Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Друга Світова війна   Свято перемоги 8 травня   Франція   Шарль де Голль   Промова 18 червня
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
1

Коментарі
Ігор Бурдяк   | 6.05.2010 18:08
В цій емоційній промові я бачу відчай загнаного в кут, але готового битися до самої смерті.
Ігор Бурдяк   | 6.05.2010 18:20
Що ж до комуністичної партії Франції, то де Голль був переконаний, що вона є недостатньо "національною і французькою", і називав лівих "сепаратистами", "іноземною партією", "агентами Рад". (Вікіпедія)
Ці слова та Януковичу в... але ні, він такий самий.
  | 6.05.2010 18:22
Очікуєте навали, пане Никита? Такі настрої я поділяв в часи Грузино-Московського конфлікту. Але зараз?
Никита   | 6.05.2010 19:22
Ігор Бурдяк:
Битися і перемагати, ось що класно.
  | 6.05.2010 19:24
Речь Сталина от 3 августа 1941 г. всё же сильнее.
Никита   | 6.05.2010 19:33
Кр-к:
Я стояв і читав цю промову, викарбовану на граніті, на набережній Круазетт. Біля пам"ятника де Голлю, що стоїть просто посеред розарію, потопає у трояндах. А потім захотів прочитати її українською – і не знайшов (російською у російській Вікіпедії є).
.........
А щодо настроїв, то вони, на мою думку, вічні. Кожна достойна нація (достойна мати свою Державу) – має свого де Голля. Або не має держави. Що тут незрозумілого?
Анатолій:
Речь Сталина от 3 августа 1941 г. всё же сильнее.
То поїдь у Запоріжжя і поцілуй його в дупу...
ЗЕРО   | 6.05.2010 20:25
Тут цiкава особистiсть самого ле Петена,вчителя де Голя, маршала, героя Францii i Петена,зрадника Францii,клаборацiонiста.
  | 6.05.2010 21:54
ЗЕРО:
Тут цiкава особистiсть самого ле Петена,вчителя де Голя, маршала, героя Францii i Петена,зрадника Францii,клаборацiонiста.
Дуже цікава, бо якби не зрадив, то Гітлер з Муссоліні окупували би всю Францію. А Де Голь не став би символом, якби на нього не зробив ставку Черчіль. Я розумію екзальтацію Никити, він навіть слова кривавої Марсельєзи спримає з придиханням. Знаєте, авторе, можна би було в РФ тоді залишити і старі слова гімну СССР, але в цьому випадку Ви би цілком законно не були би взахваті. Одним словом, я проти ідолів. Наприклад для Канади він далеко не герой, бо підбурював сепаратизм Квебеку, а війна в Алжирі? А загравання з совітами, а вихід з НАТО, а...
Никита   | 6.05.2010 22:41
Кр-к:
Не приписуйте мені придихання над Марсельєзою: навів її просто як приклад. А гімн РФ хіба відрізняється суттєво від гімну СРСР? – для мене це новина, однак... я у захваті від обох варіантів, а особливо – від пародій на них.
Щодо неоднозначності особи де Голля і його ролі в історії – погоджуюсь, це так і є. Я ж торкнувся однієї-однісінької його промови, а не всю його діяльність аналізував.
І щодо неоднозначності особи Петена – також погоджуюсь, щоб Ви знали. Фактично – своєю "зрадою" Петен зберіг Францію – для наступних перемог де Голля...
Никита   | 6.05.2010 22:49
Петен і де Голль – це як мертва і жива вода з російської казки. Згадайте: щоб оживити Івана-царевича, вовк поливає його спочатку мертвою водою. Та заживляє смертельні рани і взагалі збирає людину докупи. А вже потім жива вода і оживила царевича...
  | 6.05.2010 23:02
Никита:
Ви добрий байкар, пане Никита, але облиште свої казочки для діточок. "В 1966 году, в 50-ю годовщину Верденской победы, генерал де Голль, ставший тогда президентом, приказал возложить на могилу Петена цветы; это было повторено в 1976 году, а при Миттеране на могилу маршала цветы возлагались в верденскую годовщину каждый год, несмотря на протесты родственников жертв нацизма."
Зрадникам квіти не кладуть. Просто коли надмірна патріотична полуда чи то раж спадає, то приходить яснісність мислення. Навіть у тих. хто зі старого маршала робив "мертву воду". Навіть у казці ця вода робить позитивну справу,бо зєднує у одне ціле порубані шматки тіла. Без неї ця жива вода просто не працює
  | 6.05.2010 23:06
Ткаченко Віктор Іванович:
Опять, опять ты меня провоцируешь. Ты уродился мразью, живёшь мразью и мразью сдохнешь. Ты ничего не сделал настоящего, сильного, мужского за всю жизнь. И не сделаешь.
А туда же. С претензией на порядочность.
Анатолій:
Ткаченко Віктор Іванович:
Опять, опять ты меня провоцируешь. Ты уродился мразью, живёшь мразью и мразью сдохнешь. Ты ничего не сделал настоящего, сильного, мужского за всю жизнь. И не сделаешь.
А туда же. С претензией на порядочность.
Боже, скільки непідробної хижої люті в людині!... А ще претендуєш на захисника обездолених... Ти фальш облізла з минулого:)
Никита   | 6.05.2010 23:12
Кр-к:
Навіть у казці ця вода робить позитивну справу,бо зєднує у одне ціле порубані шматки тіла. Без неї ця жива вода просто не працює
Так я ж про це і написав:)
Навіщо робити вигляд, що не зрозуміли?)Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua