Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Освіта   вступ   навчання   кредитування   за контрактом   вищі учбові заклади   поступление   высшие учебные заведения

Особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2007 році


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Навряд чи чиновники міністерства освіти змогли встояти перед спокусою змінити "рєшалово" у ВУЗах,куди вступають абітурієнти на централізований, так би мовити, з однієї каси, продаж гарантій вступу. Але звісно не всім, а тільки обраним. Це лише припущення, як би там не було, але в цьому році буде зовсім інша ситуація з вступом,аніж у минулі роки.

Особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2007 році
Вступ до університету в 2007 році

Вже віддзвонив останній дзвоник у школах і сотні тисяч колишніх школярів покинули стіни своїх шкіл. Більшість з них стане абітурієнтами і пройде перше в житті серйозне випробування – вступні іспити. Цей рік особливий, адже вперше масово було проведене так зване "зовнішнє тестування" результати якого мають обов'язково приймати усі державні вищі навчальні заклади. Тестування вже закінчилось і згідно з інформаційними повідомленнями "лише троє випускників шкіл написали на максимальну оцінку математику і українську мову". Щож, нібито немає чого непокоїтися – максимальні бали – виняток, тож скоріш за все тестування пройшло чесно.

Проте є нюанс, інформація розповсюджена телеканалами та інформагенствами була сприйнята широким загалом у викривленому вигляді. Насправді мова йде про трьох щасливчиків які одночасно отримали найвищі оцінки з усіх предметів. Скільки ж учнів написали скажімо українську мову на максимум, а математику на 1 бал менше – інформ-агенства і міністерство освіти не повідомили. Закрадається підозра, а які гарантії того, що тестування пройшло чесно? Адже такий сертифікат з майже максимальними оцінками- це фактично гарантія вступу у найбільш престижні ВУЗи країни. Навряд чи чиновники міністерства освіти змогли встояти перед спокусою змінити "рєшалово" у ВУЗах,куди вступають абітурієнти на централізований, так би мовити, з однієї каси, продаж гарантій вступу. Але звісно не всім, а тільки обраним. Це лише припущення, як би там не було, але в цьому році буде зовсім інша ситуація з вступом, аніж у минулі роки.

Ті абітурієнти які раніше не ризикували їхати з провінції в столицю, або в обласні центри поступати, зараз просто приїздять здавати сертифікати і швидше за все, серйозний конкурс вже буде відбуватися між "відмінниками". Щодо вступу за іспитами університетів – це буде більш-менш реально на непопулярні спеціальності, інтерес до яких буде низьким. Тож цього року як ніколи гостро стоїть питання, як вступити на бажану спеціальность? Авжеж, щасливі ті батьки, чиї діти ідеально опанували шкільний матеріал і можуть змагатися за бажані місця на найвищому рівні вимог. Проте вища освіта – це не лише привілей геніїв і "зубрил". Хочемо ми цього чи ні, вища освіта – це життєва необхідність для побудоми кар'єри і життя дитини в майбутньому.

Який вихід?

Якщо абітурієнт не має впливових родичів чи йому не пощастило виграти в лотереї під назвою "вступ на бюджет" у нього є ще один спосіб отримати таку важливу вищу освіту – навчання на контрактній основі. Між вищим навчальним закладом і батьками дитини укладається договір, згідно з яким ВУЗ надає послуги навчання за певну плату. В абсолютній більшості вишів можна потрапити на контракт з рівнем знань, нижчими за високий. Проте це вимагає не аби яких матеріальних можливостей. Якщо наприклад в Америці сім'я відкладає на навчання своєї дитини протяго десятків років, то в Україні така традиція поодинока і більшість не може собі дозволити досить дорогі (10-20 тисяч гривень в рік) контракти для навчання в відомому і шанованому університеті чи інституті.

В такому випадку батьки можуть взяти кредит в банку, для покриття витрат на навчання, що також широко поширено в розвинених країнах таких як ЄС і США. Це інвестування грошей у власну дитину яка згодом, отримавши вищу освіту і з нею шанс на успішність. Разом з тим як батьки беруть на себе певні зобов'язання дитина також розуміє ту відповідальність яка стає перед нею. Також це означає певний ризик, адже якщо їй не сподобається навчання, гроші всеодно доведеться повертати. Проте чи не краще забезпечити навчання в справді гарному вузі, в якому студент отримає широкі можливості, аніж вступити на бюджет, проте туди де дитина буде лише витрачати безцінний час? Питання риторичне. Ринок банківських послуг в сфері кредитування в Україні далеко недосконалий, проте в останні роки він зробив великий прогрес. З найцікавіших пропозицій на сьогодні в питанні кредитування навчання можна виділити банк Надра, який серйозно поставився, до не дуже привабливого для банків кредитування навчання і сформував справді вигідні умови для обох сторін.

Майбутнім студентам та їх батькам слід особливо ретельно подумати над проблемою вступу до вищих учбових закладів у цьому році.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua