Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Особистий внесок Адама Мартинюка у розвиток незалежної української держави

Ігор Бурдяк | 16.08.2010 13:30

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Президент Віктор Янукович нагородив першого віце-спікера Адама Мартинюка орденом Ярослава Мудрого IV ступеня.

Про це сказано в указі Януковича, розміщеному на його сайті.

Згідно з документом, Мартинюк нагороджений "за особистий внесок у розвиток незалежної української держави, багаторічну плідну законодавчу і суспільно-політичну діяльність".

Як відомо, 16 серпня Мартинюку виповнюється 60 років.

Мушу сказати, що цей орден Мартинюк таки заслужив. В 1988році він займав посаду секретаря львівського міського комітету комуністичної партії України з ідеології.

Це були часи, коли "перестройка" набирала уже серйозних оборотів. Інтелігенція Львова вирішила створити громадську організацію "Товариство рідної мови ім. Т. Г. Шевченка". Установчу конференцію було заплановано провести ввечері 13 червня 1988 року в будинку культури будівельників. З директором культури акція була погоджена. Але в будинку культури конференцію провести не вдалося. Схвильований директор повідомив, що Мартинюк заборонив і для певності забрав в нього ключі від будинку. Боялася партія цього, бо не мовне, а політичне у нас це питання.

А люду зібралося до 3 тисяч. Відправили телеграми-протести Горбачову, Щербицькому і провели перший у Львові та й в сучасній Україні масовий політичний мітинг біля пам'ятника Іванові Франку. Тут же було домовлено провести масштабніший мітинг 16 червня. Підключилася партія. Оголосила, що мітинг присвячено зустрічі зустрічі з делегатами ХІХ конференції КПРС, яку заплановано було провести влітку 1988 року.

Люди вперше почули виступи В. Чорновола, братів Горинів, інших дисидентів. Проявляв активність Іван Макар. Дістала тоді партія на горіхи.! Пізніші львівські мітинги розганяли собаками. Але зупинити прагнення людей до волі партія вже не могла.

Отже, п. Мартинюк дійсно має "особистий внесок у розвиток незалежної української держави". Хоча й мимоволі.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua