Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

То Київська Русь чи Московська?


7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Сьогодні в Україні свято, – День хрещення Київської Русі.
Що святкує Україна, а що Росія сьогодні?


То Київська Русь чи Московська?
Сьогодні в Україні свято, – День хрещення Київської Русі. Це відомо всім, бо присутність гостей з Росії привернула увагу громадськості України. Привернула так, що питання розколу українського суспільства розширилось ще одним досить перспективним кремлівським проектом. Можна тільки уявити, що там нафантазували собі наші брати – слов'яни, чого вони очікують від свого липневого круїзу по України, але крім тих питань, що зараз обговорює наше суспільство, ніхто не звернув уваги на інше. Що святкує Україна, а що Росія сьогодні?

Наведу повністю Указ Президента України Віктора Ющенко від 25 липня 2008 року N668\1008:

Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості п о с т а н о в л я ю:

Установити в Україні День хрещення Київської Русі – України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі.

Тобто, Україна сьогодні святкує день хрещення Київської Русі – України. А що ж там святкує Росія?

Відповідно до Федерального закону від 31 травня 2010 року N105-ФЗ "Про внесення змін статтю 1.1 Федерального закону "Про дні військової слави і пам'ятних датах Росії" 28 липня – День Хрещення Русі. До речі, згідно цього ж пункту 7 листопада в Росії святкують День Жовтневої революції 1917 року. До цього комплекту лише не вистачає відновлення СРСР, і буде тоді повний порядок.

В чому ж різниця? Чим ми відрізняємось від Росії?

По перше, Україна святкує день Хрещення Київської Русі – України, тим самим Україна визнає себе нащадком Київської Русі і має на це повне право. В преамбулі до Указу визначено, що ініціаторами встановлення свята були всі три православні конфесії. Це напевно єдиний раз, коли вони об'єднались. Указ підписаний ще в 2008 році, росія з ж спромоглася прийняти подібний Закон лише в травня 2010 року. Чекали на свого обранця?

В Росії напевно на слові "Київська Русь" з підсвідомості виринає захований імперський комплекс неповноцінності. Правди ніде не дінеш, історію не перепишеш, а тому Росія не бажаючи визнавати всім відомих фактів 28 липня святкує день Хрещення Русі (напевно, що московської), а 7 листопада буде святкувати Жовтневу революцію. Ну немає в Росії пам'ятних дат, тому вона весь час порпається в історії і навішує на себе взаємовиключні речі. Для того, щоб всі зрозуміли, через які окуляри росіяни дивляться на свою історію та що вони тільки не понавішували до своїх помятних дат, надаю цей перелік пам'ятних дат Росії:

25 січня – День російського студентства (в Україні просто День студента, бо студенти можуть бути і чорними і жовтими, себто взагалі не українськими);

12 квітня – День космонавтики (В Україні День робітників ракетно-космічної галузі України);

22 червня – День пам'яті та скорботи – день початку Великої Вітчизняної війни (1941 рік) (в Україні – День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни, знову різні погляди на історію);

29 червня – День партизан та підпільників;

28 липня – День Хрещення Русі;

3 вересня – День солідарності в боротьбі з тероризмом;

7 листопада – День Жовтневої революції 1917 року;

9 грудня – День героїв Вітчизни;

12 грудня – День Конституції Російської Федерації.

Дивно якось, День Конституції Російської Федерації та інші свята віднесено не до свят, а до пам'ятних дат, наче вже ту Конституцію Росія поховала, а тому лишилась сама лише пам'ять. А день російського студентства? Немає вже ні студентів, ні героїв, ні партизан.

І наостанок питання: то як там з відділенням держави від церкви та коли Янукович виправить "описку" Ющенка та прибере ганебне слово "Київська Русь – Україна" з Указу та лишить просто – Русь?...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua