Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Коментарі
Никита   | 18.08.2010 01:43
Ігор Бурдяк:
На вас, завзятці-юнаки,
Борці за щастя України,
Кладу найкращії думки,
Мої сподіванки єдині.

В вас молода ще грає кров,
У вас в думках немає бруду,
Палає в серці ще любов
До обездоленого люду...

Не занехайте ж ви її,
Не розгубіть по світі всує,
Нехай вона ваш дух гартує
У чесній, славній боротьбі!

Бо стоголовий людський кат
Лютує, дужчає щоднини...
Не можна тратить і хвилини,
Поки ще стогне темний брат.

Поки живий, – мерщій несіть
Сліпому світиво просвіти,
І в серце, смертію повите,
Живу надію закропіть!

Вшануйте рідну його річ,
Назвіть без хитрощів своєю
І розженіте над землею
Ви непрозору, глупу ніч...
Никита   | 18.08.2010 01:44
Най кат жене, а ви любіть
Свою окрадену родину, -
Й за неї сили до загину
І навіть душу положіть!

Михайло Старицький: До Молоді!
1876
Никита   | 18.08.2010 01:54
"Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх."
(Івана 15:13)
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 07:52
Никита:
(Івана 15:13)
Якщо звернутися до біблійної тематики, то вражаючий приклад любові до народу подає Мойсей.
В той час, коли він разом з Богом 40 днів перебував на горі Синай, євреї "зробили собі лите теля, і поклонились йому, і склали йому жертви".
Бог каже: "Я бачив народ той, і ось народ твердошиїй він! А тепер залиши Мене, і розпалиться гнів Мій на них, і Я винищу їх, а тебе зроблю великим народом". Інший переклад подає: "... і виведу численний народ від тебе".
Мойсей на те:
32. А тепер, коли б Ти пробачив їм їхній гріх! А як ні, витри мене з книги Своєї, яку Ти написав...
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 07:58
Никита:
Мається на увазі Книга Життя Вічного. Можливо, саме це й використав Т. Шевченко, який був тонким знатоком Біблії.
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 08:01
Помилка. Не знатоком, а знавцем.
Никита   | 18.08.2010 13:47
Ігор Бурдяк:
Дякую, дуже цікаво! Ви насправді є знавцем Біблії.
Отже, на пропозицію Бога знищити твердошиїй народ і вивести кращий народ від Моїсея – Моїсей рішуче відмовляється, захищає свій народ і просить Бога, якщо Він знищуватиме народ Ізраїлю, щоб знищив разом і його самого...
Никита   | 18.08.2010 13:52
Ігор Бурдяк:
"Я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого Бога,
За неї душу погублю!"
/ Т. Шевченко /

Задайтеся питанням: Хто ще з великих сказав подібне і що Бог йому відповів?
І Бог відповів: "Знищу, коли прийде час. А покараю вже зараз"? (Вихід 32: 33-35)
Але ж Мойсей не проклинає Бога, він просить його смиренно...
І хто ще з великих сказав подібне, кого Ви мали на увазі?
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 14:51
Никита:
Дякую, але не заслуговую такої похвали. Щоб знати Біблію, недостатньо читати. Треба ще спілкуватися з християнами. Найкраще в малій спільноті.
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 15:13
Никита:
Мойсей не проклинає Бога, він просить його смиренно...
Думаю, коли сказати "викресли мене з твоєї книги", тобто "я розлучаюся з Тобою" для Бога є не менш образливим. Хоча Бог сприймає таку його позицію.
Ось як пояснює дилему Бог – нація диякон Борис ЧУВИЛО:
"Народ не Бог і його обожнення є кощунством та гріхом. І Бог вищий за земні розділення: расові, мовні, душевні та історичні. Але народ мусить бути поставленим перед лицем Божим, і його сили повинні бути облагодатнені звище. І якщо це звершилось, якщо це визнане, то життя його отримує релігійний смисл, а релігія знаходить собі достойне місце в національному дусі.
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 15:13
Никита:
Усе буття і вся історія народу осмислюються як самостійне і своєрідне служіння Богові: прийняття дарів Святого Духа і введення їх у національну культуру. Отже, народ не Бог, але сили його духу – від Бога. Шлях його історичної боротьби і його страждань – це шлях сходження до Бога. І цей шлях є дорогим і священним для націоналіста. І відчуваючи це, він визнає, що батьківщина священна, що нею потрібно жити, що за неї варто боротися перед лицем Божим і, якщо потрібно, то й померти."
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 15:17
Никита:
А прикладом для віри і смиренності є швидше не Мойсей, а Авраам.
На відміну від Мойсея, який завжди сумнівався він зразу повірив Богу, покинув Ур халдейський і пішов в Ханаан. Ну, і пізніше не вагаючись готовий був принести в жертву свого сина Ісаака
  | 18.08.2010 15:22
Никита:
Ігор Бурдяк:
Дякую, дуже цікаво! Ви насправді є знавцем Біблії.
Отже, на пропозицію Бога знищити твердошиїй народ і вивести кращий народ від Моїсея – Моїсей рішуче відмовляється, захищає свій народ і просить Бога, якщо Він знищуватиме народ Ізраїлю...
Так-так...в Біблії згадуються знавці Письма під назвою "книжники" і до них подібні фарисеї, які самого Господа намагалися тестувати. У "малих спільнотах" – не про секти мова?
А якщо взагалі, то мені сподобалася аналогія, бо і зараз різні "мойсеєві діти" чи послідовники закликають знищити Україну, бо не така, як їм би хотілося...Нема нічого нового під сонцем...Але розпорошить їх Господь по світі...
Ігор Бурдяк   | 18.08.2010 16:15
Кр-к:
Никита:
Ігор Бурдяк:
У "малих спільнотах" – не про секти мова?
Якщо коротко, то так:
Протестанти мають спільноти, але не мають церкви.
Ми маємо Церкву, але не мали спільнот.
Спільнота не є церквою, бо вона, можливо меншою мірою, ніж все інше, віддаляє нас від Бога.
Церква – єдина інституція, яка не має небезпеки стати ідолом (лжебогом).
Никита   | 18.08.2010 16:42
Кр-к:
і зараз різні "мойсеєві діти" чи послідовники закликають знищити Україну, бо не така, як їм би хотілося
Ви помиляєтесь: Мойсей, навпаки, захищав народ Ізраїлю і просив не знищувати його.
Отак і в політичних своїх роздумах Ви зараз багато в чому помиляєтесь.