бачу на цій посаді тільки Тетяну Попадюк, тому ні колектив, ні депутатська комісія зі своїми висновками (комісія розбиралася з трудовим конфліктом на ТБ – від авт.) нічого не важать. Це право голови – і крапка", – сказав мер Калуша.

Ігор Степанович, не соромився раніше і зараз продовжує робити відверті компліменти роботі п. Попадюк, наголошуючи, що продукт міських телевізійників, створений під керівництвом Тетяни Степанівни, його цілком задовольняє (!!!). Він назвав рівень подачі новин професійним (виявляється у 2007 році мер міста має право одноосібно визначати рівень якості та професійності медійного контексту – від авт.) та заявив, що більш ніж задоволений менеджерськими талантами Тетяни Попадюк: обсяг реклами зменшився втричі (!!!), а надходження – зросли вдвічі (!!!).

ЧЕСНИЙ КОНКУРС "ДЛЯ СВОЇХ"

2 червня 2007 року у місцевій газеті "Дзвони Підгір´я" надруковано оголошення наступного змісту:

"ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ ДИРЕКТОРА ДЕРЖАВНОЇ СТУДІЇ "КАЛУСЬКЕ МІСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ" з такими вимогами до учасників конкурсу (!!!):

- громадянство України;

- ОСВІТА ПОВНА ВИЩА (в оголошені не вказано жодного слова про спеціалізовану, фахову освіту. Тетяна Попадюк за освітою "бандурист");

- СТАЖ РОБОТИ НЕ МЕНШЕ 3-Х РОКІВ (п. Попадюк почала свою журналістську кар'єру на ДС "КМТ" з жовтня 2006 року);

- НАВИЧКИ РЕЖИСЕРСЬКОЇ І ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ РОБОТИ;

- досконале володіння державною мовою.

На оголошений конкурс калуського міськвиконкому відгукнулися 6 осіб, серед яких і Тетяна Попадюк. Учасникам видали перелік питань (загальна кількість – 109).

Перелік питань N1 надрукований під заголовком: "Перелік питань на перевірку знання Конституції України, ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією".

Перелік питань N2 надрукований під заголовком: "Перелік питань, що включаються до екзаменаційних білетів на перевірку законодавства, з урахуванням специфіки функціональних повноважень директора державної студії "Калуське міське телебачення".

Однак, знову конфуз!

Перед початком проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора ДС "КМТ" у зал завітав міський голова Ігор Насалик, роздав всім конкурсантам по 7 однакових питань, і повідомив, що вони мають лише 45 хв. для того, щоб дати на них відповіді.

ПЕРЕДОСТАННЯ КРАПКА НАД "І"

10 липня 2007 року у місті Калуш проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора державної студії "Калуське міське телебачення".

Переможцем конкурсу стала Тетяна Степанівна Попадюк.

Одразу після того як конкурс відбувся і стали відомі його результати, 5 із 6 учасників конкурсу прийняли Заяву до громади міста Калуша.

Текст заяви:

Демократія у Калуші є!

Шановна калуська громадо!

У вівторок, 10 липня, відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора державної студії "Калуське міське телебачення". Ми взяли участь у відкритому конкурсі і виконали усі його умови.

Вважаємо конкурс "найдемократичнішим" і "найпрозорішим", який коли-небудь проводила міська влада Калуша. Щиро вітаємо переможця конкурсу Тетяну Степанівну Попадюк, яка продемонструвала енциклопедичні знання законодавства України.

Висловлюємо беззаперечну підтримку голові конкурсної комісії, міському голові Калуша Ігореві Степановичу Насалику за проявлену мужність, бійцівські якості, відсутність авторитарного стилю прийняття рішень. Ваш вибір, Ігоре Степановичу, – це наш вибір, вибір вільних громадян вільного міста Калуша. Демократія є!

Маємо надію, що міський голова надасть можливість нам, учасникам конкурсу, виступити на найближчій сесії міської ради і запропонувати депутатам заснувати нагороди міської ради у наступних номінаціях:

"Мер усіх часів і народів",

"Мер – усім мерам мер",

"Мер усія землі Калуської".

Вважаємо, що досвід управління Ігоря Насалика необхідно видати окремою брошурою і перекласти іншими мовами для поширення демократії у світі.

ЗАМІСТЬ P.S.

Конфлікт ще триває. Однак, як він вирішиться залежить від активності калушан, локальних та всеукраїнських мас медіа, правоохоронних органів, державних структур.

Ситуація, яка описана у цій статті не є для нашої держави унікальною чи резонансною. Саму статтю може використати 80% журналістів України для написання своїх "недійних історій"

Мені, як молодому журналісту із 4-ри річним стажем, насправді прикро, що особа, якій громада довіряє управління містом, заради своїх "шкурних інтересів" та позитивного "телевізійного" іміджу здатна доручити управління телевізійним каналом особі, яка навіть не має елементарного журналістського досвіду, не говорячи вже про журналістську освіту.

Далі буде...

Христина ДЗЕБАН, спеціально для IA MALAKAVA (www.malakava.com.ua)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua