Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   євреї   Вінниччина   Ладижин   Ладижинська міська рада   Валерій Коломєйцев   міський голова міста Ладижин   Велика Вітчизняна війна   Ладижинська громадська рада   Всеукраїнська спілка радянських офіцерів

В Ладижині маленькі регіонали відмовились вшановувати пам'ять 2-тисяч розстріляних євреїв під час Великої Вітчизняної війни у зв'язку з недоцільністю.


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Місцева влада Ладижина вирішила визнати недоцільним встановити гранітну плиту на місці розстрілу двох тисяч євреїв.

 В Ладижині маленькі регіонали відмовились вшановувати пам'ять 2-тисяч розстріляних євреїв під час Великої Вітчизняної війни у зв'язку з недоцільністю.
В місті Ладижині Вінницької області на тлі Всеукраїнської акції вшанування пам'яті по останній війні, яка у всіх була світова, а у нас Вітчизняна сталася подія, яка жахає своїм показним цинізмом, а може навіть і семітизмом.

12 вересня 1941 року есесівці зігнали близько двох тисяч мешканців Ладижина під село Басаличівку і всіх знищили. Так записано в Книзі пам'яті України (том 6 "Вінницька область" стр. 197).

Принагідно слід зазначити, що місце розстрілу є таким-собі подільським Бабаними яром, адже переважно було знищено саме євреїв. В 1944 році було здійснено часткове перепоховання, зокрема частина була перепохована в м. Умані, а 480 евреїв було перепоховано на єврейському кладовищі по вул. Набережна міста Ладижин, де було встановлено пам'ятний знак. На місці розстрілу знаходиться піщаний кар'єр, в якому постійно знаходять рештки розстріляних, адже перепоховання було здійснено, але частина так і лишилась лежати в землі.

У зв'язку з тим, що 12 вересня 2011 року виповнюється 70 років з цієї трагічної дати, голова міської організації Спілки Радянських офіцерів, полковник запасу М.Ф. Бурдейний звернувся до міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева (голова місцевого осередку Партії регіонів) з проханням встановити пам'ятний знак у формі гранітної плити на місці знищення двох тисяч ладижинців. Але... виконавчий комітет міської ради (сформований депутатською групою політичних партій – переважна більшість Партія регіонів, УДАР Кличка, Фронт Змін та Сильна Україна) 04. квітня 2011 року прийняв рішення та визнав недоцільним позначення пам'ятним знаком місця масового знищення 12 вересня 1941 року єврейських жителів м. Ладижин.

Постає дуже багато питань. Чи шкода було кілька тисяч гривень на просту гранітну плиту? Чи можливо євреїв не було бажання вшановувати? А можливо це така подвійна мораль регіоналів, – говоримо одне, а робимо інше? Для того, що дати відповідь на ці питання, громадськість міста планує звернутися до Президента України (нехай спитає свого партійця про ці та інші речі), єврейських організацій України та посольства Ізраїль в Україні (нехай спитають мера про семітизм та інші речі) і спеціЯльно звернемось до товариша регіонала Колєсніченка, який є відомим поборником "історичної правди" та "вшанування пам'яті".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua