Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 26-та річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Ігор Бурдяк | 15.02.2015 19:49

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Скільки нас скалічила війна?...
І душа в нас плаче та стражда...
Але хай забудеться та фраза -
Я тебе туди не посилав...

(Зоя КАРП'ЮК)


15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 26-та річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.
14 квітня 1988 року за посередництва ООН в Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану підписані Женевські угоди про політичне врегулювання ситуації в ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в 9‑місячний термін, починаючи з 15 травня; США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів.

Відповідно до угод виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року. 15 лютого 1989 року з Афганістану повністю виведені радянські війська. Виведенням військ 40‑ої армії керував останній командувач контингентом генерал‑лейтенант Громов.

__________

"Вітання Президента України учасникам урочистої зустрічі з нагоди дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

"Шановні друзі!

Відзначення в Україні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав свідчить про глибоку повагу суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу.

Неодноразово ризикуючи своїм життям, ви чесно виконували присягу, забезпечували спокій та стабільність у багатьох країнах, чим заслужили визнання і вдячність їхніх народів. Тисячі вихідців з України пройшли крізь вогонь Афганської війни, що принесла нам численні трагедії та біль утрат.

Ми пам'ятаємо і завжди пам'ятатиме про кожного нашого загиблого співвітчизника. Дякую усім ветеранам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту та вміння перемагати, за піклування за родинами загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління. Впевнений, що ви й надалі будете взірцем високого професіоналізму, лицарства і благородства. Бажаю міцного здоров'я і мирного неба. Щастя вам і вашим рідним, здійснення усіх задумів та нових досягнень на благо України.

Президент України Петро Порошенко".

Віталій Ковальчук від імені Президента України вручив державні нагороди ветеранам бойових дій в Афганістані і наголосив, що "високі людські якості воїнів-афганців, їх активна громадська позиція під час Революції Гідності, мужність та героїзм під час бойових дій на Сході країни стали взірцем патріотичного служіння Україні".

"Доля знову нас перевіряє на міцність, але хочу запевнити вас, що Президент України цінує вашу самовіданність, вміння долати труднощі та досягати поставленої мети. Глава держави переконаний, що разом ми вистоїмо та подолаємо всі виклики, що постали сьогодні перед Україною", – наголосив Перший заступник Глави Адміністрації Президента.

Ветерани бойових дій в Афганістані та на територіях інших держав також отримали нагороди та іменну зброю від Міністерства оборони України та Служби безпеки України.

Довідка

У бойових діях в Афганістані брали участь 165 000 українців, з яких загинуло 3500 воїнів, 9000 отримали поранення. За 25 років з моменту виведення радянських військ з Афганістану 25000 ветеранів-афганців, середній вік яких складав 50 років, померло."
звідси.

__________

А так відбувалося "святкування" на нижчому рівні, у святошинському районі м. Києва:

Не переведуться на нашій землі українській лицарі-герої. Боронили вони рідний край у часи козацькі, захищали свою землю у громадянську та вітчизняну віну, подавали руку братерської допомоги народу Афганістану.13 лютого 2015 року у середній загальноосвітній школі N206 пройшло велике патріотичне свято легендарної слави. Присвячене воно 26 річниці виведення військ з Афганістану, присвячено воїнам, які завершивши свій інтернаціональний обов'язок, повернулися героями або не повернулися зовсім. Свою мужність, свою доблесть передають синам і онукам, вчать любові та патріотизму молодих соколят.

Їм присвячені палкі поезії, для них лунали народні козацькі пісні про доблесть і незламність. Так, наприклад, гурт учнів 9-А класу "Гайдамаки" виконав пісню на слова Тараса Шевченка "За байраком байрак", учнівський та учительський колективи стали учасниками флешмобу та виконали пісню "Повертайся живим".

Напередодні річниці виведення військ з Афганістану учні 11-х класів, майбутні наші захисники, разом з учителями історії побували у музеї Трагедії та доблесті Афганістану. Які співзвучні події, які схожі часи, тому й доблесть козацька не вмирає, передається з пам'яттю поколінь.

Не переривається нить пам'яті, мужності, героїзму нашого воїнства. На зміну батькам стають сини. Так було, так є, так буде!

__________

Категорично протестую! Так було, ще є, але не всюди, і бути так не повинно!

Після революції гідності пора уже "ставити" тактування історичних подій із голови на ноги! Це щоб нові покоління знали, хто такий герой, і чим він відрізняється від жертви.

Василь СИМОНЕНКО. ОШУКАНА МОГИЛА.

.

Отут, де сумно опустили віти

Стрункі тополі на твердий обліг,

В пропахле димом сорок третє літо

Він за неправду у бою поліг.

.

Його селянки в землю тут зарили

Без почестей, без жалю, без труни...

Шумлять тепер навкруг його могили

Розкішні придорожні бур'яни.

.

І лиш діди, як сонце похолоне,

Розказують повільно, ніби сон,

Що бивсь він до останнього патрона

І не хотів здаватись у полон.

.

Та не вінча його героїв слава -

Під небом неосяжно голубим

Тополі українські величаві

Докірливо гойдаються над ним.

.

Прислужнику лукавих і неситих,

За що поліг в неправому бою?

І сироти твої й тобою вбитих

Дурну відвагу прокляли твою.

.

Життя твій слід і пам'ять загубило:

Нема хреста, ні імені, ні дат -

Стоїть німа, ошукана могила,

Де спить безславно фюрера солдат.

.

17.VI.1958


.

Якщо ми кажемо, що "бойовики ДНР-ЛНР" одурені путінською пропагандою, і їхні дії якщо за формою деколи й виглядають доблесними, за суттю є злочинними, то повинні визнати, що й "воїни-інтернаціоналісти" тут нічим від них не відрізняються.

Є у нас військовослужбовці колишньої Радянської Армії, які у свій час, ризикуючи багато-чим, відмовлялися виконувати "інтернаціональний обов"язок", бо вважали злочинним "рішення партії" йти війною в іншу країну заради примарних цілей...де вони? Чому немає їх на таких урочистостях?

"...пізнаєте правду, і правда зробить вас вільними" – говорив Ісус своїм учням.

Так, для когось вона буде гіркою, але ж ми хочемо будувати країну вільних людей!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua