Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
4

Коментарі
Ігор Бурдяк   | 4.05.2010 18:51
Valeriy:
Стелла Кренцбах народилася у Болехові. Донька місцевого рабина у шкільні роки вивчила українську мову і "пізнала велич духу української літератури", 1939 року закінчила філософський факультет Львівського університету, але приєднатися до батьків, які на той час вже мешкали в Палестині, не змогла. На заваді стала війна. Під час першого приходу радянської влади до Львова Стелла була приречена на вивіз до Сибіру, однак втекла від варти і переховувалася у подруги Ольги, яка не видала її ані більшовицькій, ані німецькій владі. У часи нацистської окупації Львова Стелла Кренцбах стала свідком винищення місцевих євреїв.
Ігор Бурдяк   | 4.05.2010 18:51
Valeriy:
Їй самій вдалося вижити завдяки Українській повстанській армії, до лав якої вона вступила за намовою подруги Ольги 1943 року. "до липня 1944 року переховувалися ми лісистих околицях біля Львова. Там перейшла я 6-місячний санітарний курс, який провадило двоє лікарів жидів і 1 українець. В нашій групі нарахувала я тоді 12 жидів, з цього 8 лікарів", – згадувала жінка. Стелла, пройшовши вишкіл медсестри, працювала в підпіллі, а згодом отримала завдання легалізуватися і стати до праці в міліції. Навесні 1945 року на зустрічі із зв'язковим у Рожнятові її схопили енкаведисти. У тюрмі Стеллу катували й за відмову свідчити прирекли на смерть.
Ігор Бурдяк   | 4.05.2010 18:51
Valeriy:
У ніч перед стратою вона молилася разом із своїми співкамерницями й увірувала у Христа за чудо визволення. Влітку 1945 року Стелла перейшла з українськими повстанцями в Карпати. Після довготривалих боїв з більшовиками і переховувань у лісах, групу, у якій була жінка, розбили. 1 жовтня 1946 року Стелла Кренцбах пробилася до англійської окупаційної зони в Австрії. Відтак дісталася Ізраїлю. Працювала в Міністерстві закордонних справ держави Ізраїль. "Опинившись у новій батьківщині, я пообіцяла собі поінформувати світ про українців та їхню геройську УПА. Нагода довго не траплялася.
Ігор Бурдяк   | 4.05.2010 18:51
Valeriy:
Але тепер, коли стала працювати в міністерстві й мій підпис відомий не одному дипломатові, я сповняю свій обов'язок. Я звертаюся до всього свободолюбивого світу й остерігаю його, щоб не легковажив собі українського питання, щоб не ставив його на другорядний плян. Бо тільки вільна Українська Держава буде запорукою і доказом справедливого миру в світі", – зрезюмувала Стелла Кренцбах.

http://www.kryjivka.com.ua/news/488.htm
одеський "валєрі" заховався в свою московсько-марковську шпаринку – ой! – криївку... Віднині нізащо не виповзе...:)
  | 4.05.2010 20:28
Ти ж можеш яйця відкусити чи згвалтувати, синок гестапівський.
когуте когуте
ти яйця несеш?
та несу вже несу
трясця тій курві
що мене вродила
  | 4.05.2010 22:08
Ткаченко Віктор Іванович:

Я не дам, я не дам,
Я не дам і не проси.
Я не дам за сто грам
І за кило ковбаси.

Ти доляри готуй,
Добре їх перехуй
І тоді я вже побачу,
Патріот ти, а чи...уй?Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua