Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Коментарі
Ігор Бурдяк   | 13.12.2014 10:41
Жоден із канонізованих Церквою святих не вважав себе безгрішним. І "свідомі християни" теж не вважають їх безгрішними. Особливо правителів, які сприяли християнізації їхніх володінь. З т.з. Церкву саме у цьому їхня заслуга.
В свите княгини был назван некий священник Григорий, на основании чего некоторые историки (в частности, академик Рыбаков Борис Александрович) предполагают, что Ольга посетила Константинополь уже крещённой.
Має рацію Рибаков.
Взагалі, якщо говорити про літописи, то деякі записи здійснювалися безпосередньо, а деякі – через століття й більше після описуваних подій. І на них уже мала вплив інша політична кон"юнктура. І вони протирічать між собою.
Ігор Бурдяк   | 13.12.2014 10:42
Наприклад, ми напевно знаємо, що святі Борис і Гліб були вбиті. Церква вважає, що їх убив "Святополк I Окаянний".
Деякі дослідники на підставі саги про Еймунда підтримують гіпотезу, що смерть Бориса "справа рук" варягів, надісланих Ярославом Мудрим в 1017 році, враховуючи те, що, за літописами, і Ярослав, і Брячислав, і Мстислав відмовилися визнати Святополка законним князем у Києві. Лише два брати – Борис і Гліб – заявили про свою вірність новому київському князю і зобов"язалися "шанувати його як батька свого", і для Святополка вельми дивним було б вбивати своїх союзників. До теперішнього часу ця гіпотеза має як своїх прихильників, так і супротивників.
Ігор Бурдяк   | 13.12.2014 10:42
До чого я це? Зазвичай у "Житіях святих" легенди записані курсивом, на відміну від тієї чи іншої степені достовірних повідомлень. І тут Церква має враховувати результати наукових досліджень ("Житіях святих" не мають авторитету Святого Письма).
Так є наприклад з багатьма легендами і іконами про Георгія-побідоносця (святого Юрія). Їх слід розуміти не буквально, а як певні алегорії.
Ігор Бурдяк   | 13.12.2014 10:43
Ольга отправилась в Византию и искала контактов с Оттоном I, чтобы добиться для Руси цесарского титула, получить иные политические привилегии, использовать крещение в политических целях, в основном государственно-престижного характера, укрепить мирные отношения с крупнейшими европейскими державами, которые сами были заинтересованы в союзе с Рус£^ю.
Не лише візантійські і руські джерела, а й німецькі розповідають нам про княгиню Ольгу ([URL=https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%86%D0%B8%D0%B9_%28%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF_%D0%A0%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%29]Ольга желала, по всей видимости,
Ігор Бурдяк   | 13.12.2014 10:45
(Ольга желала, по всей видимости, предотвратить подпадание Руси под сферу влияния Византии)
Описані "житія" єпископів Лібуція, Адальберта, Бруно, яких на прохання Ольги посилали на Русь німецькі королі.
Зацікавлення Ольги зрозуміле. Король (на відміну від князя) – незалежний правитель. При прийнятті ж християнства від Візантії князь ставав по-суті васалом імператора.
На Заході ж після коронації Папою він ставав королем.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua